Помош! Дали сум бремена?

Член од
31 јануари 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Епа вака сега...вчера имавме односи...незнам дали сврши во мене...тој сврши одозгора значи близу вагиналниот отвор,а потоа без да го избрише пак го стави во вагиналниот отвор и неколку пати го направи тоа напред-назад и го извади и после немаше ништо(мислам не сврши пак)...вториот пат кога го направивме тоа пак тој сврши надвор...и сакав само да прашам од поискусните дали можеби сум бремена...? и ве молам без навреди или било какви глупости...
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Епа вака сега...вчера имавме односи...незнам дали сврши во мене...тој сврши одозгора значи близу вагиналниот отвор,а потоа без да го избрише пак го стави во вагиналниот отвор и неколку пати го направи тоа напред-назад и го извади и после немаше ништо(мислам не сврши пак)...вториот пат кога го направивме тоа пак тој сврши надвор...и сакав само да прашам од поискусните дали можеби сум бремена...? и ве молам без навреди или било какви глупости...
Е тоа никој не може да ти одговори со сигурност. Најдобро земи си Норлево, контрацепција наречена ден после , НО таа не се употребува повеќе од еднаш годишно. Треба да ја испиеш во рок од 72 часа после однос. Друг пат користи кондоми за да немаш вакви главоболки.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.116
Поени од реакции
13.680
не ми е јасно зошто, зошто деца прават вакви непромислени работи и после бараат совети по форуми?! зборете со мајките, ако ви е срам со нив со гинеколозите, другарките, тетки братучедки....читајте по интернет, образовајте се, после ебење нема каење!
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
не ми е јасно зошто, зошто деца прават вакви непромислени работи и после бараат совети по форуми?! зборете со мајките, ако ви е срам со нив со гинеколозите, другарките, тетки братучедки....читајте по интернет, образовајте се, после ебење нема каење!

Само децата ли прават непромислени работи ?
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Не ми е јасно зашто постои темава воопшто....едниствен начин за да знаам ја или кои било на темава дали некоја од девојкиве што постираат тука се бремени е да си ги легнал лично...

Ако не сте сигурни и ве јаде јанза земете едно Норлево ( прилично деструктивно апче и не се зема повеќе од 2 пати годишно )... и молете се 2-3 недели после ова на тест за бременост да испадне негативно...јебига и убаво ви викаат ако не користите контрацепција користете кондом.
 
Член од
28 февруари 2014
Мислења
36
Поени од реакции
8
Девојки во големи паники сум. Имав незаштитен однос на 19 јан. и после два три дена имав некој метален вкус во устата некои два три дена и тоа пред спиење (а сега прочитав дека тоа било како симптом во рана бременост). На 4ти феб. правев тест кој беше негативен и после на 6ти добив. Е сега неколку дена веќе имам болки во долниот дел од стомакот и грбот, често мокрам(ама пијам и мн течности ), само ми се спие, малаксана сум
. Значи градиве не ме болат ( ме болеа претходно пред да добијам и за време на менструацијата) , гадење посебно од некое јадење немам, значи нормално си јадам како до сега . Од што може да е ?
Многу сум исплашена.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.682
Поени од реакции
4.421
Девојки во големи паники сум. Имав незаштитен однос на 19 јан. и после два три дена имав некој метален вкус во устата некои два три дена и тоа пред спиење (а сега прочитав дека тоа било како симптом во рана бременост). На 4ти феб. правев тест кој беше негативен и после на 6ти добив. Е сега неколку дена веќе имам болки во долниот дел од стомакот и грбот, често мокрам(ама пијам и мн течности ), само ми се спие, малаксана сум
. Значи градиве не ме болат ( ме болеа претходно пред да добијам и за време на менструацијата) , гадење посебно од некое јадење немам, значи нормално си јадам како до сега . Од што може да е ?
Многу сум исплашена.
Чим си добила со моето скромно знаење можам да кажам дека не си бремена. Во врската со другите симптоми иди си на лекар консултирај се/направи анализи наместо на форум да прашуваш.

П.С Тука може да нагаѓаме, а на лекар ќе ти кажат сигурно дали има и ако има кој е проблемот.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Девојки во големи паники сум. Имав незаштитен однос на 19 јан. и после два три дена имав некој метален вкус во устата некои два три дена и тоа пред спиење (а сега прочитав дека тоа било како симптом во рана бременост). На 4ти феб. правев тест кој беше негативен и после на 6ти добив. Е сега неколку дена веќе имам болки во долниот дел од стомакот и грбот, често мокрам(ама пијам и мн течности ), само ми се спие, малаксана сум
. Значи градиве не ме болат ( ме болеа претходно пред да добијам и за време на менструацијата) , гадење посебно од некое јадење немам, значи нормално си јадам како до сега . Од што може да е ?
Многу сум исплашена.
Купи си уште еден тест.

Колку крвареше на 6ти кога доби? Дали крварењето беше нормално, како и предходно кога си крварела? Знаеш ли точно кога треба пак да добиеш? Не паничи, стресот може да направи да ти касне мензисот.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.134
Поени од реакции
16.010
Девојки во големи паники сум. Имав незаштитен однос на 19 јан. и после два три дена имав некој метален вкус во устата некои два три дена и тоа пред спиење (а сега прочитав дека тоа било како симптом во рана бременост). На 4ти феб. правев тест кој беше негативен и после на 6ти добив. Е сега неколку дена веќе имам болки во долниот дел од стомакот и грбот, често мокрам(ама пијам и мн течности ), само ми се спие, малаксана сум
. Значи градиве не ме болат ( ме болеа претходно пред да добијам и за време на менструацијата) , гадење посебно од некое јадење немам, значи нормално си јадам како до сега . Од што може да е ?
Многу сум исплашена.
Ај прво не паничи.
Незаштитен - внатре или не? Тоа е најбитно.
Метален вкус, како и први симптоми на бременост се јавува дури после некоја недела, ако си бремена.
Тест покажува точен резултат недела дена после однос, кај тебе поминало и повеќе, ваљда не си чим бил негативен.
Плус си добила. Ако добивањето ти било ко секогаш, мислам на боја/времетраење, не си 100% бремена.

За другите као демек симптоми што викаш, може да си настината. Гради може, а и не мора да те болат пред добивање.
Ако свршил во тебе, повтори го тестот, колку да бидеш сигурна дека не си.
Ако не, ич не се секирај.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Метален вкус во уста може да се јави и ако си премногу изложена на зрачење. Да не живееш блиску до некој предавател, да си се движела околу него, да си спиела до тв, пц што работи? Да си била на онкологија на клиники кај нас? Не мора да значи дека тоа е тоа. После снимање со рентген мене ми се јавува.
 
Последно уредено:
Член од
28 февруари 2014
Мислења
36
Поени од реакции
8
Па незабележав некаква разлика во ментруацијата, нормална ми беше. А сега незнам кога треба да добијам зошто секој месец ми касне по некој ден, така да :( Иначе да, имам во близина предавател, па дај Боже од тоа да било.
А дали свршил во мене, не знам (ден после тоа раскинавме..)
Половинава синоќа ме болеше премногу, не можев да заспијам :$, а и на моменти и стомаков.
Ќе правам утре уште еден тест, и ќе идам на доктор, па што биде, нека биде.
Фала ви на одговорите :*
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Па незабележав некаква разлика во ментруацијата, нормална ми беше. А сега незнам кога треба да добијам зошто секој месец ми касне по некој ден, така да :( Иначе да, имам во близина предавател, па дај Боже од тоа да било.
А дали свршил во мене, не знам (ден после тоа раскинавме..)
Половинава синоќа ме болеше премногу, не можев да заспијам :$, а и на моменти и стомаков.
Ќе правам утре уште еден тест, и ќе идам на доктор, па што биде, нека биде.
Фала ви на одговорите :*
Лина не си бремена. Не паничи, од стрес и од тоа што постојано мислиш дали си бремена, затоа и ти доцни неколку дена. Штом си имала нормална менструација, не си бремена.
 
Член од
23 април 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
дечки да поставам и јас една прашања 17 години иамм па не се разбирам многу во овие работа имавме секс со дечкоми он носеше кондом сврши но не го извади продолживме да имаме однос кога го извади спермата беше до крајот дали е можно да сум бремена ?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.134
Поени од реакции
16.010
дечки да поставам и јас една прашања 17 години иамм па не се разбирам многу во овие работа имавме секс со дечкоми он носеше кондом сврши но не го извади продолживме да имаме однос кога го извади спермата беше до крајот дали е можно да сум бремена ?
Се е можно, кога не знаеш што правиш.
Кажи му на тој главучот што се секса со тебе, дека кога ќе сврши другпат, нека не биде циција, да си стави нов кондом ако сака втора партија.
А ти, гледај со кој се онадиш, едуцирај си се, и направи си тест после недела дена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom