Поморие

Член од
27 јуни 2011
Мислења
38
Поени од реакции
11
Досега четири пати летував во Несебар и годинава сакам да сменам да одиме во Поморие.Може некој што бил да каже како е,добар ли е градот плажите,каде е подобро за сместување стар дел нов дел,цените за сместување како се движат ,има ли странци летувалци и од кои држави се најчесто,и најбитно летаат ли како во Сончев Брег танги и топлеси:LOL:
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Досега четири пати летував во Несебар и годинава сакам да сменам да одиме во Поморие.Може некој што бил да каже како е,добар ли е градот плажите,каде е подобро за сместување стар дел нов дел,цените за сместување како се движат ,има ли странци летувалци и од кои држави се најчесто,и најбитно летаат ли како во Сончев Брег танги и топлеси:LOL:
Порано со фамилијата таму летувавме, значи пред 8-9 години. Неколку години по ред идевме таму.
Воопшто не е како во Сончев Брег, значи фамилијарен е градот, не може ни да се спореди со Сончев Брег. Ама затоа и поевтин е :)
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Порано со фамилијата таму летувавме, значи пред 8-9 години. Неколку години по ред идевме таму.
Воопшто не е како во Сончев Брег, значи фамилијарен е градот, не може ни да се спореди со Сончев Брег. Ама затоа и поевтин е :)
Исто.И чудна водата, како да немаше воопшто сол :confused:
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
38
Поени од реакции
11
Порано со фамилијата таму летувавме, значи пред 8-9 години. Неколку години по ред идевме таму.
Воопшто не е како во Сончев Брег, значи фамилијарен е градот, не може ни да се спореди со Сончев Брег. Ама затоа и поевтин е :)
Па добро и јас сум сега фамилијарен.:)
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Исто.И чудна водата, како да немаше воопшто сол :confused:
Хмм не знам, мене ок ми беше. Ама имаше ептен многу медузи.
--- надополнето: 24 мај 2013 во 12:07 ---
Па добро и јас сум сега фамилијарен.:)
Па што прашуваш за танги и за топлеси? :D
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Хмм не знам, мене ок ми беше. Ама имаше ептен многу медузи.
--- надополнето: 24 мај 2013 во 12:07 ---


Па што прашуваш за танги и за топлеси? :D
Eпа сеа, не носи танга и прслук само жена му на овој свет :D
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
38
Поени од реакции
11
Хмм не знам, мене ок ми беше. Ама имаше ептен многу медузи.
--- надополнето: 24 мај 2013 во 12:07 ---


Па што прашуваш за танги и за топлеси? :D
Па добро де не е забрането да се гледа,ако си женет не значи дека си ослепел.(y)
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Па добро де не е забрането да се гледа,ако си женет не значи дека си ослепел.(y)
Абе све ја разбирам, ама фамилијарен човек, а прво прашање што го поставува како критериум за одмор му е да има танги и топлеси, е тоа не можам да го разберам. И океј, доста одевме оф топик. Поздрав.
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
38
Поени од реакции
11
Абе све ја разбирам, ама фамилијарен човек, а прво прашање што го поставува како критериум за одмор му е да има танги и топлеси, е тоа не можам да го разберам. И океј, доста одевме оф топик. Поздрав.
Прашав затоа што и жена ми носи танга е сега ако нема во Поморие такви работи не идам таму бидејќи ќе штрчи у околината додека на Сончев Брег беше една од многуте и не се привлекуваше така внимание,затоа прашав.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Прашав затоа што и жена ми носи танга е сега ако нема во Поморие такви работи не идам таму бидејќи ќе штрчи у околината додека на Сончев Брег беше една од многуте и не се привлекуваше така внимание,затоа прашав.
Има автобусчиња до Сончев Брег, саат време мислам се патува, ако толку сака да носи танга видете првиот ден како е во Поморие, па ако не ве бендисува патувајте до Сончев Брег секој ден.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
672
Поени од реакции
284
И девет пати да си бил во Несебар, би ти кажал и десетиот пак да си одиш таму во случај да втора варијанта ти е Поморје.
 
Член од
18 февруари 2012
Мислења
1.273
Поени од реакции
930
Досега четири пати летував во Несебар и годинава сакам да сменам да одиме во Поморие.Може некој што бил да каже како е,добар ли е градот плажите,каде е подобро за сместување стар дел нов дел,цените за сместување како се движат ,има ли странци летувалци и од кои држави се најчесто,и најбитно летаат ли како во Сончев Брег танги и топлеси:LOL:
немаш работа таму, ниту со семејството ниту без,изберете си друго место за одмор, како Бугарин ти го кажувам не сакам да ја пцујаш цела бугарија потоа
 
А

Атомската мравка

Гостин
Поморие само за фамилијарни луѓе за забава не е дефинитивно, инаку смештајот е ефтин (колку Охрид некаде одприлика ни испадна за 6 луѓе цел спрат) храна исто така ефтина, плажи имаш доста насекаде ама морето ептен тапа беше голем минус.. барем ние кога бевме тој период имаше еден куп алги а и бранови доста. Инаку имаш и топлес дури а не пак танги..
 
Член од
29 јуни 2012
Мислења
118
Поени од реакции
38
немаш работа таму, ниту со семејството ниту без,изберете си друго место за одмор, како Бугарин ти го кажувам не сакам да ја пцујаш цела бугарија потоа
токму така -по добро место е во Созопол или Дуни....после Марина Роjал
има 3 километри слободен плаж
..или Царево ..
http://carevo.freebg.eu/курорт-царево/
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Поморие е село.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom