Помош: Барам еден филм!

Член од
12 декември 2012
Мислења
320
Поени од реакции
2.025
Како е викаше филмон со двајца браќа или другари беа можда, кога едниот ќе ја позајми колата (или нешто друго беше?) на другиот за да отиде на состанок со една женска, а уствари другиов го бркале гангстери па цело време сите мислат дека он е другиов пошто нели се вози со позајмена кола (или што и да беше)

Објаснувам као Цацко филм кога објаснува али ме сконта некој ваљда..
Mystery Date (1991)
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.926
Поени од реакции
9.534
Барам една валјда беше серија на МТВ ама се секавам на една епизода од неа и тоа на некој ситни детали (да нереча ништо). Претпоставувам беше англиска(евентуално француска) знам имаше еден тип со виткана косица мислам, со бркчиња и знам една женска имаше онака разбушавена ако добро се секавам и дека носеше некој костим дали он или она со црвени точки нешто како од кловн знам некој смешки правеа и во позадина имаше едно музиче заразно и мислам дека не зборуваа ништо нешо во стилот на Чарли Чаплин беше .некаде во 70-80 сниман ке да е филмот. Толку се секавам зам дека е ништо ама можеби некој ке се сети и го има гледано :)
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.957
Поени од реакции
34.328
Барам една валјда беше серија на МТВ ама се секавам на една епизода од неа и тоа на некој ситни детали (да нереча ништо). Претпоставувам беше англиска(евентуално француска) знам имаше еден тип со виткана косица мислам, со бркчиња и знам една женска имаше онака разбушавена ако добро се секавам и дека носеше некој костим дали он или она со црвени точки нешто како од кловн знам некој смешки правеа и во позадина имаше едно музиче заразно и мислам дека не зборуваа ништо нешо во стилот на Чарли Чаплин беше .некаде во 70-80 сниман ке да е филмот. Толку се секавам зам дека е ништо ама можеби некој ке се сети и го има гледано :)

Оваа???
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Го иам глеано филмов никако да ми текне како се вика понов e 2010 навака со платен убиец кељав еден луд дечко вози мерцедес цело време или кадилак знам треба да убиe некој
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.730
Поени од реакции
1.486
Го иам глеано филмов никако да ми текне како се вика понов e 2010 навака со платен убиец кељав еден луд дечко вози мерцедес цело време или кадилак знам треба да убиe некој
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Не е овој дечкото го вика нешто Butcher from памтам тоа исто слаб е знам последната сцена се дешава у театар еден распаднат треба да се реновира никако не ми текнува[DOUBLEPOST=1461793291][/DOUBLEPOST]
Не е овој дечкото го вика нешто Butcher from памтам тоа исто слаб е знам последната сцена се дешава у театар еден распаднат треба да се реновира никако не ми текнува[DOUBLEPOST=1461793357][/DOUBLEPOST]
Го најдов Alex Cross се вика филмот :D
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Не е филм, серија е, можеби мини серија ама не се сеќавам.
Ја прикажуваа на А1, беа двајца браќа, едниот беше психолог, другио беше болен од шизофренија, тој болниот реши да живее сам и запозна една девојка која продаваше ланчиња нешто, хипи онака беше, на плажа мислам се запознаа.

Тој истиот имаше и халуцинации, по ѕидовите гледаше како одат бубачки и такви работи.
Само ова го памтам.

Sent from my D2403 using Tapatalk
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.087
Поени од реакции
11.083
Epten kako mal go imam gledano.
Zenski zatvor,ke se tepaat megusebno zatvorenickive i site zatvorski gluposti a + ke se otepaat ebavanej so strazarite
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.701
Поени од реакции
27.643
L

Lu

Гостин
Филмов е постар, одамна го имам гледано, се работеше за едно дете што имаше мали играчки каубојци и индијанци, и имаше едно мало плакарче во неговата соба, и кога ќе ги ставеше играчкиве внатре во плакарчето и ќе ги затвореше, потоа кога ќе го отвореше плакарчето играчките оживуваа :)

Интересно филмче, некаде 95' година е филмов, тој период одприлика.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.057
Поени од реакции
2.216
Филмов е постар, одамна го имам гледано, се работеше за едно дете што имаше мали играчки каубојци и индијанци, и имаше едно мало плакарче во неговата соба, и кога ќе ги ставеше играчкиве внатре во плакарчето и ќе ги затвореше, потоа кога ќе го отвореше плакарчето играчките оживуваа :)

Интересно филмче, некаде 95' година е филмов, тој период одприлика.
http://www.imdb.com/title/tt0113419/?ref_=nv_sr_1
Сум го заборавил филмов:D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.940
Поени од реакции
7.590
Филмов е постар, одамна го имам гледано, се работеше за едно дете што имаше мали играчки каубојци и индијанци, и имаше едно мало плакарче во неговата соба, и кога ќе ги ставеше играчкиве внатре во плакарчето и ќе ги затвореше, потоа кога ќе го отвореше плакарчето играчките оживуваа :)

Интересно филмче, некаде 95' година е филмов, тој период одприлика.
Филмов од моето детсво. Лееелее ме потсети на најакиот филм што го обожавам.

Eве ти го онлајн за гледање со превод македонски
https://drive.google.com/file/d/0Bx6jZO4COJeXT1hjcllTTmtYRmc/view
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.057
Поени од реакции
2.216
Филмов од моето детсво. Лееелее ме потсети на најакиот филм што го обожавам.

Eве ти го онлајн за гледање со превод македонски
https://drive.google.com/file/d/0Bx6jZO4COJeXT1hjcllTTmtYRmc/view
Господ здравје да ти даде за линков! :ајнапиво: Знаев дека ќе го најдам тука А тимот:D
И конечно видов како се вика мојата омилена емисија од детството: Весела математика:DИронијата е што сум дупка математика:oops:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.940
Поени од реакции
7.590
Господ здравје да ти даде за линков! :ајнапиво: Знаев дека ќе го најдам тука А тимот:D
И конечно видов како се вика мојата омилена емисија од детството: Весела математика:DИронијата е што сум дупка математика:oops:
Ja уште бетер сум математика.
Двојка оценка во школо математика ми ставаа и тоа од сожалување само за да не одам на полагање јуни/јули или кога и да се идеше бидејќи и тогаш немаше ништо да направам. На тоа се радував како да сум добил петка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom