Подобро дома или со лошо друштво?

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Замислете ваква ситуација-- Се спремате за на одмор,,арно ама пријателите со кои излегувате и секогаш си поминувате најубаво,,поради Х-причини годинава неможат да заминат на одмор...Вие со вашиот партнер/ка или пак сами,,сакате да одите. Од сите понудени опции,,таа што најмногу ви одговара се луѓе со кои се знаете од неодамна,,но само на 'Здраво'...Имате излезено со нив неколку пати,,и секојпат во нивно друштво ви било ужасно досадно..Што ќе изберете?
Дали и покрај се би одлучиле да заминете на одмор,,знаејќи дека ќе ви биде досадно и дека нема да си поминете најубаво како што би си поминале со вашето друштво,,или пак ќе останете дома и ќе се журкате со друштвото што останува????? повелете:smir:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Тежок избор.
Јас порадо би си одел на одмор сам без друштво отколку со друштво со кое знам дека тапа ќе си поминам.
А ако веќе мора да изберам едно од горенаведените би избрал да останам да се журкам со друштвото што останува :)
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
25
Поени од реакции
0
Без размислување ке си останам дома да се журкам со друштвото што останува.
Боље дома да се журкам него на одмор да дремам:wink:
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
Дефинитивно ќе си останам тука и ќе си поминам супер лето со друштвото кое го сакам него да дадам пари за да си пројдам тапа со луѓе кои не ги ни знам:helou:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
дома боље...шо со друштво кога не ти се свиќа како се однесуваат...дома бе на кајгана...:vozbud:
 

TinyGiant

што сакам
Член од
9 април 2008
Мислења
236
Поени од реакции
3
nema mislenje. se znae.
Bolje doma da se dosaduvam, nego da idam negde i da si projdam katastrofa. 80% (ako ne i pojse) od toa kako ke si pomines zavisi od lugjeto so koi sto odis, mestoto e pomalku bitno.
zboram od iskustvo
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
45
дома боље...шо со друштво кога не ти се свиќа како се однесуваат...дома бе на кајгана...:vozbud:
Се разбира! :vozbud:
Ма не одам никаде со некој чие друштво не ми прија, па што сака нека биде! :baeh:
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
боље сам него у лошо друштво!!!!али,немора да значи ако на прв поглед не ми се допаднале,дека се лошо друштво и досадни,може и ако заминеме и ке си поминеме многу убаво,не се знае!!!
 

cacikr

K@ŧ€ň©€ŧǾ
Член од
4 јануари 2008
Мислења
452
Поени од реакции
8
Сигурно дека ќе си останам домче.Тука е кајганчето:pipi:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Останувам дома:helou:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.862
Одам на одмор со било какво друштво, журката и забавата си ја правам и решена работа, сепак на одмор идам :helou: нема лабаво!
 

ScaryGirl

Lurker
Член од
19 јуни 2008
Мислења
303
Поени од реакции
4
дома.барем ќе имам компјутер.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
41
Останувам дома, дефинитивно.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
ако е за на одмор на море не бирам друштво :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom