Подобро дома или со лошо друштво?

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Ех... со такво друштво не.. со партнерката можеби... но зависи и од дестинацијата...
 
Член од
17 март 2009
Мислења
194
Поени од реакции
22
so loso drustvo nikako pa makar i sedela sama po doma,poubavo so nekoj sto se custvuvam ubavo i svoja,negoli so nekoj sto ne znae da pocituva i mn red dr raboti,dobro drustvo i se ke bide super,znaejki deka se site so mene sto gi sakam!!!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Можам да се справам и со лошо друштво,така да надвор со нив,ке ги средам :)
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
подобро дома бидејќи не е баш некако во ред да одам на одмор и да споделувам цел ден со персони кои ги знам многу мал период и делам едно здраво...
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Замислете ваква ситуација-- Се спремате за на одмор,,арно ама пријателите со кои излегувате и секогаш си поминувате најубаво,,поради Х-причини годинава неможат да заминат на одмор...Вие со вашиот партнер/ка или пак сами,,сакате да одите. Од сите понудени опции,,таа што најмногу ви одговара се луѓе со кои се знаете од неодамна,,но само на 'Здраво'...Имате излезено со нив неколку пати,,и секојпат во нивно друштво ви било ужасно досадно..Што ќе изберете?
Дали и покрај се би одлучиле да заминете на одмор,,знаејќи дека ќе ви биде досадно и дека нема да си поминете најубаво како што би си поминале со вашето друштво,,или пак ќе останете дома и ќе се журкате со друштвото што останува????? повелете:smir:
Ќе отидам сама на одмор, што е најбитно, ќе се одморам од сите проблеми и се околу мене и ќе се спремам психички за периодот до наредниот одмор, ќе упознам ново друштво и најубаво ќе си поминам.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Подобро дома. Лошото друштво секогаш може да те наведе на лоши патишта.

Вака со твоето семејство и твојата љубов си на раат :)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
Ќе идам сама на одмор, зашо да морам со некои со кои не ми е убаво? Зашо мора да седам дома? Башка ако сум со мојата љубов воопшто никој и не ми треба
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Сум била на одмор со безвезе луѓе и многу е ружно. Прво неможете да се усогласите за ништо, ни за плажа ни за кафиња кај што како, ни искачања. Така да никако идење со друштво што не е слично на тебе и сака исти ствари. Тогаш морав да ги баталам и најдам нови луѓе таму и среќа па си поминав екстра..
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Со лошо друштво никаде не се оди, не само на одмор, ни на кафе не се седи
 
M

MIL

Гостин
Podobro doma so devojka mi znam zagarantirano deka ke si pominam ubavo , nego so luge seznajkovci da mu slusas prazni muabeti i da ti kazuvaat cela nok koa planiraat da ja .... ! P..... te obozavam so tebe mi e najubavo :*
 
Член од
30 март 2008
Мислења
146
Поени од реакции
121
Аууу многу длабока тема. Веројатно сите мозгале многу пред да одлучат дали ќе одат свесно да си ја удрат главата од ѕид...

Дали и покрај се би одлучиле да заминете на одмор,,знаејќи дека ќе ви биде досадно и дека нема да си поминете најубаво како што би си поминале со вашето друштво,,или пак ќе останете дома и ќе се журкате со друштвото што останува????? - Да бе брат, сигурно ќе одам на одмор со кој било ;), ем имам броени денови па уште ќе сакам да си ги укакам, мда.... o_O
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.127
Поени од реакции
2.765
Олку долго дома имам седено еднаш ко дојде стариов на школо во петто одделение ..... ко ги виде оценките.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.821
ја обично сум дома со лошо друштво
сеа, ради коронава, само сум дома :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom