Политички случувања во Израел

Член од
17 декември 2019
Мислења
2.273
Поени од реакции
3.936

Eve vi dokaz za mrtvi deca..

Pa da si vidite koj na kogo mu gi ubiva decata..
Автоматски споено мислење:


Eve sto kazuvaat pravilnite evrei, sto so vekovi ziveele na palestinska teritorija.. Treba malce da procita stefan cobeto za evreite i zionistite (došljacite, prosto kažano kako na 3to oddelenec)..
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.267
Поени од реакции
25.494
Прегледај го приврзокот 393922

Моментално ширам антисемитизам.
Преку кур од Холокаустот, најoverrated нешто во историјата на цела Земја.
Не се срами. Биди горд на своето потекло и не дозволувај тоа гадно племе да те манипулира.
Кажи ми дали некој спомнал до сега дека 30 милиони словени имаат загинато во WW2 или 1/3 од вкупната бројка на загинати ?
Од тие 30 милиони 20 биле совети (Руси, Украинци и Белоруси 99%) .
Затоа некој мртов северџан или залижано гомно од ЕУ ќе ти каже дека САД ја ослободила Европа со сите 100 000 жртви.
Автоматски споено мислење:

Сепак било вистина, американците потврдуваат дека Египет на 3 дена пред нападот го предупредил Израел дека Хамас ќе нападне.


Хммм ...???
Дарди не се чуди. Вака изгледаат северџаните што вас ве поддржуваат а му нанесуваат зло на сопствениот народ.
Автоматски споено мислење:

Највише словени има умрено во втора светска пошто Сталин со чатал и пачки ги пуштил ко сиротиња да цркнат кога више се отворил тој фронт. Не дека нешто посебно ги хејтал Хитлер. Да имал против словените како што имал против евреите немало да има колаборатори и кај Хрватите и кај Словаците и кај Украинците. СССР не се борел против идеологијата на нацизмот, се бореле да спасат жива глава.
Не треси зелени. Хитлер сите овие словенски народи ги поддржал само заради тоа да ги откине од јадрото и да ги ослабе словенските држави.
Хрватска - Југославија, Украина - СССР и Словачка - Чехословачка.
Недичева Србија и Бела Русија ти се исто така два квислинга во негова корист што биле составени од народи кои што највеќе ги мразел.
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.156
Поени од реакции
24.205
Sega ke dobies replika deka Israel bombardiral, deka Palestina trebalo da bidi drzava itn itn, i deka ovie se samo sliki se baraat video dokazi...
abe GLUP imas replika nekolku posta podolu procitaj ja. imas i link od thai vesnik kade fino e obasneto deka stanuva zbor za druga grupa deka seuste im drzat zaloznici deka vo regionot na konflikotot ima nad 5000 tajlandzani itn... em ne citate em pametni se pravite. jas ne vadam info od rakav nego od ona sto e napisano vo thai vesnicite a tamu za ona najprvoto sto bese spomnato infoto bese od tajlandskiot ambasador u israel...

aj sega prodolzi so gluposti.
Автоматски споено мислење:

Znajs ko ke recat deka treba da se zamislis ako bedotii od lugje (karakterno) te falat? Togas nesto ne e vo red so tebe...Vaka, cim ti i toj aStraljanecot vljubenici i idni sledvenici na deloto na Hamas imate negativno mislenje za mene jas znam deka sum na praviot pat...
abe GLUP 3 pati do sega napisav deka sakam palestincite da ubijat sto e mozno poveke evrei pa israelcite da ja sramnat gaza so zemja i da gi pratat tie 3M izbeglici u germanija. mi e gajle mene za hamas ili evreite za mene se isti gomna toa sto ti si GLUP i ne sfakas obicni raboti pa uste i strani zazimas ovde samo pokazuva deka nisto ne razbiras.
 
Последно уредено:

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.577
Поени од реакции
59.290

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
5.519
abe GLUP imas replika nekolku posta podolu procitaj ja. imas i link od thai vesnik kade fino e obasneto deka stanuva zbor za druga grupa deka seuste im drzat zaloznici deka vo regionot na konflikotot ima nad 5000 tajlandzani itn... em ne citate em pametni se pravite. jas ne vadam info od rakav nego od ona sto e napisano vo thai vesnicite a tamu za ona najprvoto sto bese spomnato infoto bese od tajlandskiot ambasador u israel...

aj sega prodolzi so gluposti.
Автоматски споено мислење:



abe GLUP 3 pati do sega napisav deka sakam palestincite da ubijat sto e mozno poveke evrei pa israelcite da ja sramnat gaza so zemja i da gi pratat tie 3M izbeglici u germanija. mi e gajle mene za hamas ili evreite za mene se isti gomna toa sto ti si GLUP i ne sfakas obicni raboti pa uste i strani zazimas ovde samo pokazuva deka nisto ne razbiras.
Od pisanijava tvoi zabegan eden,edino nesto sto mozi da se sfati e deka ti Kano Al Kenguri si pechen za vo Hamas, i toa koljac...Na empatisko isto nivo si so niv, psihopat...
 
Член од
25 октомври 2016
Мислења
238
Поени од реакции
226
Едноставано не стигнале. Премногу работа малку време. :unsure:

Зошто Евреите прво?
Приоритети? Азбучен ред? Нешто трето?

Поентата е дека на иста листа сме биле. Исто не третирале... Тогаш. Сега да не знаеш историја (како мнозинството), ќе мислиш дека само Евреите биле жртви.
Исто како што тие што не си ја знаат историјата мислат дека „не сме успеале“. Ама Израел „успеал“... Нема врска што големите сили го направиле и едното и другото. Битно ние не сме успеале, а Израел успеале.




Па се е во причините.
Ти ако треба да расчистиш со комшиите, ама некој трет многу посилен што не е ни од комшилукот земе и те убие... Ти не си успеал да направиш држава затоа што си неспособен и не си можел да се справиш со комшиите? Или не ни имало друг можен исход, пошто многу посилниот е многу посилен?

Епа Израел таквите многу посилни го направиле држава. За свој интерес се разбира. Го ставиле да го прави раздор во комшилукот и така целото маало да го контролираат.
И не те вреѓам, сакам да разбереш.
Malku brkash neshto ne mi treba da razberam go znam toa, seriozno brat skratuvaj stvarno gi znam rabotite. Ne sum od vchera odamna sledam shto se deshava tamu, tuka sum da chitam i drugi mislenja ne da si go meram. Ja po temava si imam moe mislenje i poshtuvam sechie drugo, tie raboti shto si gi pishal sekoj malku pozainteresiran po temava ili aj da vkluchime i nashata istorija gi znae.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
5.519
a ti si pecen za da bides zaklan.... i onaka imas pamet kolku edna pomala kokoshka
Neka trepka tvoeto mislenje..Uste eden dokaz deka sum vo pravo koga rekov deka so tvoite stavovi a gledam na prav pat si i na realizacija, ne se razlikuvas od hamas...

Epa eve seronjo, kazi koga si idis od tamu, ke te precekam na aerodrom sam, pa ako sakas i noz ke ti dadam pa probaj zakoli me...
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
13 април 2021
Мислења
3.326
Поени од реакции
11.089
Едноставано не стигнале.
Значи едното е планиран геноцид на Словените, а другото е реализиран геноцид на Евреите. Нацистите ги таргетирале сите што биле закана за нивната "супериорна ариевска раса".

Ако нацистите победеле во втората светска војна и ја држеле Европа мислам дека холокаустот би бил небитен и ништожен во споредба со тоа што следи.
 
Член од
12 јануари 2022
Мислења
620
Поени од реакции
1.275
Нека се стави анкета: кој е За интифадата и кој Против
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.691
Поени од реакции
28.165
Da go prasas sto mu smetase kuceto ... zabegabo e se toa tamu
Познавајќи ги и едното и другото племе што гинат у војната,ова со кучево најпотресна снимка до сега што ја видов
 
Член од
23 август 2010
Мислења
39.174
Поени од реакции
112.949

Eve vi dokaz za mrtvi deca..

Pa da si vidite koj na kogo mu gi ubiva decata..
Автоматски споено мислење:


Eve sto kazuvaat pravilnite evrei, sto so vekovi ziveele na palestinska teritorija.. Treba malce da procita stefan cobeto za evreite i zionistite (došljacite, prosto kažano kako na 3to oddelenec)..
Готово бабуш дилемата е решена после 25 секундно видео од телеграм. Фала ти, не знам како на некој до сега не му текна во 25 секунди да ја реши дилемата и да ме/не едуцира сите нас незналици. Уште еднаш, од срце ти благодарам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom