Помош: Барам еден филм!

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Филмов ми е гледан пред некои 4-5 години...
почнуваше со напад на едно село... ги испоубија сите.. и го заробија едно дете..
друго што помнам од филмот беше дека детето вртеше нешто за мелење жито наместо коњи...
потоа им се одмазди...
ај хелп
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.683
Поени од реакции
12.078
Филмов ми е гледан пред некои 4-5 години...
почнуваше со напад на едно село... ги испоубија сите.. и го заробија едно дете..
друго што помнам од филмот беше дека детето вртеше нешто за мелење жито наместо коњи...
потоа им се одмазди...
ај хелп
Конан Варваринот со Арнолд ШваЈнцингер?
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.822
Поени од реакции
24.198
Барам филм еден со Едвард Нортон. Ми текнува само на една сцена. Едвард Нортон седи пред огледало и одразот од огледалото му збореше, му се дереше нешто! :)

EDIT: Го најдов, 25th Hour е.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Го барам филмот каде што има нешто кражба на сеф. Го начекав на тв и тоа на крај и неможев да видам како се вика.
 
Член од
17 април 2012
Мислења
38
Поени од реакции
24
Две девојки се цимерки и полека стануваат другарки. Но, едната е болно љубоморна на другата. Постојано и ги облекува алиштата, ќе си направи иста фризура како нејзината и дури во сред спиење ќе му дојде на дечкото на другарката, преправена во неа и ќе има односи со него. На крајот знам го убива и дечкото и другарката мислам.
Any ideas?

п.с Имаа и куче, ама и тоа го убива.
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Две девојки се цимерки и полека стануваат другарки. Но, едната е болно љубоморна на другата. Постојано и ги облекува алиштата, ќе си направи иста фризура како нејзината и дури во сред спиење ќе му дојде на дечкото на другарката, преправена во неа и ќе има односи со него. На крајот знам го убива и дечкото и другарката мислам.
Any ideas?

п.с Имаа и куче, ама и тоа го убива.
The Roommate
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.719
Поени од реакции
1.475
Барам една серија поточно ми треба англискиот наслов на истата ја скинаа на Канал 5 заради турците , а не ми се чека до септември за новио епизоди на АХН. Имено станува збор за серијата Измамници или Далаверџии ама ич не ми текнува како е на англиски некој ако сака да ми каже :)
 
Член од
1 август 2009
Мислења
453
Поени од реакции
960
Барам една серија поточно ми треба англискиот наслов на истата ја скинаа на Канал 5 заради турците , а не ми се чека до септември за новио епизоди на АХН. Имено станува збор за серијата Измамници или Далаверџии ама ич не ми текнува како е на англиски некој ако сака да ми каже :)
Leverage?
 
Член од
11 јуни 2009
Мислења
44
Поени од реакции
23
imam gledano film ama naslovot ne go znam i veke podolgo vreme sakam da go najdam ama neznam kako bidejki ne gi znam glumcite,,,,,,,Vo filmot se raboti za edna izgubena devojka koja ima sindrom na losa sreka a tatkoi nekoj bogat i moken covek proba da ja najde na sekoj moken nacin i na kraj isprati po nea eden vraboten so isto taka sindrom na losa sreka filmot e komedija na kraj se navagaat so devojkata i ovaj lele kolku sakam povtorno da go gledam ama ne znam kako se vika i ne znam kako da go najdam pa ako nekoj znae molam neka pise....
Zosto na site ima pomagaat a na mene ne da go najdam ovaj film ajde malku pomos filmot e malku postar i ne e tinejdzerski
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.719
Поени од реакции
1.475
Не е таа нешто како Hugles мислам дека беше со еден црнец , стариот кој го игра ликот на Алберт во еден бар се состануват и прават планови за измами на луѓе така група се со една плава женска се само.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom