Подароци за посебни денови во вашиот живот...

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.532
Поени од реакции
33.734
Јас купувам само за роденден, една/две/еtc година, валентин, и за добар blowjob.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Наместо да и купуваш нешто,организирај едно меанче,порачај мезалк,кило ракија и ќе и го направиш денот незаборавен:)После на некое местенце каде има жив настап и за крај или кревет или инфузија.
Јас одсекогаш ова сум го сакала за подарок,наместо некои глупости,кутии,слики, парфеми,танги,манги...Сама ќе си купам што ми треба,подарокот треба да биде комплетно организирано изненадување.Добро некои сакаат да поминат и само со кафе во бифе,ама нив им се простува :icon_lol:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
последен поклон шо сум го купил беше шише добро вино и 2 чаши :smir:
 

ThE LaDy CrOfT

lovely...
Член од
11 јануари 2010
Мислења
31
Поени од реакции
0
Што ќе подарите за Денот на вљубените?
Овде може да давате идеи и мислења за место и поклон кој би го подариле на својот/та сакан/а .
Јас на пример би сакала да најдам убава голема украсна кутија , да ја наполнам со чоколатца во вид на срце и да направам перниче-срце сопствено и да ја подарам на својот сакан...
Но ако дадете и подобри идеи можеи ќе ме предомислите со вашите идеи...:vozbud:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.532
Поени од реакции
33.734
Нешто клише, мече, парфем, долна облека..
Во план ми беше изненадување домашна атмосфера, онака филмски, но сакала ресторан, so there's no point now surprising her, is there?
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.735
Поени од реакции
12.011
Домашна атмосвера, музика од Мерлин Менсон, еден џоинт, разголени, напалени и многу секс...секси долна облека како подарок!
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Прошлата година и подарив празно цеде на кое пишуваше 4,7 гигабајти љубов. Оваа година планирав уесбе од 8 гига(пошо се зголеми љубовта) ама тапа сум со пари така да ништо.
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Јас? Ќе си самоподарам две со две: васпитни шамари и литри смрдливо вино.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Шознам никогаш не сум го славел овој свети Валентајн ниту пак свети Трифун, сеа први пут во врска во овој дел од годината и скрос сум неискусен со овие работи. Нит ми се слави празници, никогаш не сум во празнично располжениe, па незнам шо да прам, да и купам мече или не, како и да е глупо ми е. Празник си е празник кога не одиме нашколо, а не вака.:icon_lol:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Па никогаш на таа дата немаме отидено да го кроиме лозјето, не знам повеќето го сметаат како изговор како добро да се очукаат повраќање, итн.
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Абе добро е, знаеме дека сте православни / католици.

Истиов муабет го слушам со години = не сме ова, не сме она.

Темава ако беше во религија тогаш ок, можеше да се замараме дали да се слави еден или друг празник. Во општи муабети, тој што го слави денот нека си каже што ќе подари!
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Добро бе верници, вие стварно не се сфаќате и не знаете што сакате. Во религија на атеистите да можевте очите ќе им ги ископавте и на клада ќе ги запалевте, а тука си поклонувате разни глупости и славите католички празници иако сте ортодокси!

Ви треба специјален ден годишно за да му докажете на некој дека го сакате, тоа не можете преку целата година да го покажете, нели? Бедно е, неможам да опишам колку 14ти февруари ми е беден празник, затоа што и она што се прави во глобала се прави без емоции, само затоа што на некој му текнало да искажува љубов еднаш годишно.

Не сум вљубена, ниту пак верувам во тоа што вие го нарекувате љубов. Не го славам Сент Валентајн, затоа што на луѓето што ми значат тоа секојдневно им го докажувам преку своите постапки. Но, за да се задржи симболиката, се дружам со виното. Многу подобар празник отколку било кое квази искажување на емоции.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Никогаш не сум го славел и нема никогаш да го славам овој празник...Како прво и основно тоа не е наш празник...А како второ ние имаме друг празник на тој ден..А тој се вика Св.Трифун...Всушност,ова не беше православен христијански празник,така???...Или не сте православни?..неможам никако да го сватам славењето на овој празник..Исто како да славите бајрам ви е ова...ама ај...:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom