Помош: Барам еден филм!

Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Филмов го гледав пред година дена можда, али ептен ме бендиса... Не е многу познат филм, али ај ќе си ја пробам среќата..

Значи дејствието се одвива во пустините во Тексас или Мексико, не сум сигурен. Мајката ќе го однесе своето дете кај неговите дедовци бидејќи треба да иде негде.. Е сеа тие дедовците живеат во таа куќа во пустината, скроз сами. Се сеќавам дека детето првин нема да сака да биде околу нив, али полека полека ќе ги засака и ќе сака да живее со нив. Исто се сеќавам старциве секоаш земаа пушки у рацете коа ќе видеа некој во близина да се движи. Исто така купија и лавица мислам, али им умре од старост.. И последно нешто што ми текнува е дека детево по некое време ќе си оди, и следен пат коа ќе дојде да ги посети (возрасен ќе е), ќе бидат мртви старциве. Најголема страст на дедовциве им беше летањето со мал авион, па така и ќе им заврши животот, ќе пробаа да прелетаат низ шталата со авионот свртен наопачки..

Толку ми текнува од филмов, ако некој знае за кој филм се работи, HATS OF FOR U MAN!
 

nameleess

N/a
Член од
9 јануари 2010
Мислења
299
Поени од реакции
25
Филмов го гледав пред година дена можда, али ептен ме бендиса... Не е многу познат филм, али ај ќе си ја пробам среќата..

Значи дејствието се одвива во пустините во Тексас или Мексико, не сум сигурен. Мајката ќе го однесе своето дете кај неговите дедовци бидејќи треба да иде негде.. Е сеа тие дедовците живеат во таа куќа во пустината, скроз сами. Се сеќавам дека детето првин нема да сака да биде околу нив, али полека полека ќе ги засака и ќе сака да живее со нив. Исто се сеќавам старциве секоаш земаа пушки у рацете коа ќе видеа некој во близина да се движи. Исто така купија и лавица мислам, али им умре од старост.. И последно нешто што ми текнува е дека детево по некое време ќе си оди, и следен пат коа ќе дојде да ги посети (возрасен ќе е), ќе бидат мртви старциве. Најголема страст на дедовциве им беше летањето со мал авион, па така и ќе им заврши животот, ќе пробаа да прелетаат низ шталата со авионот свртен наопачки..

Толку ми текнува од филмов, ако некој знае за кој филм се работи, HATS OF FOR U MAN!

http://www.imdb.com/title/tt0327137/

Secondhand Lions

на овој мислиш?:smir:
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Еден филм - главната тематика му е free running, памтам сцена како дечкиве стануваат во 6 сабајле и се качуваат по една зграда од надвор за да стигнат на врвот на зградата точно за да го фатат изгрејсонцето. Е името на филмов да ме утепаш не ми текнува. Некој? Мислам дека некој јапонски збор беше името..
 
I

Intex

Гостин
Еден филм - главната тематика му е free running, памтам сцена како дечкиве стануваат во 6 сабајле и се качуваат по една зграда од надвор за да стигнат на врвот на зградата точно за да го фатат изгрејсонцето. Е името на филмов да ме утепаш не ми текнува. Некој? Мислам дека некој јапонски збор беше името..
Yamakashi?
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Еден филм - главната тематика му е free running, памтам сцена како дечкиве стануваат во 6 сабајле и се качуваат по една зграда од надвор за да стигнат на врвот на зградата точно за да го фатат изгрејсонцето. Е името на филмов да ме утепаш не ми текнува. Некој? Мислам дека некој јапонски збор беше името..
Yamakasi би требало да е. Два дела се, незнам на кој мислиш точно.
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
^ тој е, фала многу и на двајцата! ќе проверам на кој дел сум мислела.
 

nameleess

N/a
Член од
9 јануари 2010
Мислења
299
Поени од реакции
25
филмов го даваа пред некој ден на нова, паѓа метеор и двајца професори доаѓаат до откритие дека огранизмите на метеоров еволуираат многу брзо - постигнале еволуција од 200 милиони години за неколку часа
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Член од
13 април 2010
Мислења
17
Поени од реакции
1
Небото над Берлин - германски филм. Ако го знае некој оригиналниот наслов?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.743
Поени од реакции
12.194
B

Beck's

Гостин
e sea odamna baram film koj go imam gledano nekade pred 15-16 god.Nekoi delovi taka preku magla mi se sekavaat,so motori niz planina,pa ima edna scena koa negativniot lik na eden drug mu ja gasi cigarata na uvoto,pa glumi pamtam edna stara zena so celosno beli vlakna( :) ) koja celo vreme mislam sedi u edna dvizecka stolica,a na krajot i taa e ubiena od pozitivniot lik.Uste edno najvazno nekoj od glavnite likovi vo filmot se vikase JOSHUA.....alal mu vera ako nekoj znae za koj film zboram:helou:
anybody:nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom