Политички случувања во САД: Генерална дискусија

Дали санкциите на администрацијата на Џо Бајден, кон Русија, вродуваат со плод?


  • Вкупно гласачи
    48
  • Гласањето е завршено на .

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.790
Поени од реакции
82.814
Od sekoe lošo ima pološo.
Затоа ли 5 века под турско сме биле, со све све рушење цркви киднапирање деца, потурчување, набивање на колец...

Значи, тоа да ти бил историскиот наратив кој денес ќе не поучи да си седиме под САД, бидејќи имало и полошо од мењање име, апартхејд, помилување воени злосторства, наметнување на туѓо знаме и тн и тн.

ебати ретардираните платеници
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
801
Поени од реакции
522
Koj te tera da sediš? Ajde povedi, nie ke te sledime.

Drveni filozofi što vo životot poteško od penkalo ne krenale.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.249
Поени од реакции
26.975
Не мора да погаѓаме, 4 години веќе беше прецедател, колку војни започнаа? 0. За тоа документот, тоа се мочуриштата. Пополека ќе се чистат.
Јас немам ништо против евреите како целина, имаат лоши поединци, исто како и сите други.
Не иде тоа така, сега ќе бидеш обележен како ционист.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.644
Поени од реакции
12.576

Една од поомилените фаци на америчката политичка сцена. Штета што Трамп и Републиканците се сјебаи а вакви кадри се оут.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.910
Поени од реакции
29.739
Ова е Македонскиот проблем, чекаме помош со рака испружена. Пушти дипломати а не партиски калфи, направи соработка, дај им за да ти дадат. Како мислите дека работи дипломатија, на вересија?
Ни ти не знаеш.
Дипломатија не работи, туку со лобирање.
Легална корупција.
Евреите не се таму кај што се од дипломатија :icon_lol:
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.339
Поени од реакции
5.077
Nas ni edna imperija ne ni se pogodi, na robot ne mu čini ni eden gospodar. Velat vo SFRJ bilo dobro, ne znam, mal sum bil.
А на кого му се погодени империите?

Те лажат за ЕхЈУ таму не тераа да бидеме Македонци не ни дозволуваа да имаме бугарски пасоши, не беше тоа добра држава за Македонците :pos:
А тоа што си бил мал не те пере од некои работи кои ги пишуваш, секој бил мал па пораснал можеби и ти ќе имаш среќа.

Ne rekov deka ja podržuvam i sakam amerika i eu. Napišav deka ke propadnat , no zaradi samite nas se nadevam ke bide poleka. Se nadevam i deka novata imperija ke ni go vrati imeto i znameto. I ke ne stavat pred grcija. OK?
Времето на империи заврши.
Името Македонија може да го вратат само Македонците, а не некакви си империи!


Nema da ima takva paks kina kako amerika, tuku zoni na vlijnie. I nas vekje ne taksaa vo edna zona. Zapadot naparavi golema greska so Kosovo, inaku sea kje im bese resen Balkanot.
Kje si se vrati prirodniot balans vo svetot, zapadot drzese neprirodno golema mokj izminatite 30-40 godini.
Глеам се обидуваш да бидеш искрен сите знаат дека запад ја утна работата, прашањето е:
-Дали запад знае дека ја утна работата со Косове?

И колку на западот му е во интерес балканските земји да бидат колку-толку уредени, според политиката која ја воделе-водат-ќе ја водат би рекол дека токму тие се тие кои ја произведоа ваквата состојба затоа што им е во интерес и ја одржуваат токму затоа што им е во интерес.

Или ти си во онаја група која смета дека туку така некакви си Милошевиќи, Дрновешевиќи, Кроатоцентриќи едно утро станале и одлучиле да растураат држава, а западот ги молел ама тие биле толку моќни и ништо не им можел...
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.910
Поени од реакции
29.739
Куршумот му има зафатено некои нерви на Трамп.
Ја изгуби дебатата и тоа е повеќе од јасно.
 
Член од
23 август 2024
Мислења
197
Поени од реакции
391
Потполно разичаран од Трамп синоќа. Имаше пенал да ги затвори изборите против натприродно антипатичната и глупава Камала, ништо не направи. Денес имаме мало поместување на коефициентите, сега Камала е повторно благ фаворит. 1.80 на Камал 2 на Трамп. Пред дебатата беше 1.72 на Трамп, 2.10 на Камала.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
4.039
Поени од реакции
9.226
Ок доста со фејк њуз, еве малку факти.

Мачка на скара случката е од Италија пред 4 години
https://www.thesun.co.uk/news/12004742/man-kills-cat-barbecue-train-station-italy/

Сликата на Хаичанец како носи дива гуска не е од Спрингфилд Охајо туку од Колумбус Охајо.
1726053873484.png

Во градот Спрингфилд на 24.08.2024 е пријавено во полиција дека четворица Хаичани носат по една гуска во раце

Инаку сигурен сум дека пристигнување на 20.000 бегалци од една од најнасилните земји на планетата каде канибализам, насилство, силување и вуду се секојдневи појави нема да го наруши мирот во малото градче во Охајо и дека сега ќе биде уште помирно, попросперитетно и исполнето со љубов и намалена стапка на криминал.
Сигурно сакале гуските да ги погалат и потоа пуштат на слобода.
:D
 
Последно уредено:

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.585
Поени од реакции
1.678
Ни ти не знаеш.
Дипломатија не работи, туку со лобирање.
Легална корупција.
Евреите не се таму кај што се од дипломатија :icon_lol:
Оф леле, може помалце кринџ? За се евреите криви се, а лобирањето и дипломатијата се многу слични, ако не си запознаена.
Куршумот му има зафатено некои нерви на Трамп.
Ја изгуби дебатата и тоа е повеќе од јасно.
Изгледа не ја имаш гледано дебатата ако го имаш тоа мислење.

Не одговарање на прашања и зборување во 2 минути сегмент за после тоа телевизиите да го пуштаат тоа на секои 30 минути не е победа во дебата.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom