Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.731
Поени од реакции
5.003
не сте фер . Прва работа е кинење на бугарски и грчки договор .Педери нека прават што прават .
Не не и забрана на жени без маж да прават ин витро. И воведување на Свети Никола за државен празник. Плус и само посна храна во училишта за време на пости. Бугарите ќе влезат во устав зошто албанскиот партнер ќе бара. За ова првото нема да се бунат Албанците.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.190
Поени од реакции
5.365
Сами си се закопаа во последната година кога немаа право на грешка они направија милион.
Поклонија министерства, лошо организираа промена на документи, ДУИ буквално правеше што сака, свиркаа, пееја, родендени славеа во државни институции, скандираа УЧК кај стигнат без реакција на државен орган а луѓе тромозат за коментари на ФБ против Бугарија и Грција или хејт коментар против функционер, немаше една капитална инвестиција, се покакаа со автопатот за Охрид уште повеќе + потпишаа скандалозен тендер со Бехтел Енка.

Буквално се спротивно од тоа што требаше за да амортизираат негативен ефект од договорите и неуспехот за отпочнување преговори со ЕУ. Затоа метлата што си ја поклонуваа меѓу себе за чистење, сеа ќе ја искористат за да одлетаат од сите функции.

Како неутрален гласач воопшто немам доверба во ВМРО бидејќи сеќавањата ми се свежи а кадровски промени и не направија пак ги гледам Ѓорчев, Милошовски и компанија тука некаде се шуњаат што би кажале србите. Ама па СДСМ покажа тотална неспособност за владеење каква што не замислував дека може да се оствари.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.752
Поени од реакции
9.909
А да си направите тема или WhatsApp група нешто Шизо комуњари и да си пишете таму? Не мора секоја мисла на сред ментален крах овде да заврши, да сака човек нешто информација или саглам мислење да прочита треба низ 20 страни бљувотини да бара.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.980
Поени од реакции
4.519
Пазете и следете кои сега ја споредуваат Дпне со брикс, Русија, анти западна, тие се најголеми слуги и измеќари на Бугарија, со криза на идентитет.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.489
Поени од реакции
22.930
Може да конторлираат како и колку ќе го пуши Мицко кај Таравари или Ахмети и уште побитно, да не забегаат ко последните години на Грујо.
sve sto treba da im se kaze na takvi buljashi e deka nema da idat u zatvor i tolku e... neznam be u koj svet ziveete ako mislite ovie 2ca ke kontrolirale nesto :pos:
Автоматски споено мислење:

Овие во 6ка што гласаат за Макси и Левица ги фрлаат гласовите во бунар. Нема шанси да соберат пратеник од таму, подобро на ВМРО да отидат за овие некако да скинат плус еден пратеник.
koj mislis toa go turka i zosto?
Автоматски споено мислење:

Америте си го прават своето на овие избори.
Колку и да изгледа добро, нема да биде на арно.
oni sega pocnuvaat. od ponedelnik nataka stiga artilerija
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.528
Поени од реакции
5.528
Во втор круг Дуи нема да ги даде гласовите на Стево бидејки знаат дека стево губи 100% , така да они нема да гласаат за никој ..

Голем дел од македонските граѓани што вчера гласале за стево после ваков дебакл нема да гласаат за него , он ке има околу 150.000 макс ...

Сдсм во момемтов незнае што ги снајде , ке го остават Стево сам да оди по митинзи, го гледав вчера на сител оној од сдсм што гостуваше со Митева и Бектеши , за малце дури ке заплачеше од што беше беа потопени сдсм , буквално вчера им се деси земјотрес и цунами ...
 
Член од
23 април 2024
Мислења
191
Поени од реакции
426
Пазете и следете кои сега ја споредуваат Дпне со брикс, Русија, анти западна, тие се најголеми слуги и измеќари на Бугарија, со криза на идентитет.
Единствена про руска(која официјално е за неутралност) е левица.Вмро моментално се повеќе про европски од сдс и учк заедно
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.489
Поени од реакции
22.930
Па ако гледаме така сите се за во затвор
Автоматски споено мислење:



Грујо имаше добри проекти ама НИЕДЕН не се реализираше професионално и ефикасно
ne. ne site.

i gledaj realno zasto zatvor za micko e nerealno posle ova ama za ovie drugite i te kako e ako ne igraat kako ke im se sviri. jas nekolku pati napisav ovde ako levica osvoi poveke od 6 mandati jas ne ocekuvam dime da doceke sledni izbori. site drugi strani ke udrat na nego.

zivees u drzava kade pretsedateli ni kinea i kade kaleto ima premnogu investirano za nekoj palestinec da kontrolira bilo sto.
 
Последно уредено:
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.980
Поени од реакции
4.519
Единствена про руска(која официјално е за неутралност) е левица.Вмро моментално се повеќе про европски од сдс и учк заедно
Тоа и јас кажувам, но бугарашите испливуваат на површина, погани јадници, после зошто има омраза, нека продолжат така.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.441
Поени од реакции
35.993
...како не се најде некој новинар да поседи на граница и да види какви тоа автобуси влегуваат со еднодневна посета на МКД за време на гласење за претседателските избори во МКД, организирани косовски автобуси ја преплавија МКД?
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.731
Поени од реакции
5.003
Тоа и јас кажувам, но бугарашите испливуваат на површина, погани јадници, после зошто има омраза, нека продолжат така.
ВБРО беше децидно против нив во устав па ретерираше на одложено внесување кај и да е до крај на 4годишниот мандат ќе ги внесе. Ако воопшто формира влада.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.665
Поени од реакции
3.601
Народот гласаше само и само да го казни сдс. Истото ова го направи и во 2016та кога го казнуваше вмро.
И тоа не донесе ништо добро.

Напротив само ја влоши состојбата. Слично сценарио не очекува и овој пат.
Гласаме од инат без да размислуваме на последиците.

За едно 6-7 години вака ќе им се ситиме на вмро и ќе ги казнуваме со сдс.

Народот да знаеше да бира немаше да бидеме тука.
Тоа е што е, сами си бираме и сами ќе си ги сносиме последиците.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom