Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Она кога на "партијата што го украде зборчето ВМРО" единствен приговор е дека Апасиев крадел од говорот на пратеникот на таа партија.

Еве една според мене добра анализа на говорот на Апасиев: https://m.youtube.com/watch?v=ZSZyS1_Zpp8
 
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.201
Почнаа по социјалните мрежи да ставаат резултати од пребарување на официјалната страна на САД за санкции. Господинот Рамиз Мерко го нема нешто на странава: https://sanctionssearch.ofac.treas.gov/ .
Ќе реков не им е апдејтирана ама пак Камчев го има, а него после господинот Рамиз Мерко го соопштија.

1690497471275.png
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.840
Поени од реакции
6.981
Почнаа по социјалните мрежи да ставаат резултати од пребарување на официјалната страна на САД за санкции. Господинот Рамиз Мерко го нема нешто на странава: https://sanctionssearch.ofac.treas.gov/ .
Ќе реков не им е апдејтирана ама пак Камчев го има, а него после господинот Рамиз Мерко го соопштија.

Прегледај го приврзокот 385749
Сè Каури на листава и нема да ме чуди ако се додадат и тие пратеници што не сакаат ,, да оди државата по европејскија сајуз". :icon_lol:
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.447
Поени од реакции
29.751
Они кутрите у Слупчане неможат да влезат ќе влезеле у ЕУ, единствени платени политичари се тие на власт...платени да продадат се македонско.

Ви текнува на еден лик Заев му беше презимето, се изгуби некаде малиот, а голема фан база имаше тука на форумот, некои дури вени сечеа за него и слепо го следеа мислеа месијата е.

Епа овој ќелавицата кој излезе од никаде а претходно беше нонејм тотален анонимус е ист таков...само за бугарите.
 
Член од
30 декември 2021
Мислења
147
Поени од реакции
192
Ovoj e i za zena mu (drzavno zemjiste po batalena cena) i za kum mu (fotovoltaici glavniot fraer Goranco kocanski) a za da pomine seto toa dui moze sto saka da raboti. Kolku vreme se ceka na odgovorot koj mu go sponzorirase celoto semejstvo vo USA? sopstvenata nesposobnost ja prikrija so megjuetnicki tenzii, ne sme nie krivi, Albancite se takvi i takvi inaku nie bi napravile Svajcarija ovdeka, frli koska na koja obicniot covek vednas ke se fati, kaza likov ke videl kako toa poedini direktori i funkcioneri imaat ogromni plati i go resi problemot, 180% gi zgolemi platite na cela bulumenta okolu nego za da ne im se problem direktorite na poedini agencii i direkcii, Najcevska ima dobar statut deneska, ama koj da ja sfati i prezeme nesto, na ovie od sds mislam...
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.508
Поени од реакции
5.285
Замисли влагаш во Тинекс и им викаш „Јас сум од Слупчане, сметкава максимум 3.000 ќе ја куцаш, разбра?“ - bulevar.mk
Автоматски споено мислење:

Sigurno so @SharpShooter se kolegi vo nekoja nevladina. Po suratot i se gleda deka i fali nesto, seks 100% oti nema junak sto na ovaa bi i go zakacil duri i mortus pijan.

Прегледај го приврзокот 385595
Оваа пред да стане овца била овен само не знаеме дали уште предниот алат и стои или и го кастрирале после операцијата: 1690580870855.png
Автоматски споено мислење:

Ништо чудно и оваа да ја има Колозов правено.
1690580964824.png
 
Последно уредено:

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.726
Поени од реакции
970
Далеку е Јапонија. Осамен бил, ништо страшно. Греота е да не пробаш дури би релол.
Башка Јапонките се секси , нежни и срамежливи...Господ грев ќе му пиши ако не проба од нив :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom