Помош: Вируси, црви и разни штетници

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
80.611
Поени од реакции
178.278
Нема шанси Малвербајтс и антивирусот да не нашле ништо.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.575
Поени од реакции
6.056
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.575
Поени од реакции
6.056
безбедно е
Ако можиш на кратко објаснија процедурата-дали треба да се регистрира некоја шифра или е фри верзија. јас го спуштив програмо и инсталирав ама на клик за покренување нешто не реагираше. Имам 32 битен икс пе
 
Член од
29 септември 2016
Мислења
464
Поени од реакции
281
Ако можиш на кратко објаснија процедурата-дали треба да се регистрира некоја шифра или е фри верзија. јас го спуштив програмо и инсталирав ама на клик за покренување нешто не реагираше. Имам 32 битен икс пе
бесплатна портабилна програма за скен и чистење. инаку има и комеријална верзија Emsisoft Anti-Malware
симнуваш распакуваш некаде и го покренуваш Start Emergency Kit Scanner.exe
направи му апдејт
селектираш да скенира се и rootkit итн и го пушташ да врти
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.575
Поени од реакции
6.056
бесплатна портабилна програма за скен и чистење. инаку има и комеријална верзија Emsisoft Anti-Malware
симнуваш распакуваш некаде и го покренуваш Start Emergency Kit Scanner.exe
направи му апдејт
селектираш да скенира се и rootkit итн и го пушташ да врти
Ми кажува дека не работи на постари оперативни од ``7``. Ј..га, колку време се натегам да преинсталирам...и си терам со икс-пето и понатака. А не е баш лоша конфигурацијата за тие години што ја има, ама...
 
Член од
29 септември 2016
Мислења
464
Поени од реакции
281
Ми кажува дека не работи на постари оперативни од ``7``. Ј..га, колку време се натегам да преинсталирам...и си терам со икс-пето и понатака. А не е баш лоша конфигурацијата за тие години што ја има, ама...
да не се инсталира некој драјвер тоа што покажува дека се копираат фајлот
кога обично се појавува тој дијалог за копирање фајлови?
 

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
Бесплатен Antivirus а и добар е за слаби и постари компјутери
[DOUBLEPOST=1483500800]
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
2.057
Поени од реакции
6.354
Процесорот или вентилаторот?
У Task Manager кога ќе влезам CPU Usage 100% ми покажува, исто и кулерот постојано врти со поголема сила, онака баш бучно.
Пробував со Малвербајтс и со антивирусот, бришев некои вируси и мислев ќе се намали ама пак ништо.
 
На врв Bottom