Пирсинг

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.594
Поени од реакции
11.467
Ај да се испофалам...
Конечно се испирсав и на nipples, сам и со многу потребна помош на женска ми.
Иначе боли многу ама кратко, крв мноооогу малку еве сега после околу 12 саати осеќам само мааало пецкање.
Еве ви ја левата цицка :D
 
Член од
16 август 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
од дамна сакав да ставам septum и сеа одлучив да ставам само незнам каде има добро студио у скопје.. ако некој знае нека каже а нека каже и колку би чинело :)
 
Член од
10 април 2010
Мислења
385
Поени од реакции
121
Лелееееее најубаво е стави си.

Ќе бидеш како антички бик.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Сите ке те сакаат тебе после тоа.
 
П

Паган-др

Гостин
Бољи стаи обичен на нос/веѓа/образ/уво.

Не знам кој те излажал за ваков...
 
Член од
16 август 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
prasav za mislenje?.. ne ..i mn mi e gajle so kako ke recete i dali ke sum bila kako bik ;)
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Стаив пирс на tragus на 15ти пред два дена. Дали е препорачливо да се капам во море после толку краток период или 10 дена треба само со јод да го третирам?
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Пирсовите некако клише ми станаја, на едното уво имам четири ги носам долго време.. лани летото ставив пирс на веѓата, се здобив со пофални коментари ама беше ептен мачно и болно.. се сеќавам со ноќи не сум спиела од болки,
кога ми навикна го носев два месеца и потоа го извадив и не сум го ставила повеќе и не планирам да ставам пирс на некое друго место освен на уво :confused:
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Ај да се испофалам...
Конечно се испирсав и на nipples, сам и со многу потребна помош на женска ми.
Иначе боли многу ама кратко, крв мноооогу малку еве сега после околу 12 саати осеќам само мааало пецкање.
Еве ви ја левата цицка :D
И јас сакам, ама ова би го правел кај некој што знае стручно. Гледав некаде по Секс Шоповите имаше пирсање на интимни делови! :D
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.594
Поени од реакции
11.467
И јас сакам, ама ова би го правел кај некој што знае стручно. Гледав некаде по Секс Шоповите имаше пирсање на интимни делови! :D
Абе едноставно е многу само треба дебели, многу дебели игли, да најдеш. Мене женска ми ме боцкаше пошто јас многу си се сакам за да се повредувам сам :) И јас сакам на интимен дел ама овде тешко...некогаш ќе побарам низ Скопјето...
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Абе едноставно е многу само треба дебели, многу дебели игли, да најдеш. Мене женска ми ме боцкаше пошто јас многу си се сакам за да се повредувам сам :) И јас сакам на интимен дел ама овде тешко...некогаш ќе побарам низ Скопјето...
Има во Секс Шоп Валијант такво интимно пирсање, сега видов на страницата ( не ја посетувај ако немаш јак антивирус, има многу вируси ).
А за ова на брадавицата, сепак не би се нафатил сам. Сам го бушев левото уше, ама за ова страв ме фаќа да не направам беља. Што е сигурно, сигурно е... :)
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.594
Поени од реакции
11.467
Има во Секс Шоп Валијант такво интимно пирсање, сега видов на страницата ( не ја посетувај ако немаш јак антивирус, има многу вируси ).
А за ова на брадавицата, сепак не би се нафатил сам. Сам го бушев левото уше, ама за ова страв ме фаќа да не направам беља. Што е сигурно, сигурно е... :)
Јас 3 пати на двете брадавици се бушев со три различни игли додека не ја погодив вистинската :) Многу...мноооогу боли ама секунда само, дел од секунда.
Знам за валијант, член бев едно време :D
Оди на сигурна, само направиго....направи го....:)
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Јас 3 пати на двете брадавици се бушев со три различни игли додека не ја погодив вистинската :) Многу...мноооогу боли ама секунда само, дел од секунда.
Знам за валијант, член бев едно време :D
Оди на сигурна, само направиго....направи го....:)
Желба ми е уште многу оддамна, ама дека на школо идев и не го направив. Дека знаеш народов каков е, ќе извадеа илјада муабети. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom