Подароци за посебни денови во вашиот живот...

Член од
15 март 2010
Мислења
8
Поени од реакции
0
А со сетот ќе го бараш за маж?????
Брод не јас имам само прашина ми фаќа, а тешко се чисти....мажите сакаат повеќе практични работи, не се како нас да се радуваат на украсчиња :pipi:....подобро купи му сет од два штрафцигера.....
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Стварно не сте ми јасни, девојчето побара совет, не глумете шерифи, не ви е местото, ниту ќе добиете поени за реметот што го правите. Сите што шерифеа ќе си добијат бан од тема, а оваа тема ќе биде споена со веќе постоечката за подароци.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.636
Поени од реакции
10.924
Za nekoj den na decko mi mu e rodenden, i megju drugite podaroci shto sakam da mu gi podaram se mislam pomegu ubava maketa na brod ili onakov set za sol i biber shto e, pa me interesira dali nekoj ima i nekoja ideja za interesna poraka soodvetno napisana na podarokot.
Место сет за сол и бибер, купи му кецеља (понесериозен момент е, но битно да е оригинален и да се насмеете - а сет на домаќинки се купува :pos: )...па ваљда ќе му текне некогаш да ти спреми романтична вечера (што и не е папучарски момент за прав мушкарац) или слично.
 
Член од
24 јуни 2010
Мислења
80
Поени од реакции
1
Некоја идеја за подарок?

луѓе дајте некоја идеја за подарок за дечко ми во петок ќе славиме 1 година од кога сме заедно, па незнам уште што да му купам.
не би сакала тоа да е она класично мечка или така нешто....
фала однапред:smir:
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
ас лично би бил воодушевен ако ми купи девојката Сузуки Интрудер 800 кубици е доволно, може и половен над 2003-та.
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
Зошто мора да биде купечки поклонот? Зошто да не размислиш нешто да направиш, нешто симболично, што ќе ви значи и на двајцата?.. И као бе вака два дена пред поводот ви текнува, јас месец дена пред да направиме година си се зафатив со поклонот. Еве ти го мојот подарок како идеја, 365 мали ливчиња со избрани стихови од песни кои опишуваат како се чувствував во изминатата година со него, што мене ми изгледаше многу поубаво од било кој купечки подарок во стилот на маица/панталони/незнамсишто.. На крај краева, со него си цела година, ти би требала да знаеш што сака или што му треба за најдобро да си го избереш подарокот. :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Викни го дома и на себе имај само една голема панделка
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Јас сум секогаш за доживување- подарок. Значи - некој концерт, журка, кино, нешто што ќе го спремиш сама, а знаеш дека ќе ја направи вечерта (денот) специфичен. Мало патување со воз, зјапање панорама од планина, што и да е, само да се памти.
Ваквиот вид подарок одзема повеќе време и внимателност, ама затоа е in a long memory. Со оглед на фактот што сакаш необични работи, верувам дека ти помогнав. :pipi::back:
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
Уплати му спортска , стај ја сингл Аргентина :pipi:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Оф топик: Да кажам дека идејава над мојов пост, ја крадам јас! :) Фала билдеру! :smir:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Мислам

--- надополнето ---


дека


--- надополнето ---


самата


--- надополнето ---


знаеш


--- надополнето ---


што


--- надополнето ---


сака


--- надополнето ---


он.



Мој предлог:
(романтична вечер со свеќи под ѕвезди а пота едно планинарање по алпите на љубовта. На кратко - јадење па секс)
 
Член од
24 јуни 2010
Мислења
80
Поени од реакции
1
и доби идеја?:pipi:

--- надополнето ---

ас лично би бил воодушевен ако ми купи девојката Сузуки Интрудер 800 кубици е доволно, може и половен над 2003-та.
хаха да да интересна идеја ама надвор од границите на тоа колку може да биде инаку незнам како ама браво погоди за тоа дека сака такви работи мотори, има сега еден сака да го продаде за да земе нов :pipi:


--- надополнето ---

Зошто мора да биде купечки поклонот? Зошто да не размислиш нешто да направиш, нешто симболично, што ќе ви значи и на двајцата?.. И као бе вака два дена пред поводот ви текнува, јас месец дена пред да направиме година си се зафатив со поклонот. Еве ти го мојот подарок како идеја, 365 мали ливчиња со избрани стихови од песни кои опишуваат како се чувствував во изминатата година со него, што мене ми изгледаше многу поубаво од било кој купечки подарок во стилот на маица/панталони/незнамсишто.. На крај краева, со него си цела година, ти би требала да знаеш што сака или што му треба за најдобро да си го избереш подарокот. :)
браво за твојава идеја за твојата годишнина оригинално било твоево незнам некако ептен ми е приземјен мојов дечко не е во облаци јас сум таа што шета по облаци сепак фала и ќе смислам нешто па ќе ти пишам:back:


--- надополнето ---

Викни го дома и на себе имај само една голема панделка
хахаха понекогаш луѓето преку другите сакаат да ги искажат своите желби :pipi: интересна е твојава желба


--- надополнето ---

^__ Послушај го Let 3, тој добро си кажа
готово како ќе кажиш :pipi:


--- надополнето ---

Јас сум секогаш за доживување- подарок. Значи - некој концерт, журка, кино, нешто што ќе го спремиш сама, а знаеш дека ќе ја направи вечерта (денот) специфичен. Мало патување со воз, зјапање панорама од планина, што и да е, само да се памти.
Ваквиот вид подарок одзема повеќе време и внимателност, ама затоа е in a long memory. Со оглед на фактот што сакаш необични работи, верувам дека ти помогнав. :pipi::back:
фала срцке ми помогнавте сите јас мислев за некоја романтична вечера на необично место како што кажа нешто да се памети ќе најдам и некој подарок што ќе го изненади барем ќе се потрудам :back:


--- надополнето ---

Мислам

--- надополнето ---


дека


--- надополнето ---


самата


--- надополнето ---


знаеш


--- надополнето ---


што


--- надополнето ---


сака


--- надополнето ---


он.



Мој предлог:
(романтична вечер со свеќи под ѕвезди а пота едно планинарање по алпите на љубовта. На кратко - јадење па секс)
:pipi: едноставно, но убаво
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Некое парфемче, колан, часовник, паричник...Одбери си... :)
 
Член од
23 јули 2009
Мислења
25
Поени од реакции
6
ај малку помош,еве со женскава одиме веке 6 месеци и наскоро ке биде нејзиниот 18ти роденден,па ако може некоја идеја за подарок,зш врска немам што би и купил.фала.позз
 

Kajgana Shop

На врв Bottom