Помош: Барам еден филм!

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.275
Знам дека не е филм туку серија, ама прееска ми текна на поентата на серијата и сега многу ме мачи и + мислам дека е најсоодветна темава, па ќе си прашам тука.

Значи беше со една девојка што ги спасуваше луѓето од смрт. Во текот на денот ќе умре некој и после тоа мртвото тело ќе побара помош од неа, денот ќе се врати назад и она треба да ја открие причината за смрт и да го спаси човекот.
Оваа да не е серијата? Ghost Whisperer
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
Оваа да не е серијата? Ghost Whisperer
Ама нели во серијава Мелинда само разговара со мртвите и им помага да си ја довршат незавршената работа? И јас помислив таа да не беше, ама ми текнува убаво на серијата, немаше враќања во минатото....се си мислам имаше една друга серија...или не?

Edit: Го најдов http://www.imdb.com/title/tt0364817/
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.275
Ама нели во серијава Мелинда само разговара со мртвите и им помага да си ја довршат незавршената работа? И јас помислив таа да не беше, ама ми текнува убаво на серијата, немаше враќања во минатото....се си мислам имаше една друга серија...или не?
Незнам брат, ја оваа ја знам со помагање на духоби глпости. Почекај до утре-задутре некој друг ќе ти одговори, ако мислиш дека не е оваа серија, може да не е оваа. :)
 
A

AnFem

Гостин
Ајде овака: Се работи за стар филм, со вампир... Приказната горе-доле е таа, вампирот следи една девојка, ја претвара во вампирка, нејзината сестра се обидува да ја спаси и на крај не успева. Сцени од филмот што ми останале во сеќавање: вампирот имаше некаков камен... имаше сцена каде девојката дошла до тој камен и пиеше крв од него... Исто се сеќавам дека на крајот (најверојатно) го убија вампирот, ама девојката не беше излечена и не можеше да продолжи со сестра и на сонце. Завршната сцена беше како се враќа во нешто налик на подземни гробишта... или така нешто?
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
7
Поени од реакции
1
Знам дека не е филм туку серија, ама прееска ми текна на поентата на серијата и сега многу ме мачи и + мислам дека е најсоодветна темава, па ќе си прашам тука.

Значи беше со една девојка што ги спасуваше луѓето од смрт. Во текот на денот ќе умре некој и после тоа мртвото тело ќе побара помош од неа, денот ќе се врати назад и она треба да ја открие причината за смрт и да го спаси човекот.

А и еден филм, беше со еден човел што му се уништи лицето поради несреќа, па девојка му рече ќе го напушти ако не си го среди со операција, па овој си го среди, ама од еднаш почнаа да даваат друг развој на дејство, како он зи замислува и незнаеш веќе што е вистина, а што си замислува човекот, на крај испаѓа нешто му направиле па он бил во сон/кома цело време и незнам на крај како заврши, чуден беше филмот,а и не ми текнува скоро ништо, пред можеби 10 години го гледав, а стварно ме интересира кој е.
Серијата мислам дека се викаше Tru Calling а филмот е Vannila Sky со Том Круз
 

n/a

Член од
28 декември 2011
Мислења
1.194
Поени од реакции
2.258
Шпански филм.
Два пара.
На еден од друштвото му дијагностицираат терминална фаза на мозочен тумор и му предвидуваат само уште неколку месеци живот.
Останатите тројца (девојка му, најдобриот другар и неговата девојка) се решени да направат нешто за да му го разубават остатокот од животот, т.е. го убедуваат да направи нешто што отсекогаш посакувал, а се инхибирал, не можел, или од било која причина било невозможно да се направи....
Од тој момент приказната забегува целосно, настанува љубовен „квадрат“ и на крај испаѓа дека во болницата ги погрешиле снимките, па за да се спасат од тужба, му кажуваат дека чудесно се излекувал.

Многу забеган филм, на кој никако не можам да му го најдам насловот...
Anyone?
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
пред некој ден на Телма даваа некој со самураи...? Постар
 
S

stefi

Гостин
Филмов го глеав одамна на обн мислам дека. Нешо тинејџери праат глупости. Таа едната уште на почеток на филмот се покажува дека е трудна. После ќе убијат некој дечко шо ги нервирал и ќе го џитнат у река, па ќе ги најдат и на крај завршува како сите у затвор се итн. Некој нешо?
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Филмов го глеав одамна на обн мислам дека. Нешо тинејџери праат глупости. Таа едната уште на почеток на филмот се покажува дека е трудна. После ќе убијат некој дечко шо ги нервирал и ќе го џитнат у река, па ќе ги најдат и на крај завршува како сите у затвор се итн. Некој нешо?
http://www.imdb.com/title/tt0377091/

Ovoj da ne e
 
Член од
29 август 2009
Мислења
50
Поени од реакции
9
Значи вака барам еден филм не знам на која телевизија го гледав и пред колку време но се сеќавам само на некои работи знам дека главниот лик беше ситен криминалец и во една ситуација го апсат но наместо да го осудат судот му дава можност да си најде работа и ако после толку време не си најде ќе го затворат.После типот оди на бирото за вработување и му даваат работа во некоја компанија да работи да ги подредува писмата по тоа дали се напишани за господ,за дедо мраз и такви некои работи(не знам дали беше да работи во пошта или така нешто).Во еден момент тој налетува на едно писмо од некоја жена која моли за помош ама не знам за што беше и после типот ќе се труди да и помогне само тоа го памтам од филмот.
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Mi treba pomos imam gledano eden film pred mnogu vreme se sekavam samo deka se rabotese za edno dete kigborg koe ziveese kaj edno semejstvo , celo vreme kigborgcevo sakase da stane vistinsko dete , vo semejstvoto kade sto go donesoa imase majkata dete a ova bese ljubomorno na nego ....
Ajde ako nkoj go znae naslovot neka mi pomogne plzzz;)
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
7
Поени од реакции
1
Филмов го глеав одамна на обн мислам дека. Нешо тинејџери праат глупости. Таа едната уште на почеток на филмот се покажува дека е трудна. После ќе убијат некој дечко шо ги нервирал и ќе го џитнат у река, па ќе ги најдат и на крај завршува како сите у затвор се итн. Некој нешо?
Мислам дека на ова мислиш "I Know what you did last summer"
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
1.360
Поени од реакции
2.175
Mi treba pomos imam gledano eden film pred mnogu vreme se sekavam samo deka se rabotese za edno dete kigborg koe ziveese kaj edno semejstvo , celo vreme kigborgcevo sakase da stane vistinsko dete , vo semejstvoto kade sto go donesoa imase majkata dete a ova bese ljubomorno na nego ....
Ajde ako nkoj go znae naslovot neka mi pomogne plzzz;)
Artificial Intelligence :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom