Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
7 февруари 2021
Мислења
246
Поени од реакции
743
Не може некое село да ја дупи цела држава, кои се тие да им даваат услови на ЕВН? Ние сме будали што плаќаме сметки? Со нивните барања само потврдуваат дека се пештерско племе што не може да се вклопи во модерното општество и заслужува да живее без струја.
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.128
Поени од реакции
15.081
Апасиев ги одува со говорот денес, Мицакот нека биде нек и нека чека инструкции од калето наместо сам да се избори да добие гласачи
не би рекол...се изрезилил за сите пари . Сега го крка немиен по сите соц мрежи



 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.224
Поени од реакции
21.024

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.336
Поени од реакции
81.605
Форумов е чист пример зошто никад сме немале држава

Еден влече лево друг десно трет горе четврт доле


Не ни заслужуваме да иаме.
Koj влече конкретно на каде?
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.753
Поени од реакции
4.469
Ништо чудно и оваа да ја има Колозов правено.
Ништо чудно да им е договорка на кретенкава со овој да се тргне фокусот од пиздариите па сеа као битно е која била она па тој шошонот поише ја сакал Македонија од неа бла бла бла. Нејзе пичка ја заболе може и кеш има лапано за ова, и онака никој не ја знае.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.481
Поени од реакции
47.488
не би рекол...се изрезилил за сите пари . Сега го крка немиен по сите соц мрежи



Вмровциве наместо да тртомудат вака тажно, треба да се благодарни на бесплатната вожња од Апасиев, кој ги носи на грб сиве овие години опозиција.
Утре власт ќе станат благодарение на него, оти он ги држеше темиве отворени, не они со нивните мизерни трибини, малоумни перформанси на умс и револтот за цените на капините.
Кога ги гледам каква бедна и огорчена збирштина се, мислам дека тек со нив кур ќе се јаде овде.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.117
Поени од реакции
10.871
Ништо чудно да им е договорка на кретенкава со овој да се тргне фокусот од пиздариите па сеа као битно е која била она па тој шошонот поише ја сакал Македонија од неа бла бла бла. Нејзе пичка ја заболе може и кеш има лапано за ова, и онака никој не ја знае.
До сега шипциве повеќе пати ги имам слушнато дс кажат Македонија па и Рама али ова северџаниве у чмарот на грциве и бугариве да можат ке се набутаат, гарант и у спиење зборат северна северна север да ги однесе
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.361
Поени од реакции
3.519
не би рекол...се изрезилил за сите пари . Сега го крка немиен по сите соц мрежи



Zlatnoto firomsko, namesto da mu dadat kudos za toa sto zaednickata kauza ja pretstavi pred narodot vo eden od najvpechatlivite govori od nezavisnosta do denes,
za nepismenite DPNEvski bumeri parafraziranje na opshto poznati fakti e prepishuvanje.
Ropaci, kornete od zavist i ochajna luzer energija!
Ostaj nastrana faktot sto covekot od levo (koj neznam kako se vika i prvpat go gledam vo zivot) nema ni 10% od vokabularot niti pak 1% od oratorskite sposobnosti na Dimche, gi kazal faktite od govornica saat vreme pred nego i zatoa Dimche govorel od plagijat... :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
 
Последно уредено:
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.201
Составиле листа од неколкуте рационални твитерџии кои ги согледуваат глупостите на дпмне и хитлерскиот говор со куп логички заблуди на апасиев и хејтаат како не вредиле да се коментираат :facepalm::LOL::LOL:
!!!
Раионалните твитерџии вработени во министерство и бихачка. Едниот се утепа од лижење за да го пикнат МНР ибсега респектабилен твитерџија хахаха. Ептен респектабилно за комуњарски стандарди ама такви сте сите. Дно стандарди и дно луѓе.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.128
Поени од реакции
15.081
Албанците му се многу лути на Пендаровски, деновиве дал изјава дека 90% од сите кои се на америчката црна листа се албанци. Ифрит лути му се, а ова промакна низ нашите медиуми
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.654
Поени од реакции
3.565
Не знам шо да мислам за Левица, на почетокот ми беа кул после Апасиев ми стана исфрустриран и нервозен лигло. Ама па жената негова ми држеше обука 3 дена во јуни и ептен ми остави добар впечаток.
Ќе ги пратам пред избори што зборат и ако гласам за некого, најверојатно ќе биде за нив.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.312
Поени од реакции
16.396
Zlatnoto firomsko, namesto da mu dadat kudos za toa sto zaednickata kauza ja pretstavi pred narodot vo eden od najvpechatlivite govori od nezavisnosta do denes,
za nepismenite DPNEvski bumeri parafraziranje na opshto poznati fakti e prepishuvanje.
Ropaci, kornete od zavist i ochajna luzer energija!
Ostaj nastrana faktot sto covekot od desno (koj neznam kako se vika i prvpat go gledam vo zivot) nema ni 10% od vokabularot niti pak 1% od oratorskite sposobnosti na Dimche, gi kazal faktite od govornica saat vreme pred nego i zatoa Dimche govorel od plagijat... :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
Да следиш одбојка ќе го знаеше и тој од десно.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.224
Поени од реакции
21.024
не би рекол...се изрезилил за сите пари . Сега го крка немиен по сите соц мрежи



Јако кркање, нема што, само бесплатна промоција на говорот му прават кретенчињава вмровски. Немаш поим колку глупо и бедно изгледа гледано од страна јадење гомна и наоѓање мани на онаков говор насочен кон заедничкиот непријател на истите тие кретенчиња кои наводно го ругаат Апасиев за некаков плагијат.

Дури и најзакрепостениот шарпшутер од вмровски редови знае дека сè што е кажано во говорот, е на место. Ако веќе треба да се јаде гомна за нешто, има други работи, а говорот е последното нешто за кое треба да се фатат.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.221
Поени од реакции
25.990
Никола Мицевски е паметен човек, и според тоа што го знам за него, и достоинствен. Ама нема харизма за јавен настап. Така да дури и истиот говор да го прочитал Апасиев, веднаш после него, му направил услуга.

А овие Твитер акаунтиве, многу нервозни за Левица, тотално непотребно. Ама тоа секогаш било така, битката за позиционирање внатре во таборот, секогаш е погадна од битката за доаѓање на власт.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.839
Поени од реакции
36.573
Се додека имаме вакви слупани у мозок жители во оваа држава, нема да можеме да мрднеме напред.
Ретардирани створења.
... чекај ма, може имаат право, ако некој им има ветено, а сега не се придржува на тоа со право се бунат, тие тебе не те чепкаат, не ги интересира другите, за нив гледаат некој што може им се вети, а изгинаа нивни луѓе во војна, а сега се изиграни, а другите од нивни табор кои не се бореле само логистика, сега вработени таму со високи плати, не гледај како да бараат од ,,држава" , тие бараат од тие во ЕВН, има логика!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom