Помош! Дали сум бремена?

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
За време на менструација не се прави тест за бременост, пошто нема да даде точни резултати и само уште толку паники ќе си кренат без врска. Од кога ќе заврши, тогаш тестирање...
Од кога ќе заврши,стомакот ќе нарасне како мојов,полн со пиво...
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
скај прво фала што сакаш да помогнеш.

што се однесува на болдот.... да беше мало крварење и со некаква си розова боја ке пишев но не е - значи нормална и редовна менструација како што имала до сега со по обилно крварење ( бидејќи денеска е втор ден од циклусот ) плус дополнително - девојка ми и претходно се жалеше дека ја болат јајници и дека треба да добива. Се надевам дека се е во ред, а тестот за бременост обавесно ке го направи после циклусот 2 или 3 дена.

искрено несакам да остане бремена сега во оваа ситуација и положба но ако се случи тоа... што да кажам - нека е за арно и за убаво...
Штом е така нема место за паника, авионот добро ќе слета :D Инаку за сигурност како што си кажа нека си направи тест и на мира да си спиете и двајцата друг пат ако не планираш беба тогаш внимавај каде го слетуваш авионот и го истовараш товарот... :icon_mrgr:

п.с се надевам не се лутиш што вака зборувам ама малце да разбиеме монотонија... :icon_mrgr:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Штом е така нема место за паника, авионот добро ќе слета :D Инаку за сигурност како што си кажа нека си направи тест и на мира да си спиете и двајцата друг пат ако не планираш беба тогаш внимавај каде го слетуваш авионот и го истовараш товарот... :icon_mrgr:

п.с се надевам не се лутиш што вака зборувам ама малце да разбиеме монотонија... :icon_mrgr:
Н бе скај нема гајле. и ја си се заебавам на моја сметка само... првите моменти не ми беше до заебанција воопшто :)

а за тест за бременост ке направи понатака... п.с кај ти текна ова со товаров и со авионов :)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Н бе скај нема гајле. и ја си се заебавам на моја сметка само... првите моменти не ми беше до заебанција воопшто :)

а за тест за бременост ке направи понатака... п.с кај ти текна ова со товаров и со авионов :)
Тоа е смислата за хумор на Скај, п.с не секогаш мора да биде трагично сфаќање ако навистина се добие дете :D Сепак тоа е навистина преубава работа во животот која може да му се случи на еден човек.
 
Член од
6 мај 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Nevina sum, a so decko mi se galevme i toj svrsi vo blizina na mojot polov organ dali e mozno da ostanam bremena zatoa sto imam simptomi na bremenost oteceni gradi bolni bradavici a imam treba da mi dojde za 17 dena pomognete mi ve molaam
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
Невина ќе си родиш дете...животот не е фер...[DOUBLEPOST=1399387649][/DOUBLEPOST]Што да помогнеме готово е веќе..за 9 месеци си мајка јебига
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
Nevina sum, a so decko mi se galevme i toj svrsi vo blizina na mojot polov organ dali e mozno da ostanam bremena zatoa sto imam simptomi na bremenost oteceni gradi bolni bradavici a imam treba da mi dojde za 17 dena pomognete mi ve molaam
Не може инстантно да добиеш „симптоми“ бе, не зезај, дури за 2 недели треба да ти дојде...
Уживај, не си бремена ако не завршил внатре. „Симптомите“ ги чувствуваш поради авто-сугестија, односно - паника. Следен пат пазете се за да не си го компликувате животот непотребно :)
 
Член од
11 октомври 2015
Мислења
5
Поени од реакции
1
Здраво

Ми треба итен совет, имам 22 години и сум невина ( мислам дека сум невина ) затоа што еднаш со дечкоми имавме мал инцидент ме стисна малце повеќе невлезе натра ама сепак излезе малце крв. Ама проблемот нее тоа немам однос ама само триење со дечкоми и никогаш не завршил во близина на вагината, имав менструација на 22.08 до 25.08 и од 25 до 28 имав ист однос со дечкоми само триење на голо и толку. Следниот месец ми почна да доаѓа 16.09 ама добив и температура и испив 2 аналгин и 2 парацетамол за 2 дена и менструацијата беше ептен слаба со крвање само во мокрача и на паломите и само еден тампон од 10 капки и прекина на 22.09.

Направив тест на последниот ден од менструацијата ипокажа негативен, следен тест направив 1 недела после менструацијата зашто читаф дека 14 дена после последниот однос кажувало точно, сега овој месец веке 5 дена имам точкасто крварење итоа само во мокрача се гледа на паломата, а треба дами дојде 15.10. можно е да сум трудна зошто несум имала одност како што треба досега? ВЕ МОЛАМ ЗА ОДГОВОР
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Здраво

Ми треба итен совет, имам 22 години и сум невина ( мислам дека сум невина ) затоа што еднаш со дечкоми имавме мал инцидент ме стисна малце повеќе невлезе натра ама сепак излезе малце крв. Ама проблемот нее тоа немам однос ама само триење со дечкоми и никогаш не завршил во близина на вагината, имав менструација на 22.08 до 25.08 и од 25 до 28 имав ист однос со дечкоми само триење на голо и толку. Следниот месец ми почна да доаѓа 16.09 ама добив и температура и испив 3 аналгин и 3 парацетамол за 2 дена и менструацијата беше ептен слаба со крвање само во мокрача и на паломите и само еден тампон од 10 капки и прекина на 22.09.

Направив тест на последниот ден од менструацијата ипокажа негативен, следен тест направив 1 недела после менструацијата зашто читаф дека 14 дена после последниот однос кажувало точно, сега овој месец веке 5 дена имам точкасто крварење итоа само во мокрача се гледа на паломата, а треба дами дојде 15.10. можно е да сум трудна зошто несум имала одност како што треба досега? ВЕ МОЛАМ ЗА ОДГОВОР

1. Као може да мислиш дека си невина?
2. Као не влегол внатре ама ти течело крв?


Треба да ти дое на 15ти нормално - сеа сме ЕБАН 11ти а нормално е ради лекарства итн итн да ти касни.


Крај краева, направи уште еден тест и види. Мада не си бремена.
 
Член од
11 октомври 2015
Мислења
5
Поени од реакции
1
1. Као може да мислиш дека си невина?
2. Као не влегол внатре ама ти течело крв?


Треба да ти дое на 15ти нормално - сеа сме ЕБАН 11ти а нормално е ради лекарства итн итн да ти касни.


Крај краева, направи уште еден тест и види. Мада не си бремена.
Ама зошто имам 5 дена точкасто крварење кое се гледа само на паломите кога одам вц?

И лекарствата и конзумирав минатиот месец а овој ништо извини малце сум паничарка и ме фаќа страф од ова точкастово крварење.
 
Член од
1 јуни 2012
Мислења
277
Поени од реакции
31
Да не те плашам секако пазете на следново:

Слабо крварење или грчеви. Понекогаш, малата количина на крв, вообичаено е само една точка, претставува еден од првите симптоми на бременост. Познато како крварење при “имплантација“, се случува кога оплодената јајце клетка се прикачува кон обвивката на утерусот (матката) отприлика 10 – 14 дена по оплодувањето. Овој тип на крварење е точкест и е со посветла боја (розева) за разлика од нормалната менструација и не трае долго. Кај некои жени, во раната бременост се чувствуваат и абдоминални грчеви кои што се слични на грчевите при менструација.

Најдобро твојата девојка нека појде до аптека нека земе тест за бременост и на тој начин најдобро ќе се уверите.
Mozam da prasam edno prasanje? Dali testot za bremenost kazuva tocno posle 1 mesec na posledniot odnos. Ili pak treba dase priceka menstruacijata da zakasne?
 
M

Moon Child

Гостин
Mozam da prasam edno prasanje? Dali testot za bremenost kazuva tocno posle 1 mesec na posledniot odnos. Ili pak treba dase priceka menstruacijata da zakasne?
Де бе по 100 денари се тестовите.
Купи 2-3 теста и прави неколку пати. Ко божем 1000 денари е еден тест па не ти се даваат пари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom