Помош: Вируси, црви и разни штетници

Дискусија во форумот 'Оперативни системи и софтверски апликации' започната од StenmarC, 25 мај 2005.

 1. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.227
  Допаѓања:
  14.872
  Ова и ова.

  Откако ќе ичистиш, инсталирај Ccleaner, одштиклирај да брише само фајлови постоари од 24h и избриши се, имај у предвид дека ќе ти тргне ауто-лог на страни.

  Ако не средат овие 2, може да имаш лош апдејт а не вирус.
   
  На ВардарскиМКД му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Nikolov82

  Nikolov82

  Член од:
  29 октомври 2012
  Мислења:
  224
  Допаѓања:
  70
  Види во resource monitor na tab-от за Cpu што е тоа што ти го дига процесорот моше да е и некој сервис. Или симни си Process explorer
  https://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/processexplorer.aspx?f=255&MSPPError=-2147217396 таму подетално се гледа што точно го дига процесорот.
   
  На Anon му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Julian

  Julian

  Член од:
  8 ноември 2007
  Мислења:
  475
  Допаѓања:
  162
  Во последно во My Documents ми се пијавува апликација/фолдер под името BullseyeCoverageError. Некоја програма/решение да се исчисти?
   
 4. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  8.671
  Допаѓања:
  12.667
  Краток Google search вели дека ова е некој текстуален фајл кој се појавува ради Unity или нешто што користи Unity.
  Мислам дека не е штетно и најдобро да не му се замараш.
   
  На Julian му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: