Пиво

Дискусија во форумот 'Гурманско катче' започната од Мистичен, 30 јули 2005.

?

Коe пиво најчесто го пиетe?

 1. Скопско

  157 гласови
  36,4%
 2. Златен даб

  141 гласови
  32,7%
 3. Amstel

  39 гласови
  9,0%
 4. Heineken

  40 гласови
  9,3%
 5. Tuborg

  34 гласови
  7,9%
 6. Beck's

  8 гласови
  1,9%
 7. Други

  71 гласови
  16,5%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. Igorcemk

  Igorcemk Само Македонија!

  Член од:
  17 јануари 2008
  Мислења:
  8.772
  Допаѓања:
  10.224
  Vo Nirnberg si zatoa ne se zamaraj vo piva kako Bitburger. Tucher e od tuka ama pored mene ne e dobro. Probaj od frankonskite piva. Guttmann Hefeweizen ili Huppendorfer ako najs. Krug Bräu e dobro. Ke se najde nesto :)
   
  На feler му/ѝ се допаѓа ова.
 2. DenaM

  DenaM

  Член од:
  15 април 2019
  Мислења:
  122
  Допаѓања:
  91
  лесно и светло со пица или скара :ајнапиво:
   
 3. feler

  feler

  Член од:
  5 март 2011
  Мислења:
  630
  Допаѓања:
  293
  Еве дел што сум пробал, горе доле ношто посебно освен "слонот" пошто појако некако остава трага во градите :ајнапиво:
  IMG_20190529_143913.jpg IMG_20190529_144216.jpg IMG_20190529_144405.jpg
   
  На krkac, ЈуријАркадиевич и Che59 им се допаѓа ова.
 4. Che59

  Che59

  Член од:
  28 февруари 2017
  Мислења:
  2.595
  Допаѓања:
  2.508
  20190608_195705.jpg
  Добро балансирано пале лагер,
  не е врв на уметност ама ако се најдете на Крит, пробајте, добро е за гаснење жед;)
   
  На DenaM и krkac им се допаѓа ова.
 5. blackadder

  blackadder

  Член од:
  6 август 2011
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  512
  Темов до пред година ипол / две имаше добро пиво. Што се деси у меѓувреме не знам, ама сега во уста не се става.
   
 6. Sensitive

  Sensitive

  Член од:
  20 јули 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Дајте ми. :place::P
   
 7. santelli

  santelli IP

  Член од:
  15 јануари 2008
  Мислења:
  1.573
  Допаѓања:
  481
  Да не начекал некој од вас Црно Лашко? Колку ми беше убаво тоа пиво и го снема. Пивара почна изгледа да произведува светло Лашко и ич не ми фати.
   

Сподели преку: