Повторно Нагорно Карабах ?

TheGhegClan

GoodFellas
Член од
8 септември 2020
Мислења
397
Поени од реакции
118
Spored stranski analiticari ova da ti bila najvazna pridobivka za AZ I TR od dogovorot vo smisla na geopoliticki/ekonomski aspekt. TR ke gradi pruga do Nakhchivan a AZ ke gradi od Baku do Nakhchivan,preku koj Nakhchivan konecno ke moze da gi plasira svoite produkti vo stranskiot pazar.
1605864346544.png
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
3.807
Поени од реакции
8.174
Вицепремиерката на Азербејџан (жената на Алиев) од десно со вицепремиерката на Иран за фамилија и жени од лево.vp.png
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.798
Поени од реакции
1.028
Член од
31 мај 2019
Мислења
61
Поени од реакции
181
Алијев уште без да се комплетно предадени териториите од Ерменија веќе почна изградба на автопат од Физули до Суша...во Суша сигурно ќе се наоѓа озбилна воена база...

 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
386
Поени од реакции
1.169
Убај луѓе ова Турц...Азербејџанциве, да ти е мерак на кафе дома да ти дојдат.

Ранчето ко да го украл на некоја хисптерка што од ла кања се враќала доцна навечер низ чаршија.
 
Член од
12 август 2020
Мислења
61
Поени од реакции
68
Ме интересира зошто Русија не ја одбрани Ерменија, а можеше !?
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.031
Поени од реакции
15.431
Ќутете бар го снема пролив досадниот ванлок од темава и потфорумов. Подосаден и поочаен член немало на потфорумов. Секој пост му се состоеше од клучни зборови: Сорос, шарени, марени, отан, платениот предавник Пашанјан дрн дрн.
Ебате досадата, @Tyler Durden имаше едно докторско објаснување за тоа што му се случува на мозокот на читателот после стручните анализи на ботот ванлок. Кратко кажано се работи за чиста психичка тортура. Затоа препорачливо е за секој, кој сака да си го сочува здравјето да ги прескокнува неговите мислења.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.286
Поени од реакции
9.830
Бланко сине, твојот извод од книгата на родените - е писмо со извинување од фабрика за кондоми... Штом веќе толку инсистираш да ме испровоцираш (а се лигавиш после мене по дузина различни теми), еве ти хинт - пробај нешто поинтелектуално наместо упорни и банално сељачки навреди. Ама Бланко си ти у глаата, немаш ти доволно ментален капацитет го направиш тоа како што треба... БЛАНКО! :coffee:


едит:
Инаку тролот е во право, не се дешава ништо возбудливо на теренот во Карабах, па нема ни активност на темава (освен лошо тролање, ама тоа не се рачуна). Последни случувања се од типот „руски мировници расчистуваат мини“ и „руски доктори идат во Карабах“, итн.
 
Последно уредено:

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
33.310
Поени од реакции
49.784
епа можда е боље за тебе да не пишуваш на темава, ако не го знаеш тоа
Автоматски споено мислење:

Nisto, napadnati bea edni separatisticki gomna. Ne vredi ni da se spomnuvat, sepatatisti ko separatisti, sve toa na kolec.
i struja
i struja da pustat niz kolecot i posle so napalm
:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom