Политички случувања во САД: Генерална дискусија

Дали санкциите на администрацијата на Џо Бајден, кон Русија, вродуваат со плод?


  • Вкупно гласачи
    48
  • Гласањето е завршено на .
Член од
30 јули 2024
Мислења
90
Поени од реакции
57
Јадара јадара ти ваков ти таков невладини педофили... знаеш нешто друго?
Никогаш не сум рекол нешто поинакво, тоа што вашето постоење се состои од измислување и халуцинирање е ваш проблем.

Него ти рече боксерката од Алжир, што била родена со вагина, не со кур, во муслиманска земја, не правела никакви операции... била маж. Значи ти веруваш дека некој кој се родил ко жена може да биде маж. Интересно :shok2: Тебе магачињава на кол ќе те наденат да те дознаат за ваквите либерални ставови.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.248
Поени од реакции
26.975
Јадара јадара ти ваков ти таков невладини педофили... знаеш нешто друго?
Никогаш не сум рекол нешто поинакво, тоа што вашето постоење се состои од измислување и халуцинирање е ваш проблем.

Него ти рече боксерката од Алжир, што била родена со вагина, не со кур, во муслиманска земја, не правела никакви операции... била маж. Значи ти веруваш дека некој кој се родил ко жена може да биде маж. Интересно :shok2: Тебе магачињава на кол ќе те наденат да те дознаат за ваквите либерални ставови.
Дај бе речи им да пратат некој друг, ептен дно се спуштиле чим те пратиле тебе, незнаеш една кохерентна мисла да напишеш. Шеки беше за тебе ајнштајн. И позабавен беше, глупости глупости ама можеш да ги разбереш и да се насмееш. Ти брат си досаден ко стеница, само нешто куцаш, а ништо не пишуваш и никој жив неможе да те разбере. Не верувам дека и некој од штабот те разбира.
 

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.585
Поени од реакции
1.678
Дај бе речи им да пратат некој друг, ептен дно се спуштиле чим те пратиле тебе, незнаеш една кохерентна мисла да напишеш. Шеки беше за тебе ајнштајн. И позабавен беше, глупости глупости ама можеш да ги разбереш и да се насмееш. Ти брат си досаден ко стеница, само нешто куцаш, а ништо не пишуваш и никој жив неможе да те разбере. Не верувам дека и некој од штабот те разбира.
Само во комитет што ќе му речат знае да каже. Папагалче од раса Сорофче.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.248
Поени од реакции
26.975
Само во комитет што ќе му речат знае да каже. Папагалче од раса Сорофче.
Ни тоа не знае да го каже ко што треба, џабе си ги трошат парите на овој, тотално неспособен е.
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
850
Поени од реакции
1.968
Unhinged (во превод: луд) е како овоj актуелниот психопат Ryan Routh што дури ни Азовците (нацистите) не можеле да го трпат.
Човече, викни го твоjот колега Шеки да каже до каде е стигнал со неговата транзициjа во жена.
 
Член од
5 септември 2024
Мислења
133
Поени од реакции
221
Мешаш баби и жаби, но оставам на твојата проценка дали е баш истата работа ако некој нема возено формула и коментира за формула 1 и тоа што главен „инфлуенсер“ на тој култ на луѓе на твитер што измислуваат лажни вести и глумат загриженост и меѓусебно си споделуваат мемиња е тип од Малезија кој проценил дека може да се инфилтрира меѓу и да профитира од таа машинерија создадени за да поттикнување ниски страсти, поделби и некакви божемски културни војни. Креатор на мислење да ми биде и да се референцирам на Иан Милс Чонг :facepalm:

Следствено, тоа е суштината за која говориш, преплавуваш со милион небитни линкови такви. И ти мислиш дека некој треба цел ден линк по линк да те дебанкира пошто нема попаметна работа. Ако некој ве дебанкира (пошто 90% ви се лажни и нецолосни вести) или не се согласува следи mob:
Прегледај го приврзокот 429483
Не може да наметнете ниво на простотилук, навреди, на сите можни цивилизациски основи дебата да им се мочате од ќерамиди за да си се задоволувате со меѓусебни лајкови и после да зборуваш за ад хоминем, имале некакво ниво... get off your high horse. Само сакате да се чувствувате супериорни виртуелно во вашиот safe space. Луѓе не сакаат да влегуваат во конфликти, па затоа мислите дека сте огромно мнозинство, мене дури и во инбокс ми пишаа други членови никогаш што не пишале на темата дека ви се чудат на глупостите, но едноставно немаат енергија да се замараат, затоа што ако пишат нешто ќе им се нафрлите сите.
soy boys
 

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.585
Поени од реакции
1.678
Unhinged (во превод: луд) е како овоj актуелниот психопат Ryan Routh што дури ни Азовците (нацистите) не можеле да го трпат.
Човече, викни го твоjот колега Шеки да каже до каде е стигнал со неговата транзициjа во жена.
Си прават cum swapping so Шеки.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.635
Поени од реакции
38.950

Вака го замислувам овој лудаков.


Интересна работа како МСНБЦ отишле баш на голф теренот каде што требало да игра Трамп, пред да биде вториот обид за убиство и го снимале, а СНН, немале ниедно известување од било кој митинг на Трамп, пред да биде првото пукање. Тогаш прв пат отишле да пренесуваат во живо. Ама нели, ние сме глупите што ги гледаме овие работи и веруваме во "теории на заговор", лудакот бил нормален што верува на Камала Херис и Демократската партија.

 
Последно уредено:
Член од
8 февруари 2020
Мислења
5.125
Поени од реакции
7.498
Не може да наметнете ниво на простотилук, навреди, на сите можни цивилизациски основи дебата да им се мочате од ќерамиди за да си се задоволувате со меѓусебни лајкови и после да зборуваш за ад хоминем, имале некакво ниво... get off your high horse. Само сакате да се чувствувате супериорни виртуелно во вашиот safe space.
Не дека не е така за некои работи, ама би рекол многу не ферски и субјективно од твоја страна.
Ние луѓето реагираме на акција. Која беше потребата, односно целта на демократите (нема да кажам твојата страна) односно на системот, да ги менува цивилизациските основи кои ти ги спомна? Кои им се измоча, посра и сл.....
Која е целта да манипулираат со основите, односно да промовираат ненормалност? Како воопшто западниот свет дојде до стадиум да менува основни правила за што е маж, што е жена...
Бидејќи се работи за основите, секој со 2грама мозок и нормален, ќе реагира, не треба многу памет. Ти сега ги критикуваш оние што е нормално да реагираат, а успат демек молчење, немање енергија од страна на некои ко да било некоја позитивна карактеристика. Кога молчиш, не реагираш на глупостите, на мочање на цивилизациските и пред се основите на природата, тоа значи сте согласни, соучесници, а не демек нешто паметни, а последиците и те како сите ќе ги осетиме на своја кожа.

Така да, наместо да критикуваш реакцијата, последиците, дај пробај критикувај го причинителот, оној што првично ја започнал акцијата. Ако ја нема акцијата, причината, ќе ја нема реакцијата или во однос каква акција, таква реакција.
 
Член од
30 јули 2024
Мислења
90
Поени од реакции
57
Дај бе речи им да пратат некој друг, ептен дно се спуштиле чим те пратиле тебе, незнаеш една кохерентна мисла да напишеш. Шеки беше за тебе ајнштајн. И позабавен беше, глупости глупости ама можеш да ги разбереш и да се насмееш. Ти брат си досаден ко стеница, само нешто куцаш, а ништо не пишуваш и никој жив неможе да те разбере. Не верувам дека и некој од штабот те разбира.
ако не можеш да разбереш просто-проширени реченици имаш сериозен когнитивен застој. Што пак објаснува доста и не можам да кажам сум изненаден. А не знаеш ни што значи ова зборчево кохерентен што го повторуваш. Не земам при срце што кажувате секако, ја покажавте остроумноста со досегашните предвидувања :LOL: Ја ќе бев длабоко загрижен ако ви се допаѓав на вашиот култ вас пу пу пу скраја да е

Инаку важи, ќе им кажам еве ги до мене Бајден и Обама баш коментираа колку тешка тврдина е Кајгана за освојување :pos: колку сте забегани.

Не дека не е така за некои работи, ама би рекол многу не ферски и субјективно од твоја страна.
Ние луѓето реагираме на акција. Која беше потребата, односно целта на демократите (нема да кажам твојата страна) односно на системот, да ги менува цивилизациските основи кои ти ги спомна? Кои им се измоча, посра и сл.....
Зборував за темава, киднапирана од неколку луѓе кои имаат очајна потреба да припаѓаат кон нешто. Тоа не е проблем, да не беше рефлексотот на замолчување и јуришење кон "противникот", со навреди, подметнувања, простотилуци, со надмености за кои ако вратиш на исто ниво следат плачки за ад хоминеми, дека некаква анализи дека сериозни се правеле, се мереле курови :pos: И секој што ќе пишел поинаку, бил платеник, :facepalm: Јакиов фактор Кајгана за некој да влијае на мислења за избори во САД. На најкултурно напишани ставови без никого прв лично да прозвам почнаа да ме напаѓаат ко во око да сум им бркнал, сум бил педофил, платеник, дупли акаунт, што ти не. Ако им вратиш на исто ниво мороните почнуваат или да блокираат или да плачат и да ламентираат за нивото на дискусија, кога ќе видат дека не им е секој Шеки да се изживуваат слободно.

И да, има секакви екстреми на секоја страна од политичкиот прашања, ама тие кои што се уверени дека избориве се некаков референдум за тоа „што е жена“, по мене се луѓе кои премногу време поминуваат во ехо-комората на твитер десница и немаат допир со реалноста, за нив линковите на твитер и телеграм се реалност. Наоѓате некакви исклучоци, полувистини и си ги реафирмираат лагите меѓусебно, во интернет културата познато како circle jerk, креирајќи сопствен виртуелен свет. Само таму може да сте бранители на некакви вредности кои слободно си ги препишувате екслузивно.

Оној дебилот од Малезија имаше ставено деколте од Сидни Свини и напишано нешто дека демократите ќе биле тригерирани :pos: не, не заради некакви мислења што ги поседува таа лично, туку затоа што има цицки и некако имале републиканците монопол на погледот кон цицките нејзини, значи буквално секоја глупост може да ви се шитне ко „културолошка војна“, нула критичка мисла. Штом дури и такви ликови знаат да ви ги притискаат копчињата и да ве играат, не е премногу тешко. Да бидеш грифтер продавајќи им лажни вести и подбуцнувања на култ на Трампери е еден од попрофитабилните бизниси, куп велешани се збогатија од такви будали.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.248
Поени од реакции
26.975
ако не можеш да разбереш просто-проширени реченици имаш сериозен когнитивен застој. Што пак објаснува доста и не можам да кажам сум изненаден. А не знаеш ни што значи ова зборчево кохерентен што го повторуваш. Не земам при срце што кажувате секако, ја покажавте остроумноста со досегашните предвидувања :LOL: Ја ќе бев длабоко загрижен ако ви се допаѓав на вашиот култ вас пу пу пу скраја да е

Инаку важи, ќе им кажам еве ги до мене Бајден и Обама баш коментираа колку тешка тврдина е Кајгана за освојување :pos: колку сте забегани.
Паааа, заш да не, заш да не.... луѓе сме, наши сме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom