Плачење

Член од
27 септември 2007
Мислења
1.028
Поени од реакции
440
Плачам кога ми е тешко, најчесто на крај на недела, кога се ќе ми се насобере. Многу сум плачела кога баба ми почина, некогаш пак за родендени кога ќе ми приредат некое изненадување, тогаш па од среќа плачам :) Последен пат мислам на некој филм плачев :kesa:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
415
Поени од реакции
11
Пред два дена, го гледав Тоше на тв, пееше во живо на некој концерт :nesum:
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Вчера, имав страшна карница со брачеда ми:jaj:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Плачам кога ме боли главата многу:toe:
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Вчера онака малку поплачив зарди еден пост, завчера средно плачев онака зарди еден чоек, а негде пред една недела се турив од плачење на сред час македонски зарди животов ми беден и сите се чудеа шо ми стана сеа вака набрзина...
 
Член од
9 март 2009
Мислења
28
Поени од реакции
1
ja sum si placka i placam mn cesto i mn mi e ubavo za se si se praznam ali samo koa sum sama ili so drugarka mi...hehe....jejje
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
Плачам кога ме боли главата многу:toe:
Jaс повраќам едно 4-5 пати по ред коа ме боли глава и после ми поминува:nesvest:

Вчера онака малку поплачив зарди еден пост
Ако можеш да споделиш за кој пост се работи, ако не е нешто лична причината?

пред една недела се турив од плачење на сред час македонски зарди животов ми беден и сите се чудеа шо ми стана сеа вака набрзина...
И мене ми идат од време на време такви моменти да плачам за животов дека е беда, но за момент само тоа и ми поминува. Кога ќе помислам како живеам јас, а какви се има по светов, на жалост, тоа така за миг ме орасположува, ако ништо друго бар ми ја трга солзата од око:pipi:
Тоа е, ЧОВЕК, не наситен, вечно незадоволен од животот и од другите, а многу ретко од себе:toe:
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Многу ретко плачам ептен ретко последен пат сум плачел пред 4 години кога почина дедо ми:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::place:и кога Манчестер испадна од групи ЛШ, цврст карактер имам бе:icon_cool
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
Многу ретко плачам ептен ретко последен пат сум плачел пред 4 години кога Манчестер испадна од групи ЛШ, цврст карактер имам бе:icon_cool
Oд порто така?
затоа сеа ќе им вратиме:vozbud:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Многу ретко плачам ептен ретко последен пат сум плачел пред 4 години кога почина дедо ми:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:, цврст карактер имам бе:icon_cool
Плачењето не е поврзано со цврстината на карактерот, туку со начинот на искажување на емоции. А искажувањето емоции е поврзано со душевната состојба на човекот, која ни најмалку не зависи од јачината на карактерот...
Ако луѓе кои не плачат имаат цврст карактер, тогаш тие би биле еднакви на луѓето без карактер, затоа што по некоја логика и тие не би плачеле...:smir:
онтопик:
Едноставно олеснување ми е, како вентил на душата кога ќе се се изнаплачам. Не го правам често, но скоро никогаш не се обидувам да го сокријам:helou:
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Е плачка сум јас , лигла голема па што барем си признавам, кога ми се плаче плачам ич гајле не ми е ми олеснува така
 
М

Мрак

Гостин
Последен пат минатата недела.Абе знаеш,периоди ме фаќаат некои:icon_confНајсреќното плачење во изминативе години ми беше за Лига на шампиони кога победија Манчестер.Среќни моменти.Абе искрено често си плачам...ех:icon_neut
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Ако можеш да споделиш за кој пост се работи, ако не е нешто лична причината?
7-ми ноември. Ко да беше вчера, не? После 4 месеци и 2 недели, најубавиот период во досегашниот мој живот, период во кој ти ја играше единствената улога, главната улога во мене... јас се пронаоѓам лигав и патетичен во ова викенд попладне, каде што ме чекаат 80 страни едукација, но фокусот во мозоков е изместен. Неможам да мислам на ништо, освен на вчерашната вечер, можеби една од најубавите заедно. На ништо друго, освен на последните 10 минути каде се гушкавме како никогаш досега. Ништо друго не ми го обзема мозокот и не ми дозволува да се опуштам, како последниот бакнеж вчера... каде навистина неможев да те пуштам, а кога се свртев и ја ставив капата те осетив дека се насмеа така шмекерски. Те обожавам кога се смееш искрено, без трошка иронија, ти го сакам лицето кога ќе се насмееш после плачење, а вчера во 01:09 ти беше токму таква. Дали осеќаше горчина? Искрено не знам и секој мој обид да погодам ќе биде неуспешен. Постов не е очаен обид за те терам повторно и повтoрно да биде како порано, туку единствено морам да го искажам ова на некој начин за да ми е полесно. Кајгана темава можеби и не е најдобрата солуција, но ете...
За овај...
Да појаснам. Болигла- суштество шо од сите љуѓе шо ги знам (заедно со уш една личност, го делет првото место) најногу ги ценам и сакам (на пријателска база). Епа ти сеа види зш сум плачела...

И мене ми идат од време на време такви моменти да плачам за животов дека е беда, но за момент само тоа и ми поминува. Кога ќе помислам како живеам јас, а какви се има по светов, на жалост, тоа така за миг ме орасположува, ако ништо друго бар ми ја трга солзата од око:pipi:
Тоа е, ЧОВЕК, не наситен, вечно незадоволен од животот и од другите, а многу ретко од себе:toe:
Обично не сум таква, ама овај пат, верви ми иам силна причина, а пошо то е ногу поприватно од претходното, не навлегвам во детали.
 
L

LEPOTICKA_SWEET

Гостин
Јас мноооогу често плачам, еве пред два дена последен пат плачев и така ми е полесно откако ке се исплачам, само што кога плачам нема некој причина, плачам без врска:pos2: а најмногу плачам кога гледам некој романичен филм, често плачам од среќа, а и кога ке се случи нешто страшно:nesvest:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Плачењето сум го сфатил како знак на беспомошност и слабост така да не дозволувам да заплачам. Којзнае од кога не сум плачел. А и кога плачеш се чуствуеш као последно говно и те боли глава плус xD
 

Kajgana Shop

На врв Bottom