Повторно Нагорно Карабах ?

Член од
12 декември 2010
Мислења
6.654
Поени од реакции
5.619
малку тажно е што азерите се спремаа со години, пуни кеш и опрема за пак на крај со помош на турците да извојуваат некоја победа врз Ерменија


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
9.127
Поени од реакции
9.024
Шо било работава со песната што ја рецитрал Ердоган во Азербеџан што ги налутило Иранциве ?
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
2.244
Поени од реакции
4.637
Апдејт. За возрат на коридорот што го доби Азербејџан, Ерменија ќе си добие свој коридор до РФ.

 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
3.127
Поени од реакции
1.399
Апдејт. За возрат на коридорот што го доби Азербејџан, Ерменија ќе си добие свој коридор до РФ.

Уствари ќе биде истиот коридор, само малку продолжен до Ереван, се работи за железничка пруга уште од советско време, нема да има онаков коридор како што многу си замислувате.

Ова вака по некој месец човек кога ќе се замисли, стварно Русите се најголеми добитници, имаат војска на територијата на Азербејан и веројатно ќе останат вечно, Ерменците не смеат да и се спротиставуваат за ништо, а сега ќе имаат и железнички транспорт до Ерменија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom