Пирсинг

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.667
Поени од реакции
11.704
Желба ми е уште многу оддамна, ама дека на школо идев и не го направив. Дека знаеш народов каков е, ќе извадеа илјада муабети. :D
Гајле ти е за народот, скриени ќе бидат пирсевите...само жени ќе ги гледаат и ке ти ги вртат со јазиче. Не мора вежбање, така природно знаат и им доаѓа тоа :)
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Jok пирс....него дали знае некој зошто им ги ставаат на свињите овие
 

@0@

Член од
8 септември 2012
Мислења
37
Поени од реакции
12
Nikogas ne bi stavil pirsing zatoa sto ne bi mozel da podnesuvam zelezo vo usta ili kaj i da e,i pirsingot spaga vo underground cultura taka ako ste casual nema mnogu da go nosite.Mislam deka lugeto glavno stavat pirsing ili od merak,seksualna priroda ili izgled.
 
Член од
23 април 2011
Мислења
135
Поени од реакции
246
Обично не би го препорачал ова, но затоа што во Македонија поретко се наоѓаат вакви артикли, за канали можете да користите било каков објект кој ќе успее да ви го прошири моменталното дупче. Но внимавајте сето тоа да биде соодветно стерилизрано со 98% алкохол или 3% хидроген. Исто така внимавајте објектот да не предизвикува никаква повреда, боцкање, иритација, болка, гноење и сл. Погоре еден член напомена дека можете на шипката постепено да и додавате по еден слој селотејп. Пред да ја вратите шипката со новиот слој, секогаш бришете ја со алкохол за да избегнете било каква компликација. Несакате да дојде до компликација која може да ве чини уво!

Доколку сакате да направите канали а немате никаква дупка на истото место тогаш препорачувам бушење со 8G или 10G игла. Оваа дупка заздравува малку поспоро но значително го забрзува процесот затоа што овозможува поголем предмет да го започне проширувањето. Доколку сакате дупката да ви заздрави побрзо а притоа да ја проширувате подолго, тогаш 14G дупка е таман.
За канал на нос е задолжително 8G-6G дупка!

Наскоро ќе ми стигне пратка со прави и спирални проширувачи, па можете да се обратите кај мене во ПП за пирсање или проширувачи. Слободно обратете се и за било каков друг вид на пирсинг.
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Како и секогаш СКИН АРТ студиото сегогаш ги носи најновите продукти за тетовирање и пирсање само за да бидат клиентите среќни и задоволни од услугата која ја добиваат.
Чест ми е да го најавам bioplast продуктот на wildcat кој веке е достапен во нашето и ваше студио :) Овој продукт го прави пирсањето за вас и за нас побезбедно и полесно за ставање и одржување. Bioplast or е медицинска пластика која содржи органски елементи за да може пирсањето да биде ем безболно ем полесно за заздравување. За повеке ако ве интересира кај нас у студио!
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Одвратно ми е пирсинг поготово на нос или лице, веѓаа...ужас...Јас не би никад ставила ништо слично...Но кога гледам на цури знае да е слатко едино на стомаче...Остало одбивно ми е.
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Конзервативноста не прави затворени а при тоа и тврди,тврдоглави - наметнувајки на сите оние кои знаат да уживаат во своето постоење нешто што ние како општество мислиме дека не само духовно туку и физички ги исполнува луѓето.Треба сите да разберат дека ниту еден човек не е ист и ниту еден човек не ги гледа или разбира работите како што друг ги гледа и разбира,може да дебатираме и да се согласуваме или несогласуваме но пријателски и добронамерно,а да наметнуваме нешто е исто одвратно како што е одвратно кога на нас ни наметнуваат - осудувањата кон други е исто како сами себе да се осудуваме гледајки од страна :)

Christina-Aguilera-Multiple-Piercing.jpg corset_piercing_bg8f1.jpg Bankoboev.Ru_cristina_aguilera_prokolotye_soski.jpg
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
Како и секогаш СКИН АРТ студиото сегогаш ги носи најновите продукти за тетовирање и пирсање само за да бидат клиентите среќни и задоволни од услугата која ја добиваат.
Чест ми е да го најавам bioplast продуктот на wildcat кој веке е достапен во нашето и ваше студио :) Овој продукт го прави пирсањето за вас и за нас побезбедно и полесно за ставање и одржување. Bioplast or е медицинска пластика која содржи органски елементи за да може пирсањето да биде ем безболно ем полесно за заздравување. За повеке ако ве интересира кај нас у студио!
другарче каде се наоѓа студиово?
 
Член од
30 јануари 2015
Мислења
247
Поени од реакции
647
Jas najrealno ko odam makedonija site me gledaat na strana oti imam pirs na gornata strana nad ustata a za postarite pak da ne zboram kakvi komentari dobivam.... ne sum sretnala vo mojot grad nekoj so pirs..no valjda gi ima po makedonija ..si imam i da ubav mi e i ubavo mi stoi i ne mora na nikoj da polagam racun zosto i kako ...inaku ne boli so sig kazuvam ..ne go ni upremeguvam dur nekoj ke mi rece leeeej imas pirs :D!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom