Плачење

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Плачењето е самосожалување.
Всушност, повеќе е процес на излачување на секрет од лакрималните жлезни при одредени емотивни состојби.

Дај не зезајте, самосожалување. Најглупавата работа што човек може континуирано да ја прави под притисок на вакви изјави и очекувања од општеството е да потиснува солзи. Ниеден природен процес на телото не смее да се потиснува. Кога имам природен и спонтан начин да си го ослободам телото од негативна енергија, зошто да го потиснувам? :toe:

Не викам дека треба да се лигавиме за се и сешто и секаде. Едноставно кога ќе ни дојде нагонот, ако е прејак, не треба да го соборуваме. Јас го контролирам во јавност од причини да не покажам слабост, ама кога сум сама си плачам ако имам потреба од тоа, и не сметам дека се самосожалувам.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Плачењето е самосожалување.
немора да значи дека ако не плачеш и си станал челичен....
Може тоа што некој го прави со лигавење ти да го направиш со удурање по ѕидови ....... ама пак со иста цел...
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Џони Деп почна кариера со плачење у Крајбејби ваљда се викаше филмот и сеа сите цури го сакаат. И ја пробав ко него али само очиве ми отекоа па сеа ми викаат зашо место да плачам не сум мочал поише.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
17
Поени од реакции
0
до пред некоја година плачев за се, и чувствував како слаба личност. но овој период некако имам толкава самодоверба и се чувствувам толку самостојно што тешко некој или поради нешто да се расплачам.:eek:jea:
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Не се плашам да пуштам солза кога стварно ме боли. Но не го правам тоа јавно, го правам тоа без некој да ме гледа.

Бидејќи со плачење не се губи машкоста.

Кој мисли спротивно нека испроба
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
Прочитав неколку поста кај што пишува дека плачете кога сте во ПМС .. па онака од љубопитност ме интересираше што значи тоа .. ке може некој да ми каже што значи ПМС ?
---------------------------------------
Ја иначе никад не плачам .. последен пат можда у градинка ако сум му дупнал глава на некој дур сме играле со коцки затоа што ме накурчил, па после ми паднало жал за него и сум пуштил солза :pos:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
пмс ако не се лажа пред менструален синдорм е
и ги боли градите пред да му дојди на женските... исе емотивни
сурово објаснато :pos2:
 
Член од
6 август 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
Два пати последните седум-осум години..од горчлива болка.Не е лесно...но сепак...олеснувачки
 

sweet girl***

I wish that...
Член од
4 октомври 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
placev popladnevo koga zavrsuvase mojata omilena serija...ah kolku ubav i romanticen kraj:)
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
26
Поени од реакции
1
Плачење од радост или... можеби тага, но како и да е, ја сум ЗА тоа да се исплачеш кога ти е тешко, а и така се исфрлаат и токсините од телото, мислам ОК и да се плаче, но не по цел дн и така :icon_lol:
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Плачев вчера ама од радост. Ми беше убаво, преубаво. Неверував дека мојот живот може да биде толку блиску до совршеноста...
 
Член од
6 јули 2008
Мислења
458
Поени од реакции
10
Прочитав неколку поста кај што пишува дека плачете кога сте во ПМС .. па онака од љубопитност ме интересираше што значи тоа .. ке може некој да ми каже што значи ПМС ?
---------------------------------------
Ја иначе никад не плачам .. последен пат можда у градинка ако сум му дупнал глава на некој дур сме играле со коцки затоа што ме накурчил, па после ми паднало жал за него и сум пуштил солза :pos:
Чика гоогле :nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom