Подобро дома или со лошо друштво?

M

Mr.InF3ction

Гостин
па...тоа е главната причина зш дремам цел ден на кајгана :toe:
 
T

theTinule

Гостин
би одела со досадното друштво...
и онака дома ќе се досадувам, па зошто мора дома да се досадувам кога можам на одмор? нели? :)
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
Ne bi ostanala doma no ne bi ni otisla so nekoj sto ne go podnesuvam.Mozam i sama so partnerot da si pomina ok, zosto ne?Pa nemora da znaci ako moeto drustvo od X pricini sedi doma da moram i jas istoto da go storam.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Ako sum so partnerot i da ne e pogodeno drustvoto ke otidam na odmor bez razlika dali ide moeto drustvo ili ne. No ako sum sama ne odam, bi ostanala doma so moeto drustvo.
 
I

InF3cTeD

Гостин
би избрал дома....барем дома ќе си најдам некоја занимација каква и да било одколку да се замарам со досадни,невоспитани и некултурни луѓе
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
ами дома ке си останам со старото друштво и пак ке си поминам убаФо.. : ) )
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
Зошто да форсираш нешто што знаеш дека нема да го биде? Не мора да се оди на одмор по секоја цена. Џабе ти се и 100 одмори и Шпании и Италии и не знам каде, ако не си поминеш убаво, цело време да ти е досадно. Подобро да си останам дома отколку да трпам некои дечки кои имаат различни вредности од мене. Одморот е оверрејтед
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
248
Поени од реакции
13
Дома. Ако сум со лошо друштво само ќе се нервирам и досадувам, а дома секогаш можам да си најдам некоја занимација, или едноставно да си дремнам. Дома си е дома :smir:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
правам мене како што ми е арно во случајов ќе си останам дома со старото друштво, што ќе ми е да одам со некојси трети луѓе и тапа да поминувам
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
дома секако...не би седела со тапа деца ама ако имаат нешто во главата би кренала атмосвера ама ако се шупчиви и ако зборуваат за теми што ме нервираат си одам и чао чао на тоа друштво...си имам дома интернет
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
491
Поени од реакции
16
Дефинитивно останувам дома...ќе тренирам буткање зид со глава ако треба али со таков народ на одмор не!, еднаш се заебав втор пат тој филм несакам да го гледам
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
37
Поени од реакции
2
Боље сам него, заради некој друг да си го уништиш одморот.
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
па не е тоа некое тешко прашање
дали да одам на одмор,да трошам пари и време и да ми биде тапа или да останам дома со ок друштво (и со кајганава:pipi:)
второто дефинитивно
 
Z

Zoza

Гостин
so ke mi e dosadno drustvo podobro doma ke si ostanam ako ne poveke eden film ke izgledam i ke mi pomine vremeto a i ke si najdam druga zanimacija
 

Kajgana Shop

На врв Bottom