Политички случувања во САД: Генерална дискусија

Дали санкциите на администрацијата на Џо Бајден, кон Русија, вродуваат со плод?


  • Вкупно гласачи
    48
  • Гласањето е завршено на .

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.900
Поени од реакции
32.977
Автоматски споено мислење:

А ова е една од ретките грешки на Трамп. Пред некој ден/недела кажа нешто слично ама сега апла лиже еврејски шупаци... Грешка му е пошто тие од олигархијата и без тоа секако знаат дека ќе игра како што му свират барем кога се работи за Израел, не мора нив да ги убедува - но за голем дел од гласачите од „црвените“ држави ова не е нешто што сакаат да го слушат од иден ПОТУС, барем не сакаат тие кои колку толку ги разбираат работите.
Мислам, погледајте ги некои од мемеата во коментарите. Колку да има и тролови, има и незадоволни. Дефинитивно му е грешка ова претерано улизавање, може од готово вересија да направи.











Итн, итн.
 
Последно уредено:

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.595
Поени од реакции
1.697
Пробаа да го убијат, не успеаа, пробаа да го осудат, не успеаа. Пак оди на митинзи и пак собира иљадници луѓе. Што е следно од сатанистите, ќе удираат по гласачите.

Можен хемиски напад извршен над Latinos for Trump.


Ова сеуште се испитува, има уште неколку теории, ама не ме чуди и со хемиско оружје да удрат педофиливе ретардирани, ова де демократите.
 
Член од
23 август 2024
Мислења
197
Поени од реакции
391
Што ќе се случи ако тепа Трамп? Немири и протести? Ги украл изборите?
Вчера JD Vance зборуваш за ова со Такер. Најверојатно сценарио е да пробаат да го саботираат Трамп откако ќе биде избран за пртседател, најмногу преку финансиската политика.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.466
Поени од реакции
4.302
Што ќе се случи ако тепа Трамп? Немири и протести? Ги украл изборите?
Ќе најдат некоква наркоманска лоповска црнчуга која загинал при полициски активности и ќе го направаат национален херој во борбат против фиктивниот фашизам.
 
  • Хаха
Reactions: wot

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.938
Поени од реакции
29.792
Мислам, погледајте ги некои од мемеата во коментарите. Колку да има и тролови, има и незадоволни. Дефинитивно му е грешка ова претерано улизавање, може од готово вересија да направи.
Sto mislis kolku od ovie se vistinski amerikanci vo komentarite? Pa i ti samiot ne si amerikanec a spodeluvas.
Vo Amerika baptisti i evangelisti dusha davaat za Izrael, samo godisno od donacii Izrael zima od niv milioni dolari.
Trump so takov govor saka da gi privlece niv, bidejki Georgia i Florida ne se sigurni drzavi za Trump.
Trump ja nema iskrata shto ja imase 2016 i 2020, ke bide chudo ako pobedi.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.434
Поени од реакции
3.476
Sto mislis kolku od ovie se vistinski amerikanci vo komentarite? Pa i ti samiot ne si amerikanec a spodeluvas.
Vo Amerika baptisti i evangelisti dusha davaat za Izrael, samo godisno od donacii Izrael zima od niv milioni dolari.
Trump so takov govor saka da gi privlece niv, bidejki Georgia i Florida ne se sigurni drzavi za Trump.
Trump ja nema iskrata shto ja imase 2016 i 2020, ke bide chudo ako pobedi.
Чудо ако преживее до изборите, иако не е некоја фрка и тоа со оглед дека Венс е поквалитетен од овие двајца сега.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.900
Поени од реакции
32.977
Sto mislis kolku od ovie se vistinski amerikanci vo komentarite? Pa i ti samiot ne si amerikanec a spodeluvas.
Vo Amerika baptisti i evangelisti dusha davaat za Izrael, samo godisno od donacii Izrael zima od niv milioni dolari.
Trump so takov govor saka da gi privlece niv, bidejki Georgia i Florida ne se sigurni drzavi za Trump.
Trump ja nema iskrata shto ja imase 2016 i 2020, ke bide chudo ako pobedi.
Не спорам, ама по форумите (нивни локални) кои некогаш ги листам има многумина што не мислат така... Како и да е, мислам дека повеќе губи него што добива со лижењето г`з. Но од друга страна веројатно и нивните пресметки што добиваат а што губат со ова, се поинакви.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.938
Поени од реакции
29.792
Не спорам, ама по форумите (нивни локални) кои некогаш ги листам има многумина што не мислат така... Како и да е, мислам дека повеќе губи него што добива со лижењето г`з. Но од друга страна веројатно и нивните пресметки што добиваат а што губат со ова, се поинакви.
Ne e dobar pokazatel forum, twitter, reddit ne poveke. Botovi kolku sho ima na kajgana, tamu ima deset pati poveke.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.900
Поени од реакции
32.977
Ne e dobar pokazatel forum, twitter, reddit ne poveke. Botovi kolku sho ima na kajgana, tamu ima deset pati poveke.
Зборам (на пример) за обскурни и не толку познати форуми каде што примарно зборуваат за survival моменти, за лов, за кампирање, итн. Не за политика, ама повремено испаѓаат и такви муабети. Не ќе да се ботови. Не знам колку се бројни, ама ги има и такви кои разбираат што е Израел за луѓето во САД. И разбираат кој им ја води државата.

Тоа се обични луѓе, било која јавна личност или популарен лик автоматски мора да ги „сака“ Евреите или кариерата му отиде у канцел. Оттаму и перцепцијата дека сите/мнозинството таму се про-израел. Затоа велам дека ова му е грешка на Трамп, целната публика не мора да ја убедува а непотребно губи од опишаниов сегмент луѓе.
 

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.595
Поени од реакции
1.697
Ne e dobar pokazatel forum, twitter, reddit ne poveke. Botovi kolku sho ima na kajgana, tamu ima deset pati poveke.
Ги гледам секојдневно се повеќе и повеќе се за Трампе. На сите преку такво им е за цените повишени.

Едино Harris Walls плакати видов во Montclair, и тоа населбите што се 2-4 милиони $ куќи, кај што живее кремот. Се останато се повеќе и повеќе Трампе знамиња се веат.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.839
Поени од реакции
12.158
Ги гледам секојдневно се повеќе и повеќе се за Трампе. На сите преку такво им е за цените повишени.

Едино Harris Walls плакати видов во Montclair, и тоа населбите што се 2-4 милиони $ куќи, кај што живее кремот. Се останато се повеќе и повеќе Трампе знамиња се веат.
Каде живеат психијатрите, таму живеат и најголемите психијатриски случаи.

 
Член од
25 септември 2008
Мислења
367
Поени од реакции
249
Победата на Трамп на овие избори , ќе биде голема коцка ако не го скинат до 10 јануари , или ќе имаме светски мир или ќе имаме целосна војна. А за камалчето ако победи се ќе помине со усти широко отворени , cause when everyone expecting her to act smart she just laughs.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.839
Поени од реакции
12.158
Победата на Трамп на овие избори , ќе биде голема коцка ако не го скинат до 10 јануари , или ќе имаме светски мир или ќе имаме целосна војна. А за камалчето ако победи се ќе помине со усти широко отворени , cause when everyone expecting her to act smart she just laughs.
Нема да има светски мир, во тоа можеш да бидеш 100% сигурен, но веројатно нема да има ниту целосна војна ако победи Доналд Трамп.

Типот има менталитет на шериф, сака да командува и да се прави главен, а кога станува збор за воениот индустриски комплекс, се` додека не им го намали профитот нема да им смета.

А победа на Камал кан хиената ќе биде понатамошно метастазирање на политиките на Барак Хусеин Обама и на неговиот наследник другарот Јосиф.

Плавиот Трамп нема да промени ништо кон подобро, само ќе се обиде да глуми обиди за променување на работите кон подобро, додека во позадина ќе дава амин за задржување на постоечкиот статус кво или за понатамошна ескалација, односно за понатамошно влошување на работите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom