Покер

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
И една опомена до сите кој играат на Дбгпокер,нај преварантскиот покер е ова,доколку имате најмногу до кај 100-150евра одма исплаќајте,не си дозволувајте да имате поголема сума на акаунт бидејќи никогаш нема да ве исплатат,господ не ви помага да ги исплатите ако имате поголема сума,ова го казувам од искуство на пријатели и го тврдам!пазете се.
 
Член од
21 март 2014
Мислења
521
Поени од реакции
380
Играл ли некој на Покер770 ? Играв и направив 300 евра за 1 ден ама ќе те исфрлат ако направиш толку голем профит.
 
Член од
21 март 2014
Мислења
521
Поени од реакции
380
Сите што играт на ПокерСтарс се повикани

You are invited to join my private poker club for Home Games online.- If you don't already have it, download the free PokerStars software from www.pokerstars.com- Open the main poker lobby, then click on the Home Games tab- Click the 'Join a Poker Club' button- Enter my Club ID number: 937432 Enter my Invitation Code: admin4444That's it! Once I've approved your membership request, we'll be ready to start playing Home Games online together.

Значи дојдете ќе направиме турнирче заедно ќе заработуваме !!!
 
П

Пепси_

Гостин
И една опомена до сите кој играат на Дбгпокер,нај преварантскиот покер е ова,доколку имате најмногу до кај 100-150евра одма исплаќајте,не си дозволувајте да имате поголема сума на акаунт бидејќи никогаш нема да ве исплатат,господ не ви помага да ги исплатите ако имате поголема сума,ова го казувам од искуство на пријатели и го тврдам!пазете се.
freerol turnir ako osvoam od 1-3 mesto so tie pari mozam li cash da igraam i da gi povlecam parite
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
freerol turnir ako osvoam od 1-3 mesto so tie pari mozam li cash da igraam i da gi povlecam parite
Da možeš da igraš cash,za koj poker prašuvaš?[DOUBLEPOST=1407191307][/DOUBLEPOST]Na koj bilo poker ili kladilnica da se kladiš online,sekade za da isplatiš pari ke moraš prvo da uplatiš,ne postoi takov poker i kladilnica koj isplakaat bez prvo da uplatiš toa e osnovno pravilo everywhere,ti mozeš da si spečališ nešto na freerol,pa pokasno da si igraš keš,da uplakaš tiketi kazino da igraš,a ako sakaš da isplatiš togaš mora da napraviš uplata,kako na primer vaka,si dobil na freerol,si igral pokasno keš,sportska i toa,si napravil 100evra, ke treba da uplatiš 5-10 evra za da možeš da si gi isplatiš parite,vo slučajov ako imaš 100,uplakaš 10 i praviš isplata kolku ke posakaš,ja pišiš cifrata kolku sakaš tolku,5-15-30-50 ili site 110 koj što bi gi imal.
 
Последно уредено:
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Дечки ако сакате следете го типацов https://www.facebook.com/alec.torelli?fref=ts
Ќе прави фрирол на покерстарс , исто така има и твич каде се уклучува онлајн поставува прашање за него и тие што ќе одговорат им праќа пари на покерстарс , мене ми прати пред 2 сати 11$ Има околу 110к на покерстарс акаунтот !
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
396
Поени од реакции
283
Dali znae nekoj mesto vo makedonija kaj sto se igraat legalni poker turniri
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.599
Поени од реакции
2.220
Ме заитересира онлајн покеров. Воопшто не сум запознаен со ова, кои се најдобрите сајтови, и колку се минималните депозити?

Дали сите овозможуваат плаќање со скрил и картица, или има некој што дозволува ПејПал?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Ме заитересира онлајн покеров. Воопшто не сум запознаен со ова, кои се најдобрите сајтови, и колку се минималните депозити?

Дали сите овозможуваат плаќање со скрил и картица, или има некој што дозволува ПејПал?
Покерстарс ти е број еден сајт за покер , имаш потоа Парти покер , фул тилт итн .. Плаќање може со скрил и со картица , за пејпал незнам дали примаат Покерстарс знам дека не прима , инаку минимален депозит е 10$ исто толку е и за да извадиш .
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.599
Поени од реакции
2.220
Покерстарс ти е број еден сајт за покер , имаш потоа Парти покер , фул тилт итн .. Плаќање може со скрил и со картица , за пејпал незнам дали примаат Покерстарс знам дека не прима , инаку минимален депозит е 10$ исто толку е и за да извадиш .
Знам дека Скрил е омилен на сите Бетинг сајтови, а никогаш не сум сретнал ПејПал, валда имаат некоја политика против вакви сајтови.

Има некој сајт то помал депозит, пример до 5 долара?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Знам дека Скрил е омилен на сите Бетинг сајтови, а никогаш не сум сретнал ПејПал, валда имаат некоја политика против вакви сајтови.

Има некој сајт то помал депозит, пример до 5 долара?
Мислам дека нема скоро на сите е 10$ .
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Ме заитересира онлајн покеров. Воопшто не сум запознаен со ова, кои се најдобрите сајтови, и колку се минималните депозити?

Дали сите овозможуваат плаќање со скрил и картица, или има некој што дозволува ПејПал?
http://www.pokerstrategy.com/\

Тука ке најдеш се сшто ти треба за онлајн покер. Имаш и квиз кој ако успешно го поминеш добиваш бесплатен 50$ капитал на еден од понудените сајтови.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.599
Поени од реакции
2.220
Се регистрирав на NetBet. Ја симнав апликацијата, играв 20тина минути и склучив. Подоцна се уклучив пак но цело време ми стои заглавено на Loading Tables, или Loading Rooms.

Шо му е проблемот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom