Покер на Фејсбук

  • Креатор на темата cige
  • Време на започнување
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
А што ке кажете на оваа рака?

Што да кажеме за ракава освен БРАВО !
Ај и мене еднаш вака да ми се посреќи кога ќе играм на 10м маса ако кренам пак :) и сите да ме следат да даде господ :)

п.с има некој што ќе донира за црвен крст чипови ?
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Покеров почна да ми здосадува веќе ептен е некако наместено компјутерски :toe:
Па затоа соберете се другарите шо сакате да играте покер салам, договорете се колку пари ќе ви биде чипот и пукајте :)
Доколку немате чипови земете два шпила карти едниот шпил ќе ви служи за чипови или пак можете одма пари да ставате на масата :toe:
 
Член од
11 април 2008
Мислења
70
Поени од реакции
0
хахахаха...кој игра на денешно време со чипови...онли ќеш гејм :vozbud::vozbud:
 
Е

експерт

Гостин
Го расипаа последно со challenges, тапа е, сега е како mafia wars. И тоа што не е вистински покер . . .
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Па затоа соберете се другарите шо сакате да играте покер салам, договорете се колку пари ќе ви биде чипот и пукајте :)
Доколку немате чипови земете два шпила карти едниот шпил ќе ви служи за чипови или пак можете одма пари да ставате на масата :toe:
А што мислиш летоска што правевне :vozbud:

Иначе овој на ФБ е многу глуп веќе пак кренав и пак сите отидоа..имав два кеца во рака и еден доле ми спушти али џабе на последни две карти фул фати батето и ми ги собра
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.008
Поени од реакции
6.040
Играв до вчера и толку. Принудно се откажав. имав 600к. Ми хакнаа МСН, за да ми влезат на ФБ и да ми соберат парите. какви идиоти. хахаха
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
играм покер скоро по цел ден од досада :)

Aко случајно некој сака да купи чипови нека ми пише ПП ;)
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
Јас играФ покер на фејсбук напрев 670 милјона продадов некаде 40-тина и другите во една рака ги изгубив со три 7мици ми зеде се и од тогас ни фејсбук ни покерот ги имам фатено а не планирам ни да фатам! ГЛУП ГЛУП ГЛУП ПОКЕР!!:tapp::tapp::tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom