Помош за избор на лаптоп

Член од
17 октомври 2011
Мислења
7.572
Поени од реакции
16.197
Notebook Lenovo B50-70 i3-4005U 4GB/500GB/DVDRW/Intel HD/15,6" HD

или

Notebook Lenovo G50-70 i3-4005U 6GB/1TB/DVDRW/15.6"
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.079
Notebook Lenovo B50-70 i3-4005U 4GB/500GB/DVDRW/Intel HD/15,6" HD

или

Notebook Lenovo G50-70 i3-4005U 6GB/1TB/DVDRW/15.6"
g50-70 повеќе рам и поголем хард диск, но помала батерија и малку потежок. ако не ти е важна преносливоста, тогаш g50-70 е подобар избор.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
7.572
Поени од реакции
16.197
vtoriot definitivno, 2gb poveke ram i duplo pogolem disk
g50-70 повеќе рам и поголем хард диск, но помала батерија и малку потежок. ако не ти е важна преносливоста, тогаш g50-70 е подобар избор.
И мој избор ќе беше тој, само ме чудеше зошто е иста цената на двата.[DOUBLEPOST=1442608694][/DOUBLEPOST]А овој во споредба со нив?
ASUS X552MJ-SX006D White 15.6" Quad N3540/4GB/ 1TB/GT920-1GB/BT/DVDRW[DOUBLEPOST=1442608827][/DOUBLEPOST]И овој:
ASUS X552CL-SX353D 15,6"/ i3-3217U/4GB/1TB/GT710M-1GB/Webcam
 
Последно уредено:
Член од
16 октомври 2015
Мислења
15
Поени од реакции
2
Ми треба помош при избор на лаптоп за домашна употреба: сурфање, изработка на студентски трудови, youtube, facebook итн. Буџетот ми е околу 20 000. Сечие мислење и искуство е добредојдено. Поздрав :)
 

|И.И|

Интерист
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.088
Поени од реакции
4.706
Ми треба помош за избор на Гејминг лап топ, цена до 1000 - 1200 евра.Монитор 17 Инч, може и од странство да биде нарачан , немора стрикно од нашиве дистрибутери. Секој предлог е добредојден.
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.789
Поени од реакции
4.980
Ми треба помош за избор на Гејминг лап топ, цена до 1000 - 1200 евра.Монитор 17 Инч, може и од странство да биде нарачан , немора стрикно од нашиве дистрибутери. Секој предлог е добредојден.
http://www.eurocom.com

Moze sam da si sklopis laptop tuka, spored toa sto ti treba.
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.383
Поени од реакции
201
Здраво :)
Буџетот ми е 500-600 евра. Засега ова ми фаќа око. Имате ли нешто да предложите за тој буџет или забелешка за конкретниот лаптоп? Ми треба за интернет маркетинг работење, филмови, и стандард употреба, не сум гејмер или програмер.
Фала ви. :pipi:
 
Член од
5 декември 2009
Мислења
439
Поени од реакции
65
Некој да ми предложи лап топ со цена 30k - 40k

Не ми е за гејминг, сакам да е мал (13-14 инчи), лесно пренослив, тенок, ок би било да има SSD, процесор i5 би бил ок, и RAM 6GB..
 

Вокерка

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.237
Поени од реакции
4.577
Предлог за лаптоп до 30.000 денари? Битно ми е да има добра графичка.

И што мислите за моделов?
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
6.586
Поени од реакции
5.121
Предлог за лаптоп до 30.000 денари? Битно ми е да има добра графичка.

И што мислите за моделов?
Овој да видиш aко го има на залиха.
Processor: Quad Core AMD Kaveri A10-7300 up to 3.2GHz 4MB cache
Memory: 4GB DDR3 1600Mhz
Storage: 1TB SATA 5400rpm
Graphics: AMD Radeon R6 M260DX 2GB
 

IzzY_R0CkeR59

аудофил, металофил, емофил, чоколаденфил
Член од
9 септември 2014
Мислења
118
Поени од реакции
31
Значи прогуглајте типови при купување за лаптоп и толку. за лаптопи нема многу комплицирање
 
На врв Bottom