Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

ЗА КОЈА ПАРТИЈА ЌЕ ГЛАСАТЕ НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ 2024?

  • 1. Коалиција за европска иднина (СДСМ, ЛДП, НСДП, ВМРО-НП, ПДТ, ДСВМ, СРМ, СДА...)

    Гласови: 8 2,5%
  • 2. Коалиција „Твоја Македонија“ (ВМРО-ДПМНЕ, СПМ, ОМ, МКонцепт, Достоинство, ТМРО, ДС, ПОДЕМ, СДУ..)

    Гласови: 117 36,9%
  • 3. Коалиција „Храбро за Македонија“ (ГРОМ, ИНТЕГРА, ПЦЕР)

    Гласови: 3 0,9%
  • 4. Коалиција „Европски фронт“ (ДУИ, АА на Села, ЕДП, НД, ДПТ, Унија на Ромите, БДС)

    Гласови: 3 0,9%
  • 5. ПП Левица

    Гласови: 107 33,8%
  • 6. Коалиција „Вреди“ / „Vlen“ (БЕСА, Алтернатива, Демократско движење, АА на Таравари...),

    Гласови: 5 1,6%
  • 7. Движење ЗНАМ - За наша Македонија

    Гласови: 18 5,7%
  • 8. Единствена Македонија

    Гласови: 1 0,3%
  • 9. ПП Нова Алтернатива

    Гласови: 0 0,0%
  • 10. ПП Аваја

    Гласови: 0 0,0%
  • 11. Европско граѓанско движење (Група избирачи Џула Челику)

    Гласови: 1 0,3%
  • 12. Македонска Ера трета / Македонски независни листи - суверенисти

    Гласови: 1 0,3%
  • 13. Твоја партија

    Гласови: 2 0,6%
  • 14. Родина Македонија

    Гласови: 2 0,6%
  • 15. ПП Десна

    Гласови: 1 0,3%
  • 16. ПП Демократи

    Гласови: 2 0,6%
  • 17. Работничка партија

    Гласови: 0 0,0%
  • Не знам / неопределен / зависи од предизборните кампањи

    Гласови: 19 6,0%
  • Нема да гласам

    Гласови: 27 8,5%

  • Вкупно гласачи
    317
  • Гласањето е завршено на .

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.396
Поени од реакции
79.299
Ослободени се. Мицкоски или еве барем неговите следбеници каде се на протестов?
Па, баш за време на Пивофест ли најдоа да го прават протестот?
 

Ivan898

they see you, but you don't see them!
Член од
3 јуни 2020
Мислења
381
Поени од реакции
714
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.034
Поени од реакции
18.042
И повеќе од потребен протест, не смее да се застане тука и мора да се продолжува да се оди на улица секој ден со една конечна цел. Не знам колкава беше бројката вака на слободна проценка ама мора да се излезе помасовно, ало луѓе сфативте ли за што станува збор ова не смееме да го "прифатиме" као ајде тоа е тоа, едноставно не може. Се надевам дека ќе продолжат протестите.

Џандарите као и обично, ги уапсија децата само затоа што не им покажаа страв, толку многу шпониве што работат во МВР сакаат да видат страв кај каурот ама не поминува кај младината.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.989
Поени од реакции
35.863
Правото на протест е исполнето, демократијата на хартија е запазена. Од утре пак по старо се додека не изгори некоја друга болница, или некој ти продаде органите додека лежиш на рутинска операција.

И се така во круг, без последици.
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
851
Поени од реакции
1.061
Дојде да шпиунираш?
И сеа не си толку силен да ме видиш лично да ми кажеш што ти тежи? Наеднаш си се повлече во дувлото а?
Pa shto gi barash be! Majstori se za manipuliranje na snimki kako i ovaa od Aleksandar od pred nekoj den!
Автоматски споено мислење:


Ova da ne e detevo nashe?
Што збориш бе, ти си со бугарски пасош пребеган во Германија, и сам си кажа. Ти збориш кој е македонец кој не е?
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.374
Поени од реакции
1.948
Не го барајте Мицко, и самиот он знае дека ќе дојде на власт без да се помери од место. Посекако нема да си го скрати Пивофестот ради протестов
Истиот господар го има како и Ковачевски, и двајцата калето ги донесе на позиција. Разликата е што во базата на ВМРО се уште има патриоти, во СДС нема ништо, а раководствата им се горе-доле со ист мајндсет, и секако со истиот господар.
Единствени автентични ми изгледаат левица.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.172
Поени од реакции
8.350
Правото на протест е исполнето, демократијата на хартија е запазена. Од утре пак по старо се додека не изгори некоја друга болница, или некој ти продаде органите додека лежиш на рутинска операција.

И се така во круг, без последици.
Тачно, еве тек другиот понеделник пак ќе протестирале, не може секој ден...

Да не постоеја Фиромјаните, ќе требаше да ги измислиме... Oh wait...

Нареден протест за Онкологија следниот понеделник

На крајот на протестот беше најавено дека следниот протест ќе се одржи следниот понеделник во исто време.

На ова се побунија дел од присутните, кои почнаа да скандираат “Секој ден, секој ден”, но од лицата кои го држеа мегафонот немаше реакција.
:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
 
Член од
20 април 2023
Мислења
749
Поени од реакции
1.728
И сеа не си толку силен да ме видиш лично да ми кажеш што ти тежи? Наеднаш си се повлече во дувлото а?

Што збориш бе, ти си со бугарски пасош пребеган во Германија, и сам си кажа. Ти збориш кој е македонец кој не е?
braos be cigo, mazishte legendarno si, vikna na presmetka preku poluozbilen post na anonimen forum bez nikakvi informacii i ja zakaza presmetkava pred vlada vo tolpa od 1000 lugje.
vakvi mazi kao tebe samo vo otpad moze da najdeme, frleni posle ednokratna upotreba
 

Kajgana Shop

На врв Bottom