Помош и препораки за избор на училиште за странски јазици

Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Ако живееш во околина на Козле / Капиштец или Карпош 3 најдобро е во Филос. На неколку локации имааш училишта. Кај основното "Владо Тасевски", во школото Лазо Трповски...
 
Член од
1 август 2009
Мислења
453
Поени од реакции
960
Според мене најдобар е Центарот за странски јазици. Имаат огромно искуство. Еве нивен веб-сајт: http://www.csj.com.mk/.
 
М

Мартин`

Гостин
Не само англиски,паралелно пиши го и на друг јазик,германски,француски,италијански или шпански(тие јазици ја држат титулат на ТОП 5) во светот,нека знае и друг јазик,сега само со англиски пак си никој и ништо.Јас ти предлагам шпански,најлесно влегува в тиква... ;)
Англискиот ти е скоро интернационален и најважен јазик, плус детето 7 години има доволно му е еден странски јазик.. ако не и на арапски да го запише :P
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Англискиот ти е скоро интернационален и најважен јазик, плус детето 7 години има доволно му е еден странски јазик.. ако не и на арапски да го запише :P
Сеа за сеа да...после ќе стане додека детето да порасне и мајчин јазик во секоја држава...зашо ќе му е само англиски?? зато паралелно и друг јазик најдобро :D
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Ај да не барам по други теми или да отварам нови...Сакам да почнам да учам германски - за возрасни и интензивен курс ми е потребен! Да предложи некој нешто, кај е најдобро, дали има некој што држи часови за 2-3 слушатели? Инаку, живеам во Кисела Вода, па ако има и таму нешто уште подобро, ако не, се што е до Влае одговора (барем повеќе него Аеродром :))
 
Член од
7 август 2012
Мислења
12
Поени од реакции
0
Еве тука сум да ја оживеам темава :) Се зезам. Вака сега. Многу ме фатило мерак да учам турски. Па мислам дека ке ме вработат после да ги преведувам сериите :icon_mrgr: Се зезам пак. Хахаха Не онака уште од помала сакав да научам турски некако ми се свиѓа. Па ќе ве молам да ми кажете кое е добро школо за странски јазици, има ли некој искуство и каде има добра програма и добри професори и има ли разлика во програмата што ја предаваат школиве (пример разлика во програмата од едно до друго школо), и се гледа ли тоа во разликата во цените? Фала
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
Дали знае некој каде може да се учи дански кај нас?
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
Дали знае некој дали има курсеви по Дански во Македонија?
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Freedy znaes nekoj covek sto znae finski:D
Јас не, но ако се потрдуиш можеш да најдеш случајно ја отворив темава првпат ти го гледам мислењево во меѓувреме да не си направи работа ? ? :D :D
 
Член од
22 април 2012
Мислења
11
Поени од реакции
2
А некој да не знае кинески јазик дали има курсеви негде ?
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
29
Поени од реакции
5
Англиски за возрасни да не има предлог некој, имам идено 4г. ама дрво сум?Ми треба комуникација (пракса) правилата ги знам горе-доле знам доста зборови ама незнам да направам реченица:(
 
П

Паган-др

Гостин
Англиски за возрасни да не има предлог некој, имам идено 4г. ама дрво сум?Ми треба комуникација (пракса) правилата ги знам горе-доле знам доста зборови ама незнам да направам реченица:(
Челенџ. Имаат бааги простории низ Скопје. Чим татко ми научи нешто таму на 50 години, топ се.
 
Член од
12 септември 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
Jas vi go preporacuvam ucilisteto Polio libra nova vo centar na rekord so vrvni profesori za site jazici
--- надополнето: 12 септември 2012 во 08:16 ---
Има некој да препорача за германски освен центар за странски јазици?
Студио за странски јазици Flyer_PolioLibra-01.jpg Полио либра нова
--- надополнето: 12 септември 2012 во 08:18 ---
Flyer_PolioLibra-02.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom