Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.840
Поени од реакции
23.427
ВМРО денес мора да разбере 2 работи, првата дека оваа огромна победа му ја донесоа во најголем дел неопределените, непартиските луѓе а втората е дека по итна постапка треба да најде начин да се справи со сите оние шарени куртони, вистинометри, соросоидни платеници и останати гниди кои одработуваат против интересите на Република Македонија.
И тоа во Грујо стил како што правеше за приватните фирми (што му беше една од многуте дебилни работи ама во случајов е корисна). Сите можни инспекции, пари како примале, противпожарен апарат дали имаат на секои 20 квадрата, елаборат за евакуација во случај на торнадо и еруптирање на вулкан, нанесување на душевна болка и рушење на углед од 100000 евра ако објават нешто. Се законски чисто и по пропис.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.431
Поени од реакции
5.205
Од партиски активист на ДПНЕ дознав дека на калето било договорено ВЛЕН да биде дел од влада а ДУИ во опозиција а во случај на радикализирање и повторно правење паравоени формации како во 2001 тогаш како одговор ќе им пуштеле Нато војници за да се справуваат со нив.
Автоматски споено мислење:

Џабе тоа у собрание, друго е права моќ на терен.

Друго е да имаат министри, заменици или па макар и директори.

Да можеш отпор на терен да дадеш.
Без разлика каде и да се најбитно е сега да изгласаат 81 пратеник процесуирање на хашките случаеви.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.823
Поени од реакции
10.067
Еве како ја оставаат Владата, со трева еден метар неискосена знаејќи дека тука не се враќаат уште еднаш.


Јас да сум Мицко уште одма ги пуштам УМС по маици без прерамки да искосат домаќински и гордо ќе кажам дека направив повеќе за Македонија утрово него 7 години тиранија на СДС и ДУИ
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.286
Поени од реакции
6.741
Realno da si zborame, probaa da napravat drzaven udar i da im ja negiraat izbornata zelba na togasnoto mnozinstvo na gragjani so pravo na glas vo fer i demokratski izbori.
Isto kako sega na primer da im tekni na SDSM ili DUI da vlezat vo soobranieto i da go pravat istoto i po tamu nekolku godini, nekoj iden pretsedatel da gi pomiluva zatoa sto SDSM ili DUI pobedile na tie izbori.
Znam ke me zemite na noz vo euforijata, ali jbg taka stojat rabotite.
Drzaven udar si e drzaven udar. Treba gragjanite da si mislat pred da glasaat i za kogo glasaat, sepak sme ili pretendirame da bidime parlamentarna demokratija.
Jas bi drugo, niti tie ke gi oslobodam ali i site ucesnici vo sarenata ke gi ispopikam po zatvori radi istoto, rusenje na drzeven poredok i legalna vlast dobiena na fer i demokratski izbori, pa tamu neka si se razberat. Treba sekoj da sfati deka vlast na izbori se dobiva, ne na ulica, ne sme vo Afrika. Posebno toj nekapeniot saren kurton, segasen lider na Levica. Mu ukinuvam pratenicki imunitet i neka se vlecka po sudnici i zatvori cel zivot.
I so ova sam si se pobivash vo eden ist text.
1. Ucesnicite na 27 pravele drzhaven udar.
2 Scharenite pravele drzhaven udar.

Shto od prosta Mathematik bi doshlo deka na 27 probuvale da si go vatat pravniot poredok. Shto znachi bile PATRIOTI a ne Teroristi.

Eh Vlade vlade.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.021
Поени од реакции
80.851
Posebno toj nekapeniot saren kurton, segasen lider na Levica. Mu ukinuvam pratenicki imunitet i neka se vlecka po sudnici i zatvori cel zivot.
среќа ти не си ништо у влада него си у Роботино тамо

Без разлика каде и да се најбитно е сега да изгласаат 81 пратеник процесуирање на хашките случаеви.
ВМРО никад нема со тоа да се занимава. Токму они ги амнестираа.

СДСМ е среќен дека ВМРО им ја заврши таа работа на Американците.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.343
Поени од реакции
37.028
Еве како ја оставаат Владата, со трева еден метар неискосена знаејќи дека тука не се враќаат уште еднаш.


Јас да сум Мицко уште одма ги пуштам УМС по маици без прерамки да искосат домаќински и гордо ќе кажам дека направив повеќе за Македонија утрово него 7 години тиранија на СДС и ДУИ
Ја спремаат владава за снимање на новата сезона на The Last of Us. :icon_lol:

Ели и таа девојката во Сиетл ја бараат Аби. :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Од партиски активист на ДПНЕ дознав дека на калето било договорено ВЛЕН да биде дел од влада а ДУИ во опозиција а во случај на радикализирање и повторно правење паравоени формации како во 2001 тогаш како одговор ќе им пуштеле Нато војници за да се справуваат со нив.
Абе не верувајте во вакви глупости, земале вчера вмровците се испоначукале у штаб терале теории на заговор, опфатиле све од ДУИ, ВЛЕН, Калето до Американците дали се симнале на месечината и дали Путин имал двојник. :icon_lol:
 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.431
Поени од реакции
5.205
Еве како ја оставаат Владата, со трева еден метар неискосена знаејќи дека тука не се враќаат уште еднаш.


Јас да сум Мицко уште одма ги пуштам УМС по маици без прерамки да искосат домаќински и гордо ќе кажам дека направив повеќе за Македонија утрово него 7 години тиранија на СДС и ДУИ
Паркови и зеленило не ја коси затоа што нема кој да ја коси поради недостаток на работници не само таму туку во сите јјавни претпријатија кои Бранковица го доведе до работ на банкрот и затоа сега доби само 1400 гласа.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.021
Поени од реакции
80.851

"починителите се наоѓаат на Косово и се недостапни за органите на прогон"

како за Диво Насеље, така и за Смилковско, убиецот на Саздо, пљачкашите убијци од Про-кредит...
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.194
Поени од реакции
16.561
Ни Здравство ни образование не треба да ги дадат. Партал ги направија овие два сектора.

Да не беше егоист Апасиев да влезеше сега во влада и да си побараше образование и правда добро ќе беше. Најдобри кандидати за таму беа.


Иначе што стана со Мила Царовска, кај исчезна таа?
Здравство министер ќе биде Ристо Симеонов, тоа ви е инсајдер сигурица.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.431
Поени од реакции
5.205
Здравство министер ќе биде Ристо Симеонов, тоа ви е инсајдер сигурица.
Овој ли е?:
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.194
Поени од реакции
16.561
Овој ли е?:
Да, тој е. Беше директор на Клиника за детска хирургија пред да замине во приватно здравство, исклучително способен професионалец.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom