Помош и препораки за избор на училиште за странски јазици

*Slash*

Comfortably Numb
Член од
31 јули 2008
Мислења
758
Поени од реакции
1.207
Член од
25 август 2014
Мислења
10
Поени од реакции
0
Јас успеав да најдам курс по Јапонски во Скопје. Проф. беше многу добра и интересна личност. Знаеше да се шегува за се, но беше и стриктна за предавањата никој да не забушава итн. Сите беа некаде 16+ години а јас бев најмал (15, пуста среќа). Предавањата беа многу интересени и забавни, но исто така многу се учеше од нив. Пред да прекинеме со часови бевме сместени некаде кај Буњаковец (Од Тетово сум, не ги знам местата во Скопје многу добро). Бев посветен на јазикот и успеав да научам голем дел од Хирагана (една од трите азбуки, остали се Катакана и Канџи). Предавањата беа на Англиски јазик за да се разбереме полесно еден меѓу друг. Ако сакаш повеќе информации, слободно пиши. Ќе ја прашам професорката за почетокот на часовите оваа учебна година. :)
малце касно одговарам, но дали би можеле да ја прашате професорката за следнава година? Сеуште сум многу заинтересирана за јапонскиот јазик
 
B

Blade Torch

Гостин
Кажувајте предлози некој што бил на интензивен курс Англиски во Скопје . Добар професор/ка, со фина цена и број на слушатели не повеќе од 8 луѓе .
 
Член од
4 септември 2013
Мислења
61
Поени од реакции
64
За Јапонски да не успеал некој да најде нешто (во Скопје)? Имам сретнато само во Алфабетико мислам беше, ама тоа ми е мноооогу далеку.
 

escapar3

Оџачар
Член од
18 јануари 2012
Мислења
33
Поени од реакции
31
Другари да ми кажете во кој центар во Скопје можам да го изучувам Шведскиот јазик?
 
Член од
4 јануари 2010
Мислења
90
Поени од реакции
4
Има ли во Тетово курс по Норвешки јазик?
 
Член од
3 јули 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zdravo, dali nekoj moze da mi kaze dali ima uciliste za angliski jazik vo Hipodrom?
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.888
Nekoj da preporaca dobra i eftina skola za germanski jazik vo aerodrom ili lisice? Moze i podaleku.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom