Подароци за посебни денови во вашиот живот...

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Јас на мојот ќе му „подарам“ секс каков што досега нема доживеано:sakas_ust
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
55 избришани офтопик мислења од една тема. 55

Ако сакате да дебатирате на тема што празник е ова, дали е православен или католички и колку е правилно католици да слават православни или православни да слават католички празници, отворете тема за тоа.
Во оваа пишете што ќе подарите за Денот на вљубените. Нека биде тоа и во септември, нека не биде стрикно за 14 февруари, ама ве молам без офтопици.

Да се појаснам. Избришаните мислења (оние што заслужуваат да се вратат) ќе бидат вратени откако ќе се отвори соодветна тема која ќе разработува каков празник е св.Валентин и соодветно ќе бидат преместени во неа, во најбрз можен рок.

Сè уште не знам што ќе подарам за денот на вљубените, но сигурно ќе биде нешто кое ќе има големо значење. Како за неа, така и за мене.
Сепак, славиме заедничка љубов, не само мојата или само нејзината.


 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.532
Поени од реакции
33.734
Ви треба специјален ден годишно за да му докажете на некој дека го сакате, тоа не можете преку целата година да го покажете, нели? Бедно е, неможам да опишам колку 14ти февруари ми е беден празник, затоа што и она што се прави во глобала се прави без емоции, само затоа што на некој му текнало да искажува љубов еднаш годишно.
Знаеш што е уште победно? Дрскоста. Земањето право за коментирање за нешто што не си воопшто комптетентна. И најлицемерното во случајов, ако си заљубена и партнерот не ти поклони ништо со изговор: Не ми треба ден да ти покажам колку те сакам, позз одам со другарите да гледам фудбал, како и секоја другА, би му ископала очите со рацете.

Не сум вљубена, ниту пак верувам во тоа што вие го нарекувате љубов. Не го славам Сент Валентајн, затоа што на луѓето што ми значат тоа секојдневно им го докажувам преку своите постапки. Но, за да се задржи симболиката, се дружам со виното. Многу подобар празник отколку било кое квази искажување на емоции.
Well, there you go, cupcake.

И зошто сега се појавувам како бранител на љубовта?
Јебеш га, офтопик е цитираната цура а не е избришана, а godhateusall, кој ме цитирал и сега ме копка што, е избришан.

:kalimero:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
убаво си вика аурора. мислам на она.. не ми е потребно еден ден за да подарам нешто посебно што ми значи... љубовта ја искажувам секој ден постепено. Башка мрзам да купувам мечки парфеми и слично секојдневни работи веќе. значи нема да и подарам ништо ( освен уште еден ден поминат заедно ).
Инаку тој ден ке си го славам Св Трифун нашиот православен празник :)
 
?

..........

Гостин
Немам пари за поклон, ама затоа пак имам добра природна роба.
 
D

dh00|

Гостин
едно убаво црвено вино...или две, за добро расположение и многу љубов:gigglesmile:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Некој ќе добие танга и дилдо!:vozbud:

За атмосфера може некој добар филм, да разбуди страсти ...
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
10ка со кромид и скопско, така скромно ако ме прашувате што сакам да добијам.

Да подарувам јооок, на што ви личам јас? На поштар?
 
H

^HITMAN^

Гостин
Честит празник до сите верници со католичка вероисповед.:smir:

Духовното изостанува и не се осеќам како да припаѓам во тој круг на католици така да овој празник не го прославувам. Немора да чекам некој празник за да подарам нешто, подарувам во секоја прилика кога можам, цвеќе најчесто за дамите.
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Не кажувам затоа што ќе прочита :icon_lol: нека е изненадување.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Ја на дечко ми ќе му подарам едно убаво, добро спакувано црно вино или пак две?
Кој е за пиење слободно може да ни се придружи.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113

Кај нас кој што ќе му текне - обично во последен миг купува-нешто набрзака- - но како е низ светот???
Во Јапонија по традиција подаруваат благо-чоколади. Впрочем,таму овој ден наликува на машки 8 март «8 Март за мажите», јапонските мажи добиваат многу повеќе подароци отколку жените -

Кај страсните французи на овој ден пожелно е да се даруваат разни скапоцености , а во романтичната Данска вљубените си испраќаат еден на друг засушени бели цвеќиња .
Но, сепак најинтересно е што во Саудиска Арабија - и единствена во светот држава каде овој празник официјално е забранет.:pos2:
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Знаеш што е уште победно? Дрскоста. Земањето право за коментирање за нешто што не си воопшто комптетентна. И најлицемерното во случајов, ако си заљубена и партнерот не ти поклони ништо со изговор: Не ми треба ден да ти покажам колку те сакам, позз одам со другарите да гледам фудбал, како и секоја другА, би му ископала очите со рацете.

Well, there you go, cupcake.

И зошто сега се појавувам како бранител на љубовта?
Јебеш га, офтопик е цитираната цура а не е избришана, а godhateusall, кој ме цитирал и сега ме копка што, е избришан.

:kalimero:
Нема да му ги ископам очите. Доколку сум со некој во врска, истиот тој по некое правило би требало да знае многу работи за мене, меѓу другото и тоа дека мразам поклони. Ако ете, ако сака веќе нешто да направи, многу повеќе би ме израдувало некое изненадување што ќе го памтам отколку било што друго што утре ќе се потроши/овене/искине. Негово право е дали ќе отиде да гледа фудбал со другарите, секако, не сум само јас во неговиот живот, постојат и други. И не, нема да има туку воопшто љубомора.

Можеби имам малку поинакви гледни точки на работите, и отидовме офф топик, но тоа е тоа. Ако тебе те прави тој ден среќен, слави го, ако не, не го слави. Индивидуален избор. :smir:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom