Помош: Барам еден филм!

penkaloto

......
Член од
17 април 2010
Мислења
412
Поени од реакции
268
Не е ни овој. Филмов е постар, 6-7 души се главни ликови. Знам еден од нив беше така висок и покрупничок :pipi: ама ни тој неможам да го најдам како се вика. Се откажувам!
Можеби овој ? :coffee:
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
3.582
Поени од реакции
4.155
Дали постои некој филм со Петре Прличко каде што има ваква сцена.
Двајца, тројца другари одат во Куршумли Ан. По нив доаѓа Прличко, и ги прашува каде одат, а тие му одговараат на Македокс чичко на филмови. Anyone? :)
 
Член од
13 август 2008
Мислења
814
Поени од реакции
100
го барам филмот, на Сител го даваа пред месец-два, со јака пушка е и ке ја пренесе со брод и ке сака да го убие претседателот мислам што ке држат говор на отворено, а пушката ке биде во комбе скриена и може бежично да се употребува
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
4.984
Поени од реакции
2.149
го барам филмот, на Сител го даваа пред месец-два, со јака пушка е и ке ја пренесе со брод и ке сака да го убие претседателот мислам што ке држат говор на отворено, а пушката ке биде во комбе скриена и може бежично да се употребува
Да не е The Jackal со Брус Вилис и Ричард Гир?

Еве и трејлер па види дали е тој

 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
803
Се работи за еден акционен филм, дејството се одвива во САД, прикажана е работата на една група приватни обезбедувачи (се мислам дека името на фирмата го содржеше зборот "eagle" ) во која се приклучува нов член којшто треба да работи со нив. Во времето кога тој им се приклучува се дознава дека наредната недела ќе се врши голем трансфер на пари (до народна банка или така нешто) и се работи за сума околу 50 милиони долари. Членовите на групата за да дознаат дали можат да му веруваат на новодојдениот му поставуваат замка т.е. прават сценарио во кое возилата се нападнати и неможат да се движат (ставиле шеќер во моторот, така некако беше) а на задниот прозор им е поставен ц4. Откако успешно го поминува тестот, на новодојдениот му го откриваат планот за грабеж и тој до последен момент се мисли дали да се приклучи или не. Сепак ќе се полакоми по парите и ќе се согласи на грабеж, потоа додека ги земаат парите ќе се искомплицира ситуацијата, во стовариштето каде треба да се истоварат парите ќе се појави полицаец кој ќе биде застрелан итн итн
Еднаш го гледав и го заборавив името, а доста добар филм е, па би му бил благодарен на оној што ќе ми помогне да го пронајдам :)
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
4.984
Поени од реакции
2.149
Се работи за еден акционен филм, дејството се одвива во САД, прикажана е работата на една група приватни обезбедувачи (се мислам дека името на фирмата го содржеше зборот "eagle" ) во која се приклучува нов член којшто треба да работи со нив. Во времето кога тој им се приклучува се дознава дека наредната недела ќе се врши голем трансфер на пари (до народна банка или така нешто) и се работи за сума околу 50 милиони долари. Членовите на групата за да дознаат дали можат да му веруваат на новодојдениот му поставуваат замка т.е. прават сценарио во кое возилата се нападнати и неможат да се движат (ставиле шеќер во моторот, така некако беше) а на задниот прозор им е поставен ц4. Откако успешно го поминува тестот, на новодојдениот му го откриваат планот за грабеж и тој до последен момент се мисли дали да се приклучи или не. Сепак ќе се полакоми по парите и ќе се согласи на грабеж, потоа додека ги земаат парите ќе се искомплицира ситуацијата, во стовариштето каде треба да се истоварат парите ќе се појави полицаец кој ќе биде застрелан итн итн
Еднаш го гледав и го заборавив името, а доста добар филм е, па би му бил благодарен на оној што ќе ми помогне да го пронајдам :)
Повели ;) Верувам дека не го згрешив?!
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.387
Поени од реакции
2.396
Филмов го зачекав скоро на пола,па ме интересира како се вика...
Значи во филмов црнецов пред да направи сообраќајка ја здогледува својата љубов... :D
И го удира камион,после тоа горе на небото му нудат дали да остане во рајот или да си бара тело на земјата.
Потоа тој се претвора во еден богаташ, кој што им ја приватизирал болницата на црнците....
По некое време и него ќе го убијат па на крајот ќе се претвори во еден сиромашен црнец....
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
6.540
Поени од реакции
4.902
Филмов го зачекав скоро на пола,па ме интересира како се вика...
Значи во филмов црнецов пред да направи сообраќајка ја здогледува својата љубов... :D
И го удира камион,после тоа горе на небото му нудат дали да остане во рајот или да си бара тело на земјата.
Потоа тој се претвора во еден богаташ, кој што им ја приватизирал болницата на црнците....
По некое време и него ќе го убијат па на крајот ќе се претвори во еден сиромашен црнец....

http://www.imdb.com/title/tt0231775/
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.203
Поени од реакции
953
барам еден филм на канал 5 мислам го даваа или на телма со еден човек и керкичка типов ке сакат да ојт на еден остров незнам точно не се секавам знам дека ке каснит неколку дена па едвај ке го најдет иначе ке имат доста животни што ќе се со нив
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.414
Поени од реакции
1.199
Барам филм со Морган Фриман знам дека ќе чува една девојка врзана со синџири и ќе ја одвикнуваше од алхохол или така нешто.
 
На врв Bottom