Пирсинг

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
Jas najrealno ko odam makedonija site me gledaat na strana oti imam pirs na gornata strana nad ustata a za postarite pak da ne zboram kakvi komentari dobivam.... ne sum sretnala vo mojot grad nekoj so pirs..no valjda gi ima po makedonija ..si imam i da ubav mi e i ubavo mi stoi i ne mora na nikoj da polagam racun zosto i kako ...inaku ne boli so sig kazuvam ..ne go ni upremeguvam dur nekoj ke mi rece leeeej imas pirs :D!
Биди си тоа што си.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.662
Поени од реакции
11.691
Абе скопјани (или битолчани) се најдуваат вакви низ скопјето (битолана)? Пишете локација ако знаете. Јас порачав од Ибеј ама испадна дека се помали од тоа што очекував а и едното топче ми падна. Друго е да си видам и да си одберам на лице место а друго е од нет.
bumos.jpg
 
Член од
5 март 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
здраво може да ми кажете колку пари е пиранње доле на устата во буњаковец:love::ojeaa:
 
Член од
12 ноември 2013
Мислења
38
Поени од реакции
3
дали имате искуство со пирсање у tattoo skin art во скопје ? на брадавица конкретно :)[DOUBLEPOST=1431334399][/DOUBLEPOST]
Како и секогаш СКИН АРТ студиото сегогаш ги носи најновите продукти за тетовирање и пирсање само за да бидат клиентите среќни и задоволни од услугата која ја добиваат.
Чест ми е да го најавам bioplast продуктот на wildcat кој веке е достапен во нашето и ваше студио :) Овој продукт го прави пирсањето за вас и за нас побезбедно и полесно за ставање и одржување. Bioplast or е медицинска пластика која содржи органски елементи за да може пирсањето да биде ем безболно ем полесно за заздравување. За повеке ако ве интересира кај нас у студио!
што е тоа bioplast?
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Биопласт е медицинска пластика која се користи како шипка која се наоѓа во кожата. Лесно зараснува поради самата пластика, лесно местото се прилагодува на пирсот едноставно многу поубаво е за самиот клиент. Тоа е најнов метод во пирсањето кое се користи на запад веке подолго време.
Во скин арт веке две ипол години може и нешто повеке работиме со биопласт и резултатите се дефинитивно на највисоко ниво


SKIN ART Macedonia - sending from iPhone using Tapatalk!
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ај здраво.
Во ситуација сум во која ми требаат мислења од повеќе луѓе воедно и совети,секако од оние кои се разбираат во сферата во која и ми е прашањето.
Пред повеќе од месец дена, ставив пирс на клучната коска. Првата недела и втората да речам се беше океј, имаше црвенило кое е нормално во првите две недели.
Секој пирс,тетоважа што и да е си бара соодветна нега, па така по три пати на ден го мачкав со Бетадин, го миев со антибактериски сапун, арно ама дечкото шо ме пирсаше ми кажа дека не ми го прима кожата, а и самата можев да забележам црвенило и гној, но не чувствував бопка.
Се до пред недела дена,кога околу самите топчиња на пирсот се изменуваше бојата, де црвена,де модро сино,па на лилаво и слично, а и почна да ме боли, се гледа дека е заради гнојот.
Дали да продолжам да го мачкам со сите средства (иако после втората недела имав прекинато), или да го вадам?
Кој е компетентен во оваа област ме интересира и кои се компликациите кои можат да се направат, освен инфекции(за кои исто незнам кои се последиците)?
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Ај здраво.
Во ситуација сум во која ми требаат мислења од повеќе луѓе воедно и совети,секако од оние кои се разбираат во сферата во која и ми е прашањето.
Пред повеќе од месец дена, ставив пирс на клучната коска. Првата недела и втората да речам се беше океј, имаше црвенило кое е нормално во првите две недели.
Секој пирс,тетоважа што и да е си бара соодветна нега, па така по три пати на ден го мачкав со Бетадин, го миев со антибактериски сапун, арно ама дечкото шо ме пирсаше ми кажа дека не ми го прима кожата, а и самата можев да забележам црвенило и гној, но не чувствував бопка.
Се до пред недела дена,кога околу самите топчиња на пирсот се изменуваше бојата, де црвена,де модро сино,па на лилаво и слично, а и почна да ме боли, се гледа дека е заради гнојот.
Дали да продолжам да го мачкам со сите средства (иако после втората недела имав прекинато), или да го вадам?
Кој е компетентен во оваа област ме интересира и кои се компликациите кои можат да се направат, освен инфекции(за кои исто незнам кои се последиците)?
Истај го, и ќе ти оздрави местото, незнам шо метал е пирсот ама ако има повеќе различни откако ќе ти помине пробај со друг.
Јас исто имав проблем со еден вид па ставив челичен и си немав мака.
 
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
Дечки може едно прашање? :)

Сакам да ставам пирс на нос, каде у центар на Ск може тоа и колку кошта? :)
На поминување сум низ Ск и затоа ми требаат инстант брзи информации за да не лутам за џабе :)
Фала ви однапред.

Поззз
 
Член од
7 март 2019
Мислења
1
Поени од реакции
2
Пред 2 недели си ставив пирс на пенисот поточно prince albert. Мноогу ми е кул и нема никакви комплилации. Секако не дозволувам да има, редовно го дезинфицирам и чистам местото. Го направив самостојно и задоволен сум од резултатот.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Јас порано имав 4 менѓуши и еден пирс на левото и 3 менѓуши на десното уво.Пирс на веѓа,ама два пати ми се кинеше,и баталив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom