Политички случувања во САД: Генерална дискусија

Дали санкциите на администрацијата на Џо Бајден, кон Русија, вродуваат со плод?


  • Вкупно гласачи
    48
  • Гласањето е завршено на .

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.801
Поени од реакции
8.391
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Лиз Чејни, која беше во самиот политички врв на Републиканската партија, но и рака на срце, мислам дека ги гласаше, во Претставничкиот дом, повеќе од 90% политиките на Трамп, ги изгуби изборите.

Да останеше на конзистентноста, претпоставувам дека еден ден ќе беше и сенатор на Вајоминг. Но по критиките кон Трамп за упадот во Капитол и учеството во комисијата за активностите од 6-ти јануари, целата Републиканска партија се сврте против неа и доби само 28% од гласовите на изборите во Вајоминг. Дел од тие гласачи се пререгистрирани демократи.

Само 2/10 конгресмени, кои гласаа за импичмент на Трамп, победија во своите номинации.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.513
Поени од реакции
11.575
Ама white privilege.

Замисли ја истава реченица само наместо белите наставници, да стоеше еден друг збор. Замисли какви протести, какви плачки за расизам ќе имаше, ама сега затоа што ова е на штета на белците тогаш нема расизам, сите мудро молчат.

Баш ме интересира за едно 50тина години како ќе изгледаат овие градови што се водени од црното население, во какви рупетини ќе се претворат. А веќе има еден таков пример во светот, Јужна Африка.
Е сега и ти, далеку отиде, имаш соодветни примери за такви градови во САД, како на пример Детроит и Чикаго, две урбани рајски градини со одлични афро-американски портфолија: првиот банкротиран бидејќи мора да има пари за социјална помош и за најработоспособните мрзливци кои не сакаат да мрднат со малиот прст - прашањето е дали рамковнистите кај нас од овие стекнале гребаторско учење и навики или обратно, вториот со најстроги закони против поседување и користење на огнено оружје, а сепак на прво место по број на убиства од огнено оружје во САД.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.801
Поени од реакции
8.391
Е сега и ти, далеку отиде, имаш соодветни примери за такви градови во САД, како на пример Детроит и Чикаго, две урбани рајски градини со одлични афро-американски портфолија: првиот банкротиран бидејќи мора да има пари за социјална помош и за најработоспособните мрзливци кои не сакаат да мрднат со малиот прст - прашањето е дали рамковнистите кај нас од овие стекнале гребаторско учење и навики или обратно, вториот со најстроги закони против поседување и користење на огнено оружје, а сепак на прво место по број на убиства од огнено оружје во САД.
1660754558991.png
Автоматски споено мислење:


Автоматски споено мислење:

1660754753540.png
Автоматски споено мислење:

1660754833669.png
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.801
Поени од реакции
8.391

Стотина лица, главно припадници на народот Динду култирно збогатија продавнизца 7 - 11 со своите традиционални активности. Настанот секако се случи во Калифорнија.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.347
Поени од реакции
29.817
Динду Нотинг... Инаку тоа е само дел од културниот живот во големите урбани центри во САД.
"Come on, nothing to see here, folks, nothing to see here. Let's move it along."
Автоматски споено мислење:

Башка колку се глупи, грабај чипсови/благца (пола им паѓаат а не им текнува кеса да земат) наместо вредни работи како алкохол/итн... И без маски а не може да не знаат дека се снима. Или мислат дека се сигурни во толпа (пошто се глупи) или правната држава може да им е до таму срозана да не гони веќе вакви looting случаи.
 
Последно уредено:

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.801
Поени од реакции
8.391
Или мислат дека се сигурни во толпа (пошто се глупи) или правната држава може да им е до таму срозана да не гони веќе вакви looting случаи.
Мислам дека ако е украдено под 1000 долари државата не ги гони.

И обезбедувањето не смее да реагира.

 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
35.242
Мислам дека ако е украдено под 1000 долари државата не ги гони.

И обезбедувањето не смее да реагира.

Втор дел

Не знам зашто сопственикот не си ја превземе правдата во свои раце кога веќе државата и полицијата не сакаат, и не почне да пука во топлата?
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.801
Поени од реакции
8.391
Втор дел

Не знам зашто сопственикот не си ја превземе правдата во свои раце кога веќе државата и полицијата не сакаат, и не почне да пука во топлата?
Ќе заврши во затвор. Калифорнија е ова Диндувците не прават прекршок додека не украдат роба над 1000 долари поединечно.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
35.242
Ќе заврши во затвор. Калифорнија е ова Диндувците не прават прекршок додека не украдат роба над 1000 долари поединечно.
Добро ама според 2от амандман има право да си го заштити животот и имотот.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.801
Поени од реакции
8.391
Добро ама според 2от амандман има право да си го заштити животот и имотот.
Не е баш така едноставно. 2от амандман му гарантира право да поседува оружје, но употреба на истити е различна од сојузна држава до сојузна држава.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
35.242
Не е баш така едноставно. 2от амандман му гарантира право да поседува оружје, но употреба на истити е различна од сојузна држава до сојузна држава.
Значи Калифорнија е тотална дупка, дувло на црнци, наркомани и инфлуенсери.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.343
Поени од реакции
22.641
Втор дел

Не знам зашто сопственикот не си ја превземе правдата во свои раце кога веќе државата и полицијата не сакаат, и не почне да пука во топлата?



Some say the end is near
Some say we'll see Armageddon soon
I certainly hope we will
I sure could use a vacation from this
Bullshit three-ring
Circus sideshow of
Freaks
Here in this hopeless fucking hole we call L.A.
The only way to fix it is to flush it all away
Any fucking time, any fucking day
Learn to swim, I'll see you down in Arizona bay




poleka, poleka doaga bas realisticen tekstot na tool... ajde eden tidal wave (poseidon) i da se stavi kraj na californication na svetot
 

Kajgana Shop

На врв Bottom