Поморие

Член од
24 мај 2013
Мислења
138
Поени од реакции
207
Мене ми беше супер во Поморие,пред две години бевме баш таму,бевме во новиот дел,таму повеќе е за фамилијарни,а стариот дел ми е некако поубав,а плажите во двата дела се убави.Можиш таму да си најдиш смештај,не се скапи,додуша зависи што бараш,ние си имавме соба,уредна,со сопствено купатило,тераса,тв,едно друго,е сега кујна немаше,имаше само маса со столици,ама не ти ни треба,нема да готвиш таму на тие цени :lol: А за забава,зависи што бараш. Додуша,порано некако ми беше поживо,сега е некако повеќе со забрани и преуредено,под режим како кај нас,па се повлекла некако забавата...Ама сепак има сеуште. Автобусите од едниот до другиот дел се по 1 лев. Има летувалци од многу држави бидејќи има и доста хотели изградени,некои и специјално за странците,така да... Мене ми е ок. Јас Несебар сум била само за прошетка,плажите незнам какви се,ама овде се доста долги плажите. Алги има ако е лошо времето,медузи има дури во втора половина на август,иначе не. Незнам како тоа немало сол,кога од ко ќе се исушиш од водата,си целиот со сол. Тоа е моето искуство.
 
Член од
7 февруари 2005
Мислења
688
Поени од реакции
76
Мене ми беше супер во Поморие,пред две години бевме баш таму,бевме во новиот дел,таму повеќе е за фамилијарни,а стариот дел ми е некако поубав,а плажите во двата дела се убави.Можиш таму да си најдиш смештај,не се скапи,додуша зависи што бараш,ние си имавме соба,уредна,со сопствено купатило,тераса,тв,едно друго,е сега кујна немаше,имаше само маса со столици,ама не ти ни треба,нема да готвиш таму на тие цени :lol: А за забава,зависи што бараш. Додуша,порано некако ми беше поживо,сега е некако повеќе со забрани и преуредено,под режим како кај нас,па се повлекла некако забавата...Ама сепак има сеуште. Автобусите од едниот до другиот дел се по 1 лев. Има летувалци од многу држави бидејќи има и доста хотели изградени,некои и специјално за странците,така да... Мене ми е ок. Јас Несебар сум била само за прошетка,плажите незнам какви се,ама овде се доста долги плажите. Алги има ако е лошо времето,медузи има дури во втора половина на август,иначе не. Незнам како тоа немало сол,кога од ко ќе се исушиш од водата,си целиот со сол. Тоа е моето искуство.
Битно му беше дали има танги и топлес за да нее само женаму со танга и топлес :) али ок ти му даде детално објаснување.....
 
Член од
24 мај 2013
Мислења
138
Поени од реакции
207
Е во Бг да нема:LOL: Имаше,се наоѓаа и такви...Абе секакви има:)
Btw собата беше по 30 лева на ден,што е 15 евра,3ца бевме,не беше луксузна некоја,ама нормална беше и ни одговараше:)
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
38
Поени од реакции
11
Значи не ме интересира дали има забава или не,туку дали е градот чист среден плажите дали се пространи,има ли место пешкир каде да ставиш или се е зафатено со лежалки за плаќање такви работи ме интересираат како за фамилијарен човек.:)
 
Член од
24 мај 2013
Мислења
138
Поени од реакции
207
Па како што им наложија нови правила,средено е,да,не е ко порано,порано беше лудница...А иначе да,има и место и тоа многу за да си постелиш крпа,не е ко во Црна Гора каде што цела плажа е со лежалки. И песокта е супер,ситна (кажувам за новиот дел,бидејќи стариот не го имам скоро посетено),не е плажата со километри да одиш па да стигниш до подлабоко,си има означување,има пазачи,нормално и вие ќе си внимавате и тоа е.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Во Поморие имам седено 5 саата... Пошто како будали не изгледаа цел автобус кога им кажавме дека сакаме да се симнеме таму разгледавме што, како, фативме локален автобус до Несебар и се сместивме таму!

Поморие никад више
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Поморие е село.
Не ми е јасна поентава. Ок, село е, и?
--- надополнето: 15 јуни 2013 во 19:41 ---
немаш работа таму, ниту со семејството ниту без,изберете си друго место за одмор, како Бугарин ти го кажувам не сакам да ја пцујаш цела бугарија потоа
Зошто? Морето е лошо, луѓето, или?
 
Член од
18 февруари 2012
Мислења
1.273
Поени од реакции
930
Не ми е јасна поентава. Ок, село е, и?
--- надополнето: 15 јуни 2013 во 19:41 ---


Зошто? Морето е лошо, луѓето, или?

луѓето пред сè!
Сакаат само да ти ги земат парите, не ги интересира дали ќе се вратиш или нема
Едната година се обидоа да ми крадат, автомобилот од дворот на куќата во која бевме сместиле, втората година бевме зеле скутери и ме обвинија дека сум му ја скршил фарот, не сакаа да ми вратат личната карта пријавих го во полиција а полицаецот ми вика комшија ми е ако му дадеш 200лв (100евра) ќе му речам да ти ја врати. обиколил сум сите бугарски летувалишта никогаш ништо не ми било украдено ниту некој ме навредил сето лошо сум го видел во Поморие
 
Член од
24 мај 2013
Мислења
138
Поени од реакции
207
Затоа ќе си гледаш кај се сместуваш и дали ти одговара цената. За такви работи,сеуште има и тоа низ цела Бг,немора да значи дека само таму може тоа да се случи,ама ете,тебе таму така ти се случило. Треба многу внимавање,кај и да си. Ете и Грција да одиш,ако сакаат лошо да ти направат,ќе ти направат. Јас па никогаш лошо не сум видела во Поморие за ништо,секогаш се било коректно. Некогаш поарно дај им нешто и откачи ги,него ли проблеми да ти прават. 20 лева да си им даел без полиции,поарно ќе си поминел. ТАкви се за пари сегде,треба внимавање. Секогаш на туристички места гледаат да го обричат туристот.
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
38
Поени од реакции
11
Во кој дел од градот е подобро да се сместиш во стариот или во новиот дел на Поморие?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
791
Поени од реакции
218
Во стaриот дел е по-добро! Билa сум и во двaтa делa и тaму ми беше по-добре.Тaму сa повекето хотели, ресторaнти и aтрaкции.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom