Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.238
Поени од реакции
37.010
Добро де… еве ти ме поправи!
Сега можеме да се фалиме дека имаме нов театар!
Малце украдоа некој 800-1000% од цената, ама нема везе… само у Скопје ли да се краде :unsure:
avtopat559.jpg

автопатот Велес / Штип ?

renoviran-avtopat-veles-skopje-1.jpg

реновиран автопат Велес / Скопје ?

autocesta.jpg

реконструкција на автопатот Катланово/Велес/Катланово ?

pazar-veles.jpg 20230324152832_ogImage_74.jpg

затворен нов градски пазар во Велес,

images.jpg nov-teatar-veles_2_resize.jpg

стариот театар во Велес лево, новиот театар десно,

Veleski-teatar-1.jpg

да видат тие што не ја виделе разликата,
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.621
Поени од реакции
30.260
Официјалната страна на Левица Тетово. Овие ли се тие што ќе го враќале името и ќе укинеле двојазичност? :vozbud:
Прегледај го приврзокот 407738
Немора он ништо да враќа и туѓи срања да решава...доволно е сите у затвор да ги стави, кој за тероризам кој за крадење кој за кршење устав итн.
Туку не ни толку битно кој ќе победи само да не е сдсм, а тој што би гласал за нив е стварно лоботомиран...ваква партија треба да се избрише од постоење.
Жал ми е за сите млади подржувачи на оваа партија и оние кои имаат амбиции да се бават со политика и дозволуваат да ги водат лица како Зоки, Таче и други недоветни.
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
42
Поени од реакции
124
Додека Вучич гради односи со Кина и веќе закажал потврда да се сретне со Xi Jinping:

Командант форино и објаснува на македонка како треба да работат во Тетово...
Од дното има поголемо дно, веќе копаме за бунар да правиме во РСМ. Нашата земја на каурите.
1:00 - "Колешке 20 години сум во војска, 20 во собрание"
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.787
Ќе гласам за Левица и нивните кандидати на сите избори годинава.
Само они не пушат албански курови на сметка на сопствениот народ.
Мицковски, за жал, го прими неколку пати пред избориве, што значи дека кога ќе дојде на власт ќе биде оноа проамериканско ниво на пушење албански курови, кое СДСМ систематски го демонстрира цело време.

Командант форино и објаснува на македонка како треба да работат во Тетово...
Од дното има поголемо дно, веќе копаме за бунар да правиме во РСМ. Нашата земја на каурите.
1:00 - "Колешке 20 години сум во војска, 20 во собрание"
И јаде гомна на таа дека мажот и се има борено (и загинато) у Диво Насеље (на неколку места така прочитав). Да знаат за друг пат каурите кога ќе решат да се бранат со оружје.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.509
Поени од реакции
4.630
Додека Вучич гради односи со Кина и веќе закажал потврда да се сретне со Xi Jinping:

Командант форино и објаснува на македонка како треба да работат во Тетово...
Од дното има поголемо дно, веќе копаме за бунар да правиме во РСМ. Нашата земја на каурите.
1:00 - "Колешке 20 години сум во војска, 20 во собрание"
Ама о зоти о Таљатими „заборави„ да се пофали дека два пути киднал од две армии...:pos:
 
Член од
20 декември 2023
Мислења
180
Поени од реакции
688
Ќе гласам за Левица и нивните кандидати на сите избори годинава.
Само они не пушат албански курови на сметка на сопствениот народ.
Мицковски, за жал, го прими неколку пати пред избориве, што значи дека кога ќе дојде на власт ќе биде оноа проамериканско ниво на пушење албански курови, кое СДСМ систематски го демонстрира цело време.
Автоматски споено мислење:

И јаде гомна на таа дека мажот и се има борено (и загинато) у Диво Насеље. Да знаат за друг пат каурите кога ќе решат да се бранат со оружје.
Важи, важи. Добро ве манипулираат, и малку ви е.

20240226_153554.jpg
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.787
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.298
Поени од реакции
5.048
Да, еден прецедник, кој „држи до себе„ и кој се наметнал како авторитет, треба да коментира и теми кои на прв поглед се небитни за нас (Македонија и Македонците).

Туку....кој фактор е „нашата земја„, дури и ако нејзиниот претседател се „дрзне„ да го коментира геноцидот, кој чифутините го вршат врз Палестинците?...

Што ќе се смени наредниот ден во врска со наведениот геноцид?...
Претседателот според највисокиот нормативен акт и останатите прописи е подеднакво надлежен за водењето на надворешната политика!
Претседателот на Република Македонија ја претставува Републиката и е врховен командант на вооружените сили.
– ги поставува и ги отповикува со указ амбасадорите и пратениците на Република Македонија во странство;
– ги прима акредитивните и отповиковните писма на странските дипломатски претставници;
Безбедноста е тесно врзана со надворешните работи, и двата сектора се класични обележја и елементи на самостојност и суверенитет!

За факторот на “вашата земја“ и негово “дрзне“ обрати се до гувернерот.

Веројатно нема ништо да се смени, но ќе се слушне гласот на разумот и од Македонија, тоа е најважното.

Кандидатот треба да се држи до теми кои се одредени за претседателот на државава, согласно уставот и законите кои го „врамуваат„ делокругот од претседателот.
И кои теми се тоа?
Темите се предмет на Уставот и законите или ти ќе ги одредуваш?

Ќе укине димче и рамковниот, територијалната, и тој со грците. Све ќе врати како што беше у 91ва.
Аиии ами овие од ДПсНЕ што че работат, ааа оние се за економијата
Значи задачатаоколу националните интерси и Македонија се препуштени на Димчета, а Мицко че тера само економија, убо, убо нема шо.

Не би дискутирал за политика, ама од толку напнати левичари овде, дај бе кажете и на професорката Јованова да намали со објавување на статуси по фејсбук. Ми вроди минимални симпатии со некои цитати за образованието пред некое време, али дефинитивно сега ќе ја блокирам, ме уби! А цитатите од типот: "Гласајте за Левица бе да ви еб.. се ваше македонско", "Само Левица ви е избор идиоти, гниди, гласајте не!" Катастрофа однесување на Апасиев и жена му, далеку од професорско, како што се. Поголеми лицемери неам видено, буквално, токсични лицемери кои ти се упикуваат у фаца за внимание. Тешко на студентите. Инаку, спомна Левица нешто за покачување на платите на пратениците или има уште некој месец да се доисплати со чисти пари станот на Димчет?
Пријави ги ич да не ти чуе, они че ти реметат северџганскио мир, што се замислуваат!
 
Член од
20 декември 2023
Мислења
180
Поени од реакции
688
шо е ретард?
имаш проблеми некои у главата?

не сум ти ја психијатар
Е, што да ти вратам на ова? Очигледно си личност со попречување во развојот, што не е смешно за да се зафркавам со тебе. Ќе ти посакам се најдобро во следењето на долгокосиот идол, вака карактерно си одговарате, кога не ви чини - со пцуење завршете ја работата. Бог да ве прости :place::sick:
 
Член од
20 декември 2023
Мислења
180
Поени од реакции
688
Абе и ВМРО нема вака двојазично !.
Долгокосиот курајбер прв излезе со изјава дека двојазичност и наставката С е законска обврска само во документи и институции. Со ова си го покоси својот збор, уште од прва со улижуење на скинато албанско главче. Овие се ликови пребегани од падот на СДСМ кои пробуваат да си ги исперат тестисите преку Левица, ама тешко им оди со изборот на кандидати некако.
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.371
Поени од реакции
3.544
Не би дискутирал за политика, ама од толку напнати левичари овде, дај бе кажете и на професорката Јованова да намали со објавување на статуси по фејсбук. Ми вроди минимални симпатии со некои цитати за образованието пред некое време, али дефинитивно сега ќе ја блокирам, ме уби! А цитатите од типот: "Гласајте за Левица бе да ви еб.. се ваше македонско", "Само Левица ви е избор идиоти, гниди, гласајте не!" Катастрофа однесување на Апасиев и жена му, далеку од професорско, како што се. Поголеми лицемери неам видено, буквално, токсични лицемери кои ти се упикуваат у фаца за внимание. Тешко на студентите. Инаку, спомна Левица нешто за покачување на платите на пратениците или има уште некој месец да се доисплати со чисти пари станот на Димчет?
Pocna da se zagreva atmosferata, se aktiviraa botovite.
Cestito botojavlenie na site :pusigo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom