Позајмување пари на идиоти

Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.468
Поени од реакции
6.978
Се богаташи овде се прават хипотетички ситуации итн, алал да ви е ако сите вртите паричка и вишок плус за да давате кон смртници и лазговци најчесто. :)

Јас искрено не верувам никому и не позајмувам зато што никој не си стој на зборот и ќе треба да се скараме.Зато за пари да не ме прашуваат само ептен близок а тоа се моите баба дедо татко ми, нив можи.
 
Последно уредено:

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.819
Поени од реакции
11.844
Пари се позајмуваат на оние за кои важи правилото дека може во секој момент да дојдат кај вас дома на гости и да преспијат. :LOL:
Другото е правење договори, па извршители па влечкање... се решава работата но со екстра енергија и време - а тоа најмалку го имаме.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.468
Поени од реакции
6.978
Ogrovara na temava makar shto vakvi neshta nikogash ne opravduvam!


 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.758
Поени од реакции
9.923
Требало за 150 евра и да го распнат и да го запалат на клада ебате...замисли 1000 да им должел.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.468
Поени од реакции
6.978
Требало за 150 евра и да го распнат и да го запалат на клада ебате...замисли 1000 да им должел.
Kako shto rekov toa shto go napravile nikako ne go opravduvam. Ama poznavam i drugi slicni slucvaevi.
Zatoa so Um vo glavata i koga se pozajmuva i od kogo.
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
245
Поени од реакции
742
Ne e za opravduvanje ama te fakja nervoza koga nekoj so tvoi pari zivee zivot i te pravi budala. Mi trebaat za lekovi a go gledas na stori lepi pari na ziva muzika, nema vrska dali bile 150, 1500, ili milion ipol. Bidi maz i vrati gi ne bidi gomno. Ako vekje si takvo gomno si zasluzil sto te siluvale.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.955
Поени од реакции
15.973
случај од пред 15+ години... се жали сопственик на сервис, пријател ја остаил колата за ремонт, а кога се напраи НЕМАЛ пари...му предложил на газдата на сервисот да му ја пренесе на нотар неми, и да си ја користи, а кога ќе соберел пари ќе врател и ќе ја префрлеле на него... ама имал должникот врски во полиција и иако била на уме на друг си ја регистрирал, траело ова со години... а имаше и луѓе кој со друг клуч ги Крадеа своите коли од сервис кај што не платиле, ако има врски тера и без сообраќајна...
а да потсетам на случајот на убиениот лихвар од страна на должник кога овој му барал да му врати долг или кола да му даде, а после испаднаа дека должникот бил подбуцнат од луѓе блиски на власта кој исто така се задолжувале кај тој лихвар и по убиството никој од должниците ништо не враќал...
Невраќање долг - Кредит како шема имаше и во случајот со ТАТ банка, Тајвански кредити а и сега со банката на Трифун. Интересен случај беше пред 2 години, германец(хрват?) купил скапа кола на кредит и со се кола отишол во Хрватска и не ги враќаал ратите.. демек ќе прогласи личен стечај и слично... но набргу дојде од германски суд писменце до Хрватска должникот да биде ИЗРАЧЕН во Германија, исто како да е убиец...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom