Помош! Дали сум бремена?

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.567
Поени од реакции
2.162
Здраво

Ми треба итен совет, имам 22 години и сум невина ( мислам дека сум невина ) затоа што еднаш со дечкоми имавме мал инцидент ме стисна малце повеќе невлезе натра ама сепак излезе малце крв. Ама проблемот нее тоа немам однос ама само триење со дечкоми и никогаш не завршил во близина на вагината, имав менструација на 22.08 до 25.08 и од 25 до 28 имав ист однос со дечкоми само триење на голо и толку. Следниот месец ми почна да доаѓа 16.09 ама добив и температура и испив 2 аналгин и 2 парацетамол за 2 дена и менструацијата беше ептен слаба со крвање само во мокрача и на паломите и само еден тампон од 10 капки и прекина на 22.09.

Направив тест на последниот ден од менструацијата ипокажа негативен, следен тест направив 1 недела после менструацијата зашто читаф дека 14 дена после последниот однос кажувало точно, сега овој месец веке 5 дена имам точкасто крварење итоа само во мокрача се гледа на паломата, а треба дами дојде 15.10. можно е да сум трудна зошто несум имала одност како што треба досега? ВЕ МОЛАМ ЗА ОДГОВОР
Не си трудна и не тријте се во близина на вагината пошо тоа се прави во вагината.
 
Член од
11 октомври 2015
Мислења
5
Поени од реакции
1
Не си трудна и не тријте се во близина на вагината пошо тоа се прави во вагината.
Epa na vagina se trieme ama ne zavrsil nikogas nad vagina ili vo blizina. Segde prasuvam ama neznam sto moze dae ova epten slabo kafena krv ili stoe se gleda samo na palomite vo vc ie veke 6 dena sega cekam menstruacija ama nikakvi simptomi zatoa.

od poslednoto dago narecam trienje ima veke eden mesec ipol napraviv test pocetokot mesecov i vese negativen. molam za odgovor ako moze
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.766
Поени од реакции
24.485
Epa na vagina se trieme ama ne zavrsil nikogas nad vagina ili vo blizina. Segde prasuvam ama neznam sto moze dae ova epten slabo kafena krv ili stoe se gleda samo na palomite vo vc ie veke 6 dena sega cekam menstruacija ama nikakvi simptomi zatoa.

od poslednoto dago narecam trienje ima veke eden mesec ipol napraviv test pocetokot mesecov i vese negativen. molam za odgovor ako moze
Не си бремена, опушти се. Во меѓувреме земи да гуглаш за бременост и секс, затоа што срамота е во ова време на интернет и лесно достапни иформации да поставуваш овакви прашања.
 
Член од
11 октомври 2015
Мислења
5
Поени од реакции
1
Не си бремена, опушти се. Во меѓувреме земи да гуглаш за бременост и секс, затоа што срамота е во ова време на интернет и лесно достапни иформации да поставуваш овакви прашања.
Fala mnogu najdov za ova tockastovo krvaranje ama povise e kaku za premeni nemoj simptom ajas napraviv test 1 mesec odkoga imaf posledniot kontakt so deckomi. Nemozam nisto potocno danajdam izatoa prasuvam zosto site vikate nesi ama nikoj nedava odgovor za krvaranjeto pred menstrualno

edit: ai kapkite krf se kafeni ne crveni.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.567
Поени од реакции
2.162
Epa na vagina se trieme ama ne zavrsil nikogas nad vagina ili vo blizina. Segde prasuvam ama neznam sto moze dae ova epten slabo kafena krv ili stoe se gleda samo na palomite vo vc ie veke 6 dena sega cekam menstruacija ama nikakvi simptomi zatoa.

od poslednoto dago narecam trienje ima veke eden mesec ipol napraviv test pocetokot mesecov i vese negativen. molam za odgovor ako moze
Абе не се трудна кулирај. Информирај се подобро за во иднина да не паничиш без потреба :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.516
Поени од реакции
33.694
Не си бремена, опушти се. Во меѓувреме земи да гуглаш за бременост и секс, затоа што срамота е во ова време на интернет и лесно достапни иформации да поставуваш овакви прашања.
Абе не се трудна кулирај. Информирај се подобро за во иднина да не паничиш без потреба :)
Pa eve de se informira, prasuva.
I vie ne ste trudni, I vie opustete se malku isto taka.
 
M

Moon Child

Гостин
Не си бремена, опушти се. Во меѓувреме земи да гуглаш за бременост и секс, затоа што срамота е во ова време на интернет и лесно достапни иформации да поставуваш овакви прашања.
Ќути пеер...
Да сме назад пред 15 години да разберам некако кога девојкиве во ТАА праќаа писма и прашуваа што им е тоа бело/жолтеникаво што им тече.
 
Член од
25 јуни 2015
Мислења
462
Поени од реакции
416
А вие сериозно не сфаќате дека ве трола невидено?? :pos:
 
Член од
11 октомври 2015
Мислења
5
Поени од реакции
1
Nemozam da svatam zasto site mislite deka trolam?

Nemam odnosi nikogas i ne svrsil vo na vagina ni vo blizina samo prasuvam zosto prviot mesec dobiv slabo ovoj imam iscedok kafeaf. Test napraviv 1 mesec po posledniot pat koga bevme zaedno i ispana negativen.

Ili sum epten glupa sto nemozam da svatam zasto sekade kade stoke prasam me mislat trolam zosto?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom