Покер на Фејсбук

  • Креатор на темата cige
  • Време на започнување
C

cige

Гостин
Кај нас цело школо направија профили на Фејсбук само за да се игра покер.
Сега за сега тоа е најголемата фама.
Како е кај вас?
Пцуете ли Грци?
Ние ги збеснуваме, паметот им го вртиме.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Јас направив фејсбук профил за да најдам другари/ки што ги немам видено 100000 години, а и да шмекнам некоја. Покер ептен ретко, стигнав до 100к и паднат сум сеа на 9 000.
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
мене само ми стигнуваат покани за покер на фасебук од пријателите, викаат интересно било, немам сеуште разгледано, но кога ќе имам повеќе време ќе видам што е финтата со заразнава игра на фб:pipi:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
AAAAAA деновиве скапав таму. Еве до сеа 4-5 другари игравме.
220 000 макс. Сеа сум исто без 20kaта. :p
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Ја неам фејсбук. :)
Иначе, бааги народ се баве со тој „спорт“ :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Иам другари викаат дека се зависни од покерот на фејсбук...а и не лажат...
По цел ден висат на компјутерот играјки покер, мавајки по масата кога губат пари, и труејки се со цигари...Не го сфаќам делот кај што “пишува“ дека ова е ИГРА...Според мене е многу јака коцка, и голема зараза...Стварно треба да се одкажат ама ништо, еден ден да немаме нет у школо, скренуваат, бегаат од часови дома да играле...Мене лично не ме влече ваквиот начин на коцкање, ниту па било кој друг...Јас си останувам на mmorp игрите :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Иам другари викаат дека се зависни од покерот на фејсбук...а и не лажат...
По цел ден висат на компјутерот играјки покер, мавајки по масата кога губат пари, и труејки се со цигари...Не го сфаќам делот кај што “пишува“ дека ова е ИГРА...Според мене е многу јака коцка, и голема зараза...Стварно треба да се одкажат ама ништо, еден ден да немаме нет у школо, скренуваат, бегаат од часови дома да играле...Мене лично не ме влече ваквиот начин на коцкање, ниту па било кој друг...Јас си останувам на mmorp игрите :)
Ќути си се спасил ти :devil3:

Инаку, со сите тие слики на ФБ, нека направат еден стрип покер.
Па да видиме дали wot ќе игра со другарите тогаш...и само со другарите.
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
da da dobro e..i jas igram...denes 14000..[slabo]..:smir:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
абе скоро сите другари ја играт.само јас не.сите ми викат дека било интересно кога играш зашто на мене кога гледам не ми е воопшто :toe:
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.170
Поени од реакции
15.981
Играм така ретко колку да ми помине време, не сум толку заразен од оваа игра.
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
играм кога нема што да правам 250 К сум...многу ме нервира, кога некој ќе ми пише, дај некој чип, и не бараат 5-6 илјади.... 20-30 илјади право...
 
А

Ајсшутер

Гостин
играм кога нема што да правам 250 К сум...многу ме нервира, кога некој ќе ми пише, дај некој чип, и не бараат 5-6 илјади.... 20-30 илјади право...
Друже дај 50-60.000 илјади чипови :pos:
Инаку играм и јас и успат некогаш и оваа ја играм ама го свртев првиот град и за вториот ми бара пари, епа нема.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
ја играм кога ми е досадно имам околу 2 милиона...добро е за тепање време

Да не знае некој од каде можам да земам прави чипови во Скопјево?
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
auuu...ova e prava zaraza...vi prepora4uvam i4 da ne probuvate poso nema da mozete da stanete mosle...heheh...se salam...ina4e mn e interesno...od 45000 za 45 minuti padnav na 0
nogu sim jak neli :D :D

a ako saka nekoj da mi dade malku barem kolku za zivot da imam...ke mu gi vratam...na zaem...tie sto imaat milioni...

a ako saka nekoj da mi dade malku barem kolku za zivot da imam...ke mu gi vratam...na zaem...tie sto imaat milioni...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom