Песната над мојата

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Чим видам ваква аудио снимка од 7 минути одма знам дека станува збор само за музика без пеење:D Песнава не ми се свиѓа, од проста причина што е премногу депресивна, а јас сакам пожива музика. Но добро би се совпаднала со оние денови кога надвор врне и се тргнало како што не треба.


Aretha Franklin - Think


:)
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Добра е тетката. А филмот е можеби и подобар. Никогаш не научив дали песнава е специјално напишана за него или е од поодамна.

Crippled Black Phoenix - Rise Up And Fight
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
814
Малку досаден рифот од гитарата и басот, малку монотоно, на би слушал нешто вакво повеќе од еден час. Имаат нешто Флојд/Сабат влијание, но не е толку добро изведено, барем не е мој вкус.
Ајде сега на малку класика.
Thin Lizzy - Angel of Death
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.615
Поени од реакции
31.821
Ок песничка, ко за в кафуле за пиење кафе. Интересно солирање. Малку повеќе ми смета hard rock жичката во истата, пошто хард рокот како жанр ми е една од најдосадните работи во музикава и никогаш не сум го засакал. Интересно експериментирање.

The Church -Under The Milky Way HD ( Official Video )
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Седнуваш во кола, ја пушташ песнава, надвор врне, а ти возиш на автопат. Само во овој случај би ја слушал:D Иначе сосема Ок е, пасивна како времево:)


Skipi & Tyzee - Momentot


:)
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ок песниче, кога се појави беше освежување на нашата музичка сцена. Онака фина песна, не се замараш кога ја слушаш.

Nicim izazvan & Darko Rundek - Beskucnik
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
814
Пласибо се добар бенд, оваа песна му е добра, текстот како и секогаш му е закон и малку замислувачки, со мерак слушав.
Kansas - The Pinnacle
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Прв пат слушам за Kansan, но ова што го слушнав е доста пријатно. Можеби не е нешто што би го слушал секој ден, но добро би било како пратечка музика од некое телевизиско шоу:)


Бело лице љубам јас


:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom