Помош: Барам еден филм!

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.674
Поени од реакции
81.928
Имаше една цртана серија што се даваше на МТВ пред 16-17 години, знам идеше одма после Умни Глави во 19 часот (и терминот го памтам еј... :-D )
Во серијата имаше мислам 2 возрасни мажи (едниот беше црн), жена покрај нив, дете и мајмунче кое постојано беше покрај него. Вооглавно настаните се одвиваа во афричките земји ловејќи лоши луѓе... Памтам луѓето беа облечени како ренџери и секоја епизода си имаше посебна приказна
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Имаше една цртана серија што се даваше на МТВ пред 16-17 години, знам идеше одма после Умни Глави во 19 часот (и терминот го памтам еј... :-D )
Во серијата имаше мислам 2 возрасни мажи (едниот беше црн), жена покрај нив, дете и мајмунче кое постојано беше покрај него. Вооглавно настаните се одвиваа во афричките земји ловејќи лоши луѓе... Памтам луѓето беа облечени како ренџери и секоја епизода си имаше посебна приказна
И беше на француски. :)
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.024
Поени од реакции
1.955
Имаше една цртана серија што се даваше на МТВ пред 16-17 години, знам идеше одма после Умни Глави во 19 часот (и терминот го памтам еј... :-D )
Во серијата имаше мислам 2 возрасни мажи (едниот беше црн), жена покрај нив, дете и мајмунче кое постојано беше покрај него. Вооглавно настаните се одвиваа во афричките земји ловејќи лоши луѓе... Памтам луѓето беа облечени како ренџери и секоја епизода си имаше посебна приказна
Види ова да не е
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Имаше една цртана серија што се даваше на МТВ пред 16-17 години, знам идеше одма после Умни Глави во 19 часот (и терминот го памтам еј... :-D )
Во серијата имаше мислам 2 возрасни мажи (едниот беше црн), жена покрај нив, дете и мајмунче кое постојано беше покрај него. Вооглавно настаните се одвиваа во афричките земји ловејќи лоши луѓе... Памтам луѓето беа облечени како ренџери и секоја епизода си имаше посебна приказна
S.O.S Bout du monde
https://www.amazon.fr/S-O-S-Bout-du-monde/dp/B00006AV8N
http://animeguides.free.fr/series/sosboutmonde/index.htm
 
E

Epsilon

Гостин
Абе имаше едно хорор филмче мислам ко трилер делуваше, не ми е догледан, а сега ми текна на него, а интересно стварно.

Значи беа две жени.. и прибраа во кола едно машко,ваљда маж беше... арно ама тој им направи нешто па излезе од колата, потоа колата им се расипа на овие, па им беше страв да излезат од колата, па еднава тргна за помош, а другава заспа во колата и ко се разбуди се најде помеѓу две дрвја ( не можи да отвори вратите) и на задното седиште другава другарка беше..


Дали некој има идеја и ми текнува на филмов?
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Абе имаше едно хорор филмче мислам ко трилер делуваше, не ми е догледан, а сега ми текна на него, а интересно стварно.

Значи беа две жени.. и прибраа во кола едно машко,ваљда маж беше... арно ама тој им направи нешто па излезе од колата, потоа колата им се расипа на овие, па им беше страв да излезат од колата, па еднава тргна за помош, а другава заспа во колата и ко се разбуди се најде помеѓу две дрвја ( не можи да отвори вратите) и на задното седиште другава другарка беше..


Дали некој има идеја и ми текнува на филмов?
еве ти нешто подобро. 4 жени и еден маж. :D
The Hitchhiker (2007)
http://www.imdb.com/title/tt0934459/
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Фала за филмот, ама не беше овој.
одприлика која декада е филмот, по твоја претпоставка? и некое име на лик, нешто друго ако се сеќаваш. филмови со автостопери еден куп ги има.

Мислaм декa стaнувa збoр зa хoрoр филмче (или серијa?), гo имaм гледaнo пред 7 гoдини нa Сител. Дејствoтo се случувaше вo пoмaлa згрaдa, кaде штo дoјде еден пoмлaд чoвек дa истрaжувa нештo вaлјдa, и збoрувaше сo пoстaр чoвек кoј мислaм декa гo сoветувaше дa си oди, зaштo мислaм тoј знaеше дo некaде штo тoчнo се случувa. Уствaри се рaбoти зa некoјa женa (или бaрем нaликувaше нa женa) сo кoјa пoстaриoв имaл секс кaкo млaд, пa бил изгребaн пo грбoт, пa сaкaл дa ги oткупи свoите гревoви (гoлем верник беше мислaм) зa нa крaј дa си гo oдземе живoтoт. Млaдиoв нa пoткрoвјетo мислaм ќе oткрие мнoгу детски черепи и тoј ќе имa секс сo тaa женaтa (или штo и дa беше). Нa крaј ќе oтиде вo лудницa кaде штo ќе биде убиен oд мaлo живoтинче, мислaм декa нa глушец нaјмнoгу личеше сo чoвечкa фaцa.
некое име на лик ако се сеќаваш? таа жената демон или што беше? таа последната сцена што ја опишуваш ми звучи познато.
 
Последно уредено:
E

Epsilon

Гостин
одприлика која декада е филмот, по твоја претпоставка? и некое име на лик, нешто друго ако се сеќаваш. филмови со автостопери еден куп ги има.


некое име на лик ако се сеќаваш? таа жената демон или што беше? таа последната сцена што ја опишуваш ми звучи познато.
Го гледав негде пред 4-5 години... само тоа знам :/ иначе друже и да не го најдиш, сепак фала ти! Пошто секогаш кога и да побарам филм ти овде го наоѓаш... :)
 
Член од
12 август 2012
Мислења
317
Поени од реакции
100
Барам 2 филма едниот го даваа на Сител мн одамна а другиот често се вртеше порано на Телма.


1виот на сител што го даваа еден војник дознава дека девојка му е киндапирана и оди да се бори со киднаперите а киднаперот има цела војска во една вила на еден остров.

2риот на телма Под вода има направено како таен остров или под вода беше или на вода не сум сигурен таму има киндапирани луѓе и една група оди да ги спасува.[DOUBLEPOST=1464574020][/DOUBLEPOST]И за уште еден да ми помогнете ако можете го имаше на Канал 5 пред многу години не го догледав група тинејџери се прогонувани во една шума па влегуваат во една кабина па кога ќе ги снема прогонувачите тинејџерите излегуваат од таа кабина таму и одат во црква а црквата цела испошарана од тие прогонувачите никој не знае што се случува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom