Плачење

А

Александра Д.

Гостин
Ја отварам темава како простор каде можете да се искажете кога последен пат сте плачеле!
Би ме интересирало и кога плаче македонскиот човек!
-----------------------------------------------------------------------
Еве ќе започнап со мене!
Последен пат јас што се сеќавам дека сум плачек беше кога имав некои 12/13 години, кога ми умре кучето! Тоа беше страшна глетка и уште ме лазат морници од тие спомени!:ija:
Последен пат......пред некој ден, чисто онака од една убава мантра „Medicine mantra" се викаше....
 
R

reactive89

Гостин
Таков човек сум што физички многу ретко плачам... ама затоа душевно растурам...
Ептен значи треба нешто да ми преоптерети душа па да ми протече некоја солза... знам последен пат физички плачев на јадење, истовремено го гледав последниот концерт на Тоше, песната ептен ме погоди... ме наежи и почнаа солзи да ми течат среде јадење... ми дојде се... и за него плачев, и за мене, и за некои проблеми шо ги имав тогаш... за се...
Душевно... моментално плачам... (ако и тоа се рачуна)... ептен ми е тешко за една работа... важно што конечно признав и расчистивме една ствар.... али тешкото е шо навреме го приметуваш, а се затвораш во себе и не кажуваш/зборуваш на време...:nesum: а сега рикаш оти ти е далеку она што со години го сакаш...:nesum::uvo:
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
1.028
Поени од реакции
440
Синоќа плачев така почесто си плачам :icon_lol: али таа е се ме погодува. Некогаш може да се случи цела недела да собирам и воопшто да не заплачам ама кога ќе дојде петок или сабота ихихихиии за цела недела плачам :nesvest:
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
aма страшно ме нервира кога ќе почнат да ми течат солзи од нервоза, (обично на крај преминува во липање :pos:) го сметам за слабост, се обидувам да го контролирам, ама... не успева секогаш, тоа сум јас...
исто и јас...кога сум многу нервозна, не можам да се контролирам и почнувам да плачам...али после тоа се чувствувам подобро, многу подобро...

последен пат... кога ме изнервираа овие "американските родители"... ми забранија да користам msn... човек бе како ке ми забраниш комуникација со моите родители и другари бе? лелее свашта... па затоа сега ми се јавуваат почесто и прават огромна сметка, па и за тоа плачев...
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Последен пат кога плачев не ми текнува..ама не е дека било многу одамна пошто сум многу емотивна и голема плачка:kesa:Дури и на тажни филмови плачам..на се што ме "раздрмува" и секако кога сум нервозна:toe:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Плачам кога имам потреба и кога едноставно доаѓа само од себе...Не многу често, но ми се има 2-3 пати случено од онака од неништо...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Ко ќе ми стигни извод од банка.
 

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
Плачев вчера.. Долго време немав плачено и се олеснав..:toe:
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Пред 2-3 вечери си се изнаплачив, филм гледав и тој капак ми беше и не ми олесна ич, џабе плачев, само очите сабајлето што ми беа отечени:tapp::toe:
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
последно сум плачел во сон, сонував дека видов една блиска роднина од Бугарија што не сум ја видел 3-4 години и кога ја видов се расплакав!
 

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
Плачам по стопати на ден:wink: Сериозно, плачам на филмови, книги, над судбини...
Плачам од тага или среќа, но никогаш од гнев.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
плачев во понеделникот вечерта, кога ни се запали викендицата!
Се уплашив зошто имав другар внатре а пожарот беше многу силен и сите плачевме како деца мали!
Најбитно, излезе на крај!:(
 

Only*ME

Kaлимеро... :/
Член од
2 август 2008
Мислења
249
Поени од реакции
4
Плачам не многу често, најчесто кога ќе ми се насоберат повеќе работи одеднаш или од бес кога знам дека неможам да направам нешто. Последен пат плачев пред Нова Година.:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom