Пирсинг

I

InF3cTeD

Гостин
пирсан сум на уво и си мењам неколку пирса....сакам и на веѓата да се пирснам ама работата не ми дозволува :toe:
 
Член од
28 април 2009
Мислења
1.831
Поени од реакции
253
и ја на уво имам неколку пирса и си ги мењам..ама секоја 2 недела ново топче зиам стално ги губам топчињата:pos2:
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Немам ни обетка ни пирс, а ни па сакам да имам. :smir:
 

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
Планирам да ставам пирс на горниот дел од увото, (Cartilage, не знам како е на Македонски) па ми требаат некои совети. Дали да ми го дупнат увото со игла или со пиштол? Досега имам ставено 4 пирсови со пиштол но на долниот дел, така да не сум сигурен за сега...


Број 1 е местото кај што сакам да ставам.
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Најбеэбедно е да си ставиш пирс во Студио эа пирсање нормално со Игла - може и со пиштол но не би ти препорачал,сепак може да дојде до некои компликации бидејки со пиштол се нема осет на ставање,може да се погоди некоја жила или нерв во најлош случај
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
Si staviv jas vo tattoo pred dve godini,na stomak i nemav nikakvi problemi i ic ne boli:)
 
V

Viktoranius

Гостин
Луѓе дајте бе некоја слика за пирсинг на веѓата. Обрнав цел нет неможам да најдам баш тоа што барам. Нејќам алка сакам од тој како на сликата, али има ли некакви во боја и понежно да стои?

 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.670
Поени од реакции
11.394
Планирам да ставам пирс на горниот дел од увото, (Cartilage, не знам како е на Македонски) па ми требаат некои совети. Дали да ми го дупнат увото со игла или со пиштол? Досега имам ставено 4 пирсови со пиштол но на долниот дел, така да не сум сигурен за сега...


Број 1 е местото кај што сакам да ставам.
Јас ставив на 2ката и ми го дупнаа со пиштол. Во моментот не болеше, но потоа осеќаш како ти тупка ушето :)
Еве веќе поминаа 7 месеци, а мене уште ме боли, ама упорен сум, не ја вадам :)
 
Член од
26 септември 2009
Мислења
19
Поени од реакции
1
Imam drugar.. shto sam se ima ispirsano 4 pati .. :) ii za srekja ne doshlo do infekcii ili slichno .. Jas sum za pirsing .. I planiram on da me pirsa. Sakam snakebites da stavam. :)) :vozbud:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Јас си го пробушив носот :) Се плашев дека ќе изгледам малку ориентално можеби, ама нема врска, убаво ми стои :)
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.632
Поени од реакции
22.453
Обожавам девојки што имаат пирсинг на папок...
 

tete

серанова
Член од
14 септември 2009
Мислења
124
Поени од реакции
5
Ич не ми се убави машките со пирсови:nenene:Природни се најубави:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom