Подесување на Counter Strike 1.6 сервер...

Член од
15 септември 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
13
GLeam imase mnogu interes za instaliranje na server... Pa aj rekov da vi pomognam...

Od pocetok treba da go downloadirate

hldsupdatetool.exe kliknete ------>>> http://www.cstrike-planet.com/download?type=file&id=11

od koga ke ja downloadirate i instalirate programata ke vi se pojavi edno folderce vo C:\Program Files\VALVE\HLServer serverot ke vi bide tuka nigde ne bega :P :D:D:D

sega pritisnete START > Run > i pisete cmd... Ke vi se pojavi edno crno prozorce.

Sega tamu pisete:

cd C:\Program Files\Valve\HLServer

Sega sme podgotveni da go instalirame serverot...

Pisete pak vo crnoto prozorce:

HldsUpdateTool.exe -command update -game cstrike -dir .

Ako se e vo red instalacijata ke zapocne. Sega vasata rabota ke bide samo da docekate 30-60 min.

Instalacijata koga ke bide gotova ke vi se pojavi edna poraka "HLDS installation up to date"...

SERVEROT E GOTOV!!!!!

No sega ke recete "moite drugari pak ne mozat da vlezat vo mojot server"... Epa zatoa cicko Doan ke vi pomogne i toa da go sredite... :D

Sega go downloadirate non steam patchov http://ul53.rapidshare.com/files/11589595/hldsw32-provision.rar

od koga ke go downloadirate patchot kopirajte gi fajlite vo C:\Program Files\VALVE\HLServer....

Samo vi ostana da go zapocnete serverot od hlds.exe i od consolata vo cs 1.6 da pisete connect <VASA IP ADRESA:27015> ( vasata ip adresa mozete da ja najdete vo www.whatismyip.com nesto vaka 62.12.23.34 i na kraj ke dodadete :27015 ) znaci toa ke bide 62.12.23.34:27015

Tolku od mene vi gi cekam cekam komentarite byesss... :smir: :smir:

SEA ZNAM KAKO DA NAPRAAM SERVER TNX
 
Член од
27 септември 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво момци
Ви ја следам темава и се изнамачив со ова серверов... и супер ми дојде одговорот на unforgiven.. само една работа ми е проблем па ако можете да ми помогнете би ценел..

Направив се ко што си напишал во постот,
но кога ке креирам, само јас, и брат ми (кој што е на друг PC а на иста статичка IP,) можеме да се конектираме на серверот 192.... кој што го дава во HLDS.exe, а преку оригиналната IP, 79... со :27016 ми покажува дека серверот не респондира..

значи можеме само ние двајца да играме..

но сите други, кога ке ме аднат како сервер во CS, не им се покажува мојот сервер или најверојатно им покажува дека не респондира...

Стварно не сваќам зошто не можат да влезат во мојот сервер и би бил благодарен ако ми помогнете...
Голем поздрав
:nesum:
:toe:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
12
Поени од реакции
1
Здраво момци
Ви ја следам темава и се изнамачив со ова серверов... и супер ми дојде одговорот на unforgiven.. само една работа ми е проблем па ако можете да ми помогнете би ценел..

Направив се ко што си напишал во постот,
но кога ке креирам, само јас, и брат ми (кој што е на друг PC а на иста статичка IP,) можеме да се конектираме на серверот 192.... кој што го дава во HLDS.exe, а преку оригиналната IP, 79... со :27016 ми покажува дека серверот не респондира..

значи можеме само ние двајца да играме..

но сите други, кога ке ме аднат како сервер во CS, не им се покажува мојот сервер или најверојатно им покажува дека не респондира...

Стварно не сваќам зошто не можат да влезат во мојот сервер и би бил благодарен ако ми помогнете...
Голем поздрав
:nesum:
:toe:
За да играат и други на серверот www.myip.com мислам беше страната пробај и таа ип што ќе ти ја даде таму, таа давај ја на другарите...:smir:
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
АМХ МоД Х

Здраво.
Ако можете фино да ми објасните како да инсталирам амх мод.
фала од напред.
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Здраво.
Ако можете фино да ми објасните како да инсталирам амх мод.
фала од напред.
види у подфорумот кантер имаш помош мислам дека тама има нешто објаснето, ако нема прашај таму
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Здраво.
Ако можете фино да ми објасните како да инсталирам амх мод.
фала од напред.
Брат ако немаш искуство во инсталирање/конфигурирање на програми, малце потешко дека ќе се снајдеш. Инсталацијата е лесна, но потоа конфигурирањето на плагините и сл. работи е малце потешко...
види во подфорум за кантер, таму има објаснето се како што треба :)
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
Брат ако немаш искуство во инсталирање/конфигурирање на програми, малце потешко дека ќе се снајдеш. Инсталацијата е лесна, но потоа конфигурирањето на плагините и сл. работи е малце потешко...
види во подфорум за кантер, таму има објаснето се како што треба :)
Па дај линк од под форумот како да го најдам :vozbud:
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
Како да кренам Сервер на Shell ?

Ми треба малку помош како да кренам Кантер Страјк сервер на Shell...
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
GLeam imase mnogu interes za instaliranje na server... Pa aj rekov da vi pomognam...

Od pocetok treba da go downloadirate

hldsupdatetool.exe kliknete ------>>> http://www.cstrike-planet.com/download?type=file&id=11

od koga ke ja downloadirate i instalirate programata ke vi se pojavi edno folderce vo C:\Program Files\VALVE\HLServer serverot ke vi bide tuka nigde ne bega :P :D:D:D

sega pritisnete START > Run > i pisete cmd... Ke vi se pojavi edno crno prozorce.

Sega tamu pisete:

cd C:\Program Files\Valve\HLServer

Sega sme podgotveni da go instalirame serverot...

Pisete pak vo crnoto prozorce:

HldsUpdateTool.exe -command update -game cstrike -dir .

Ako se e vo red instalacijata ke zapocne. Sega vasata rabota ke bide samo da docekate 30-60 min.

Instalacijata koga ke bide gotova ke vi se pojavi edna poraka "HLDS installation up to date"...

SERVEROT E GOTOV!!!!!

No sega ke recete "moite drugari pak ne mozat da vlezat vo mojot server"... Epa zatoa cicko Doan ke vi pomogne i toa da go sredite... :D

Sega go downloadirate non steam patchov http://ul53.rapidshare.com/files/11589595/hldsw32-provision.rar

od koga ke go downloadirate patchot kopirajte gi fajlite vo C:\Program Files\VALVE\HLServer....

Samo vi ostana da go zapocnete serverot od hlds.exe i od consolata vo cs 1.6 da pisete connect <VASA IP ADRESA:27015> ( vasata ip adresa mozete da ja najdete vo www.whatismyip.com nesto vaka 62.12.23.34 i na kraj ke dodadete :27015 ) znaci toa ke bide 62.12.23.34:27015

Tolku od mene vi gi cekam cekam komentarite byesss... :smir: :smir:

Не работи ова дали може некој да ми го прати ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom