Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.528
Поени од реакции
5.863
Какво релативизирање прават вмровциве :icon_lol:

Уште не се ни седнати а ПР ботовите работат прекувремено, што ли ќе биде за 2-3 години....

Уште не седнати му го земаа у уста на Али сосе урдата смрдена што ја носи :pusigo:..

Еј на Али што му се закануваше по живот на Жмицко од сред плоштад, кај него на баци рака уместо кај Апасиев што му побара тоа што ВМРО го имаа у програмата, една изборна единица.

Каков крај, уште пред да почнат.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.448
Поени од реакции
4.937
Кога сме кај делбата на Љубчо и ману треба и да се каже дека западот бил против делба според тврдењата на Љубчо, значи тоа што албанците денес го прават е желба на западот, дали некој сака да признае или не е ирелевантно.
Ова бил предлогот, да се случеше денес ќе бевме многу подобро место за живеење.
Прегледај го приврзокот 419700
Сериозно има некој озбилен што би помислил дека ова ќе поминеше?
Да даваш планински предели за најубавиот дел на Албанија? :pos: Дали сте нормални бе?
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.006
Поени од реакции
4.557
Сериозно има некој озбилен што би помислил дека ова ќе поминеше?
Да даваш планински предели за најубавиот дел на Албанија? :pos: Дали сте нормални бе?
Вие ќе прифатевте, жал ми е што странците интервенираа и немаше целосна војна.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.282
Поени од реакции
16.309
Сериозно има некој озбилен што би помислил дека ова ќе поминеше?
Да даваш планински предели за најубавиот дел на Албанија? :pos: Дали сте нормални бе?
Зашто нели Шара пустина е.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.448
Поени од реакции
4.937
Вие ќе прифатевте, жал ми е што странците интервенираа и немаше целосна војна.
Ретарду, тоа е исто како да им го даваш Куманово на Србија, а да бараш Благоев град од Бугарија.
Кој ја смислил мапава ја води државата денденес, за жал.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.006
Поени од реакции
4.557
Ретарду, тоа е исто како да им го даваш Куманово на Србија, а да бараш Благоев град од Бугарија.
Кој ја смислил мапава ја води државата денденес, за жал.
Што зборуваш глупости, три града добивате плус и Шара, секако губеше Македонија.
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
876
Поени од реакции
2.790
Вреди мислам одлично ќе ги води Мепсо,Пошти,Здраство,Јсп,Шуми...
За разлика од Македонци,Албанците се занаетчиски народ .
Знам ќе ги превземаат Правда и Администрација и дигитална трансформација и Царина. Одлично луѓе.
ЗНАМ ВРЕДИ !
 
Последно уредено:
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.363
Поени од реакции
6.836
Kakov interes imaat makedoncite od ministerstvava? Toa e partiski interes. Albancite izboksuvaa neso so im e nacionalen interes, a ne interes a dui. Ne e mozno tolakvi telinja da ste po toa stabovite.
Abe odgovori na prashanjeto,
Kinezi li se vo VMRO?
Shto dobivaat Albancite od 20 Ministerstva??
Kolku shto znam dobija 6 i od niv pogolemiot del Levi ministerstava,
I pomisli Kolku Ministerstva vo Procenti imaa vo Vladata so SDSM od tie 16.

Aj da ne se machish i ovana nema ni da sakash da pobarash 8 SDSM 8 LJocka Team! Znach pola vlada Ljocki.


Sega od 20 SAMo 6. znachi 1/3
 
Последно уредено:

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.494
Поени од реакции
28.852
После 1999 и кумановскиот договор само може да се лажеме дека таа тогашна територија беше српска.
Баш тогаш, Косово беше административна единица во склоп на Србија.
Само Љубчо што планирал да бидеме мнозинство во федерација со Бугарија и Грција може да не му биле јасни овие работи на светска политика.
Гледајќи ги старите негови дебати може само да се забележат сличности со Заев.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.010
Поени од реакции
4.193
...не даваат „рушвет“, побарано им е толку евра за здравствената услуга која ја добиваат, а како се заведува треба да се праша нашиот медицински кадар, ништо бесплатно не добиваат, напротив тешка пара плаќаат за поедини специјалистички прегледи, а тоа што нивната пара не иде во државниот буџет, тоа треба инспекторатот да излезе на терен, ама да сака да направи контрола, а не ради реда да се прошета низ здравствените институции!

...тоа е слично како кога се оперираат наши пациенти во наши хирушки сали демек наш медицински кадар, а тоа се повикуваат експертски тим од странство и им се плаќа во рака, а овие нашиве само асистираат гледајќи и обезбедувајќи им потрошен материјал и све што ќе побарат, а после тоа како пауни надуени ќе речат нашите специјалисти...оперирале вакви и онакви тешки случаеви, јавна тајна си е тоа, се иземувам од исклучителни примери на наши специјалисти кои се ретки, секоја чест за нив!
Само потврдуваш дека здравството ни се синоним за корупција, како и за фамилијарно-партиски вработувања....се чини дека влада во 3 мандати не може да го реши тој „феномен„.
Автоматски споено мислење:

Вреди мислам одлично ќе ги води Мепсо,Пошти,Здраство,Јсп,Шуми...
За разлика од Македонци,Албанците се занаетчиски народ .
Знам ќе ги превземаат Правда и Администрација и дигитална трансформација и Царина. Одлично луѓе.
ЗНАМ ВРЕДИ !
...или накратко кажано, лоповлукот на јавното богатство ќе продолжи...како и до сега.
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
876
Поени од реакции
2.790
.или накратко кажано, лоповлукот на јавното богатство ќе продолжи...како и до сега.
Те молам не ми ги извртувај зборовите мои.
Знам дека се вредни и поштени . Зошто Вмро ги одбра и јас имам доверба во Вмро . Вмро ги одбра и им даде моќни позиции.
Знам дека Мицковски не греши.
Најдобар е
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.010
Поени од реакции
4.193
Те молам не ми ги извртувај зборовите мои.
Знам дека се вредни и поштени . Зошто Вмро ги одбра и јас имам доверба во Вмро . Вмро ги одбра и им даде моќни позиции.
Знам дека Мицковски не греши.
Најдобар е
ОК, ја прифаќам мојата лоша проценка како моја грешка...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom